velvet
09.02.09,12:18
V ktorom meste na Slovensku je najlepší výber čínskeho tovaru? Koľko obchodov? Aké je porovnanie čínsky obchod : butik ?
velvet
09.02.09,11:20
Chcem sa ísť zajtra flákať a potrebujem vedieť kam sa oplatí ísť :rolleyes:

V Leviciach je približne 10 čínskych obchodov, ale raz toľko butikov. Takže celkom dobré.
Ako je to u vás? ;)
leonq
09.02.09,11:53
neda sa mi neopytat, preco cinsky obchod?
odpoved mi je jasna - cena
ale opat sa musim opytat sme naozaj tak bohaty aby sme museli kupovat takyto tovar?
odpoviem si sam nenazratost nasich obchodnikov s odevami ludi k tomu nuti, zial nie vsetci maju moznost is par km do rakuska a kupit si to iste lacnejse.
a preto tento druh tovaru u nas prekvita aj ked je nekvalitny a castokrat mozno aj nebezpecny s nulovou zarukou.
osobne ked si potrebujem kupit nieco lacnejsie uprednostnujem predajne ako tesco a podobne kde sa daju veci vo vypredaji kupit porovnatelne s cenami v cinskych obchodoch.
velvet
09.02.09,12:02
Pochopil si otázku? ;)

Áno kupujem si oblečenie v čínskych obchodoch. Oblečenie na každý deň. Nepracujem v kancelárii, tak nemusím byť vymódená v kostýmoch. Oblečenie na spoločenské príležitosti a podobné akcie kupujem v butikoch. Čo ale tiež neznamená výhru čo sa týka kvality. Mám pár známych čo vlastnia butiky, a vieš kam chodia nakupovať??? Do Turecka a na Čínske trhy!!! Takže aj v butikoch je naozaj "kvalitné" oblečenie. Česť výnimkám. Pár kúskov mám aj z Tesca. Za normálnu cenu a nie výpredajovú :---. A nemám toľko času aby som sa flákala po Rakúsku kde to nepoznám, a neviem sa ani dohovoriť. ;)

A neviem prečo niekto ako Ty rýpe do ľudí. Pýtala som sa na obchody. Proste mám čas a tiež chuť pobehať po obchodoch. Neznamená to že budem robiť jarný nákup pre celú rodinu :D
AlaNR
09.02.09,12:05
Ja nakupujem v čínskych obchodoch v Nitre už dlhšie. Samozrejme, nemôžem kúpiť hneď prvú vec, ktorá mi príde pod ruku.
Keď mám pravdu povedať, vždy tam objavím niečo, čo je aj pekné, aj to nemá polovička Nitry, aj to je pomerne kvalitne ušité atď. Ja si radšej prehrabem ten čínsky obchod a doniesiem si domov napr.5 nových kúskov, ako jeden z butiku...
Zatiaľ mám dobré skúsenosti.
Niekedy aj v butiku kúpiš šmejdík, z ktorého ťa po prvom vypratí triafa šľak...
alaya1
09.02.09,12:30
neda sa mi neopytat, preco cinsky obchod?
odpoved mi je jasna - cena
ale opat sa musim opytat sme naozaj tak bohaty aby sme museli kupovat takyto tovar?
odpoviem si sam nenazratost nasich obchodnikov s odevami ludi k tomu nuti, zial nie vsetci maju moznost is par km do rakuska a kupit si to iste lacnejse.
a preto tento druh tovaru u nas prekvita aj ked je nekvalitny a castokrat mozno aj nebezpecny s nulovou zarukou.
osobne ked si potrebujem kupit nieco lacnejsie uprednostnujem predajne ako tesco a podobne kde sa daju veci vo vypredaji kupit porovnatelne s cenami v cinskych obchodoch.
Pozri si vyrobcu oblecenia kupeneho v tescu..:):)
Luky101
09.02.09,12:39
u nas v Trebisove je cinskych obchodov plno. Myslim si, ze ich je viac ako normalnych, znackovych. Co uz?
leonq
09.02.09,15:00
mimotemy
otazku som pochopil
a v ziadnom pripade sa nesnazim rypat a uz vobec nie niekoho odsudzovat to by som si nikdy nedovolil
len sa snazim vyslovit svoj nazor ze existuju aj ine cenovo porovnatelne riesenia ako cinsky obchod
v butikoch nenakupujem a ani v cinskych obchodoch, v butikoch je to nezmyselne drahe a tovar v cinskych obchodoch sa mi jednoducho nepaci
tovar v tescu je urcite vyrobeny tiez v cine len v tom tescu si myslim ze mate lepsie moznosti reklamacie
urcite nie kazdy ma moznost ist do rakuska, len sa snazim poukazat na to ze sa tam v normalnom obchode da nekupit velmi seriozne a lacno aj bez znalosti reci a verte mi v dnesnej dobe je tam vitany kazdy, kto chce platit a nakupovat a oni spravia vsetko preto aby sa s vami dohodli.
tiez nemam cas sa motat po obchodoch, preto robime velke nakupy raz za cas,
tot len moj nazor nic viac a nic menej.
melbak
14.02.09,17:57
mimotemy
otazku som pochopil
a v ziadnom pripade sa nesnazim rypat a uz vobec nie niekoho odsudzovat to by som si nikdy nedovolil
len sa snazim vyslovit svoj nazor ze existuju aj ine cenovo porovnatelne riesenia ako cinsky obchod
v butikoch nenakupujem a ani v cinskych obchodoch, v butikoch je to nezmyselne drahe a tovar v cinskych obchodoch sa mi jednoducho nepaci
tovar v tescu je urcite vyrobeny tiez v cine len v tom tescu si myslim ze mate lepsie moznosti reklamacie
urcite nie kazdy ma moznost ist do rakuska, len sa snazim poukazat na to ze sa tam v normalnom obchode da nekupit velmi seriozne a lacno aj bez znalosti reci a verte mi v dnesnej dobe je tam vitany kazdy, kto chce platit a nakupovat a oni spravia vsetko preto aby sa s vami dohodli.
tiez nemam cas sa motat po obchodoch, preto robime velke nakupy raz za cas,
tot len moj nazor nic viac a nic menej.

a co tak ist za cenovo porovnatelnymi (ba aj lacnejsimi vecami) do second handu
napokon ...za kvalitou sa oplati...

vrelo doporucujem
alaya1
14.02.09,20:34
a co tak ist za cenovo porovnatelnymi (ba aj lacnejsimi vecami) do second handu
napokon ...za kvalitou sa oplati...

vrelo doporucujem
No neviem, nosit veci po niekom, ani neviem, po kom...nehovorim, su tam pekne veci, hlavne pre male deti , susedky to oblubuju,ale keby som si mala vybrat, tak vyberiem cinana, koli tomu, ze je to nove. Niekto sa štíti, iny nie.
Aj keby som to vyprala, mala by som cudny pocit. Uz som raz do sekaca chcela ist, no ked som otvorila dvere, strasne to tam smrdelo. ten typicky sekacovsky smrad. Ale komu to nevadi, kupi tam iste lacno.
ondrejvla
14.02.09,21:18
Pozri si vyrobcu oblecenia lupeneho v tescu..

:DTo sa mi páči, aspoň voľačo na zasmiatie...Že by som skúsila aj ja lúpiť?!:D
Tie preklepy sú niekedy rozkošné...