Majka
09.02.09,12:27
a.s. platca dph sme prave zistili uzavierkou po zuctovani koncorocnych operacii , ze sme sa dostali do straty a to vedenie firmy necakalo.... a este ani nevie :) existuje nieco cim by sa dal zvysit Hv? hm? :rolleyes:
Rozalaia
09.02.09,11:33
Umelo napriklad tak, ze uplatnite nizsie uctovne odpisy dlhodobeho majetku, nez je skutocne opotrebenie (pouvazujte o najnizsich pripustnych - vzhladom na charakter majetku) a danove odpisy nemusite uplatnit vobec. Je viac moznosti, podla toho co mate v suvahe :o)))
Paula
09.02.09,11:51
Prečo riešite niečo, o čom vedenie netuší?
Majka
09.02.09,11:55
odpisy su na tri auta, dve nove a jedno konciace odpisovanie, vytvorila som rezervy na nevycerp.dovolenky a to mi velmi znizilo hv do straty.
Majka
09.02.09,11:59
Prečo riešite niečo, o čom vedenie netuší?

To som prekvapena reakciou,v com je problem? nemozem skusit najst,porozmyslat nad riesenim a potom pripadne dat navrh a najst spolocne riesenie s vedenim?
Rozalaia
09.02.09,12:50
Ak by chceli zvysit len danovy HV, je to jednoduche (prerusit odpisy, par nakladov kvalifikovat ako nedanove) ale zrejme sa jedna o uctovny zisk. Ak prehodnotenie odpisov tych novych aut nepomoze ... Tak skus preverit pripady, na ktore sa "rado" zabuda - spoloocnici nevlozili nahodou do firmy nejaky dlhodoby majetok (042/648) poobzeraj sa po kancelarii, poprechadzaj po firme a skus sa spytat odkial su PC a nabytok :o) Neboli nejake poistne udalosti, kde treba zauctovat narok na plnenie od poistovne (378/682) konatelia obcas zabudnu povedat, ze tukli auto a aj to nahlasili poistovni :o)) Pozri odberatelske zmluvy - ci sa nahodou nevyhrazate odberatelom, ze pri omeskani platby im budete uctovat urok z omeskania (311/644)... atd.
KEJKA
09.02.09,17:56
dodám, že aj nákupy - predmety do 30000 Sk sa dajú preklasfikovať na dlhodobý majetok a zaradiť do odpisovaného majetku.
Rezervy na dovolenky by som tiež prehodnotila - obvykle sú nadhodnotené z dôvodu vysokých odmien ku koncu roka, vdaka ktorým sa priemerky výrazne zvýšia. Ale zväčša je nereálne, aby zamestnanci tieto dovolenky vyčerpali v I.Q:2009.
Tiež pri vysokých platoch neodporúčam mechanicky počítať odvody bez zohľadnenia max.vymeriavacieho základu.
Nedá mi nedodať, že o vývoji hospodárenia vedenie má mať informácie priebežne-aspoň štvrťročne, a nie byť prekvapené vo februári nasl.roka..............