P.J.Servis
09.02.09,15:37
Dobry den

chcem sa opytat, vedel by niekto poradit ako zacat obchodovat z
financnymi instituciami?

Chceli by sme umiestnovat volne financne prostriedky mozno nakupom
statnych dlhopisov, pripadne inych produktov. Urcite ale nechceme to
riesit terminovanym vkladmi v bankach. Islo by o kratkodobe obchodovanie tak tyzdennym alebo mesacnym cyklom.

Proste aby sme nemali zbytocne vela financii na uctoch. :-)

Vedel by niekto o moznostiach, alebo aspon nejako nasmerovat?


Dakujem
Filip Glasa
09.02.09,15:01
s bankou je možné dohodnúť investičné zmenky na presný počet dní.
Štátne dlhopisy možno tak rakúske, alebo nemecké priamo cez ich štátne finančné agentúry. Slovenské štátne dlhopisy ak nejde o stovky miliónov asi len ťažko.
adme
09.02.09,15:32
zdar,

existuje v SR jeden profi poradca ohladom investovania - ak chces mozem dat nazov na sukr. spravu, alebo mail, zeby som tu nerobil zbytocnu reklamu:-)

´n joy
Filip Glasa
10.02.09,12:16
Poradca bohužiaľ nevie a nemôže sprostredkovať žiadny vhodný produkt vzhľadom na to, že doba úložky je 2-4 týždne. Jediný produkt na krátke obdobia, ktorý sprostredkovatelia majú v portfóliu sú peňažné podielové fondy. Tie jednak majú oproti termínovaným vkladom poplatky (ale výnosy +- podobne). Za druhé každý podielový fond má maximálnu dobu odkúpenia podielov 2 týždne. V praxi to síce trvá len 2-3 dni, ale pri 2 týždňovej úložke je to aj tak hlúposť.

Iné produkty, ktoré môže poradca sprostredkovať sú na takéto krátke doby absolútne nevhodné.
P.J.Servis
20.02.09,11:05
Dakujem vsetkym za prispekvky, takze zatial mi jednoznacne vypliva obratit sa na banku.
P.J.Servis
20.02.09,11:09
Zdravim, mne nejdu sukromne spravy ak tak ho hod sem
igor111
27.02.09,12:17
Skuste zlato/striebro. Teraz sa oplati :)
Filip Glasa
01.03.09,17:10
Skuste zlato/striebro. Teraz sa oplati
áno - na 1-2 týždne
igor111
02.03.09,06:05
Ja ho robim uz 10 rokov a bez problemov. Preco myslite, ze len 1-2 tyzdne?
Bionda
02.03.09,12:35
s tým zlatom je to fakt dobrá investícia (pred 3 týždňami bol kurz ešte lepší) teraz tiež trocha klesol- ale aaby som upresnila - investičné zlato! nie šperky :)
treba sledovať kurz -mení sa 2x denne a pomaly nakupovať- najvýhodnejšia je asi veľkosť unce,ale sú aj menšie.....ale i väčšie