Veronika R
09.02.09,16:21
Dobrý deň, prosím Vás, chcela by som sa informovať na osobný účet.
Živnostník nemá zriadený podnikateľský účet. Príjem za faktúry mu chodí na osobný účet, ktorý slúži rodine na príjem a výdaj všetkých transakcií. Ako to mám zaúčtovať v JU.
ďakujem
ekonella
09.02.09,15:27
Najlepšie by bolo zriadiť si podikateľský účet. Ak príjmy chodia na osobný účet priložila by som kópiu vú a účtovala by som to ako príjem do pokladne v hotovosti. Nie som si istá že je to správne, ale inú možnosť nevidím.
mizu24
09.02.09,15:29
Ja tiež používam osobný účet na podnikanie a účtujem to formou interných dokladov. Cez pokladňu by sa to nemalo účtovať, lebo sa zbytočne z nej odčerpávajú peniaze, ktoré cez ňu ani vôbec nešli. A ani nerobím kópiu z výpisu, len interné doklady pripnem na originál výpis z banky a tak zaúčtujem.
marcik
09.02.09,15:36
Mám také prípady a veru ich účtujem cez pokladňu, veď firma musela vám vrátiť peň.prostriedky keď sa úhrada realizovala cez Váš osobný účet.Alebo prijala ak sa jednalo o úhradu odberateľskej faktúry.
Veronika R
09.02.09,16:26
Takže ešte pre kontrolu, nič nepokazím, keď si prefotím výpis, označím na ňom platbu, vypíšem PPD a zaúčtujem to ako príjem v hotovosti?
ďakujem