hanjel
09.02.09,19:45
Existuje na internete vypísateľné tlačivo na počítači - daňové priznanie typ A pre FO ?
ešte prosím aj o radu :
Klient bol evidovaný na ÚP od9/2007-8/2008, potom pracoval 2 mesiace a nastúpil na PN až do konca roka.
Príjem zo závislej činnosti mal len za tie 2 mesiace čo odpracoval. Znamená to že do daňového priznania zahrniem len tie príjmy zo závislej činnosti za 2 mesiace , no a keďže ich mal nízke po uplatnení si nezdanitelnej časti mu vyjde preplatok na dane?

Obdobie PN a evidencie na úrade práce neuvádzam nikde ?

Chcem si to overiť, prípadne ma opravte - ďakujem
mysimis
09.02.09,18:48
Existuje na internete vypísateľné tlačivo na počítači - daňové priznanie typ A pre FO ?
ešte prosím aj o radu :
Klient bol evidovaný na ÚP od9/2007-8/2008, potom pracoval 2 mesiace a nastúpil na PN až do konca roka.
Príjem zo závislej činnosti mal len za tie 2 mesiace čo odpracoval. Znamená to že do daňového priznania zahrniem len tie príjmy zo závislej činnosti za 2 mesiace , no a keďže ich mal nízke po uplatnení si nezdanitelnej časti mu vyjde preplatok na dane?

Obdobie PN a evidencie na úrade práce neuvádzam nikde ?

Chcem si to overiť, prípadne ma opravte - ďakujem

Firma Kros ponúka verziu programu Alfa, na ktorom sa dajú vyplniť aj DP typu A.
Obdobie PN a evidencie na ÚP sa v DP neuvádza. Vyplníš si príjem zo zamestnania, odpočítaš poistné, dostaneš sa k ČZD. Ak si uplatníš nezdaniteľnú sumu na daňovníka a mal zrazené preddavky na daň je možné že mu vznikne preplatok.
Pru
10.02.09,17:22
Na stránke drsr je za r. 2008 daňové priznanie PO, ale fyzických B nie, neviete, kedy bude?
veronikasad
10.02.09,17:29
Na stránke drsr je za r. 2008 daňové priznanie PO, ale fyzických B nie, neviete, kedy bude?
skús www.kros.sk (http://www.kros.sk)

majú tam aj DP typu B - treba sa zaregistrovať
suzi663
10.02.09,17:50
Na stránke www.drsr.sk je možnosť vypísania Daňového priznania. Momentálne sú ešte staré odpočitateľné položky, ale v priebehu februára bude možné vypísať aj tlačivá za rok 2008. Je to veľmi jednoduché a v prípade, že sa stane chyba, tak je možnosť opravy. Ja to odporúčam. Sama som po minulé roky z tejto stránky vypisovala Daňové priznania.. potom iba vytlačila, podpísala a odovzdala na Daňovom úrade. Odporúčam