porfin
16.06.05,11:45
Dobrý deň, neviem presne nájsť zákon...definovanie... čo musí byť pripojené k došlej fa za reklamu v časopise a pod. Ja som tam v starej firme vždy pripájala leták, časopis... kde bola reklama uverejnená. Teraz som v inej firme a mám problém ..ak si pýtam aby mi niečo k takejto faktúre doložili, ešte sa osopia, že čo ich stále otravujem....

Už ma to nebaví.
Denda
16.06.05,09:49
Dobrý deň, neviem presne nájsť zákon...definovanie... čo musí byť pripojené k došlej fa za reklamu v časopise a pod. Ja som tam v starej firme vždy pripájala leták, časopis... kde bola reklama uverejnená. Teraz som v inej firme a mám problém ..ak si pýtam aby mi niečo k takejto faktúre doložili, ešte sa osopia, že čo ich stále otravujem....

Už ma to nebaví.Je to tvoje dôkazné bremeno. Musíš zdokladovať reklamu, že bola uskutočnená pre tvoju firmu a za účelom na tom stanovením. Nemusím byť všetka reklama daňovo uznaná. A nato sa to dokazuje materiálmi, kde sa takáto reklama uskutočnila.
martinala
16.06.05,10:34
keď sú takí neochotní, daj im podpísať prehlásenie, že sa zaručujú za daňovú uznateľnosť fakturovaného nákladu. keď príde kontrola, nech sa obhajujú oni ...
pyton
16.06.05,11:37
Ale keď k niečomu príde, tak ty budeš tá zlá, ktorá im nepovedala, že to má byť takto.../Presne pred chvíľou sa mi stalo niečo veľmi podobné, tiež som rozčarovaná zaslepenosťou týchto ľudí./
porfin
19.06.05,17:58
No tak -.....úplne s Vami súhlasím, lezú mi tí noví šéfovia na nervy a tak zajtra dávam výpoveď, nový flek síce nemám, ale hádať sa každý deň za to, že si chcem svoju prácu robiť dobre, to ma skutočne nebaví.
Napísala som šéfovi, nech mi dá "smernicu" k takýmto fa a on sa na to vykašľal a nechal to všetko na mne. Takže nič mi nedal ani k fa. ani stanovisko a verím tomu, že ak by prišla kontrola, tak by ma očiernil pod čiernu zem. Pracujem už 22 rokov ale takéhoto "šéfa" som nemala. Radšej budem na úrade práce a hladať si job ako tam robiť.
ondrejvla
19.06.05,20:06
No tak -.....úplne s Vami súhlasím, lezú mi tí noví šéfovia na nervy a tak zajtra dávam výpoveď, nový flek síce nemám, ale hádať sa každý deň za to, že si chcem svoju prácu robiť dobre, to ma skutočne nebaví.
Napísala som šéfovi, nech mi dá "smernicu" k takýmto fa a on sa na to vykašľal a nechal to všetko na mne. Takže nič mi nedal ani k fa. ani stanovisko a verím tomu, že ak by prišla kontrola, tak by ma očiernil pod čiernu zem. Pracujem už 22 rokov ale takéhoto "šéfa" som nemala. Radšej budem na úrade práce a hladať si job ako tam robiť.
Ja ťa chápem, zle sa pracuje, keď je plná miestnosť ľudskej zloby a "hlúposti". Ja ti odporúčam, ku všetkým dokladom priložiť tzv.košieľku, na ktorej bude vypísané kto je zodpovedný za predloženie kompletných dokladov, tzn. aj za každú faktúru. Vyhotov si ju v exceli, daj im podpísať na košieľku, že sú zodpovední za kompletné prílohy k fa a správnosť faktúry. Za zaúčtovanie tam daj zodpovednú osobu seba. Keď ti to odmietnu podpísať, jednoducho napíš, xy odmieta podpísať zodpovednosť.
Vieš, že takýto postup ma zachránil pri jednej z kontrol. Tiež som žiadala zmluvu ku faktúre, nakoľko tam bol text podľa zmluvy, majiteľ mal pocit, že chcem niečo naviac, ešte sa čudoval, prečo som zvedavá na jeho zmluvu, no a pri kontrole koktal. Odtvtedy mám u neho všetky podklady a veru načas.
Neustúp, ale počítaj s tým, že 90% zamestnávateľov je identických!
durisovad
19.06.05,20:32
Ja som mala doteraz sefov, ktori mali pred danovym uradom respekt a ked som povedala, ze nieco potrebujem, lebo to bude danovy urad kontrolovat, tak som to dostala. Tiez som k inzeratom a reklamam dokladala casopisy alebo noviny a veru danova kontrola si to aj pytala. Pristihla som ich, ze si v casopisoch prelistovali aj ostatne veci, nielen nase reklamy, ale to je uz ina vec - aj oni su len ludia.
porfin
20.06.05,05:17
pre ondrejvla

No tak my sme mali "košieľky" presne tak ako hovoríš ...ale prišli týto nový šéfovia a rozhodli sa , že košieľky sa rušia, boli sme proti tomu ale nepomohli sme si. Takže preto som sa rozhodle, že odídem a nech si robia z účtovníctva bordel ako chcú, ale bezo mňa
nikulik
20.06.05,06:24
Nemáte niekto vzor košielky? lebo neviem ani co tam dat....:o
Zuzka
20.06.05,06:24
Je naivné si myslieť, že keď Ti nedajú prílohy k faktúram,tak Ti podpíšu dajaký likvidačný list, kde by mohli byť šéfovia za niečo zodpovední. Z Tvojho príspevku je jasné, že zodpovední ste vy ostatní, preto sa ani nečudujem, že chceš odísť.
Prajem Ti viac šťastia pri hľadaní práce a hlavne serióznych nadriadených.
Pekný deň. :)
ANNA
20.06.05,07:04
Nemáte niekto vzor košielky? lebo neviem ani co tam dat....:oPrikladám, ale tu ich je priložených viac druhov, skús pohľadať.
anto
20.06.05,10:04
Nemá zmysel pracovať pre vedúceho, ktorý si myslí, že zožral všetkú múdrosť a ostatní sú na to, aby mu slúžili, pričom ich ešte ponižuje. V takom prípade zbaliť švestky a hľadať novú robotu. Lebo po kontrole, ktorá bude o niekoľko rokov, tak on nebude vinný, ale účtovníčka, ktorá to zaúčtovala. Aj účtovník má svoju dôstojnosť a zodpovednosť, ktorú si musí obhájiť a to aj tým, že zruší pracovný pomer. Želám veľa šťastia pri hľadaní nového zamestnania.

(Takíto podnikatelia, ktorí takto myslia, sú buť mafiáni, alebo IQ 20, a myslia si, že keď majú peniaze, tak si môžu robiť všetko, čo chcú)