KOBAKA31PORADA
09.02.09,20:30
Chcel by som si zateplit podlahu v prizemnom byte.Pod nami je pivnica,takze to odspodu dost chladi. Vedel by niekto poradit,ako na to?
220870
09.02.09,20:14
Záleží od toho koľko ste ochotný do toho investovať.Ale lacné to asi nebude.
KOBAKA31PORADA
09.02.09,20:58
O peniaze ani tak nejde. Skvor o jednoduchost a funkcnost. Prerabame komplet byt,takze problem by nebol ani so samotnou realizaciou.
deli.
10.02.09,06:37
najjednoduchsie by bolo zateplit strop zospodu, cize z pivnice.
dad111
10.02.09,07:14
Záleží od toho koľko ste ochotný do toho investovať.Ale lacné to asi nebude.
Pekne to zacina. Ziadne riesenie, ale uz je jasne ze to lacne nebude? Preco? Zateplit od pivmice, kde nezalezi az tak velmi na vzhlade a zrejme je mozne vyuzit energorozvody a stratove teplo z nich?
KOBAKA31PORADA
10.02.09,07:27
Uvazoval som o zatepleni formov vytvorenia akehosi ramu z hranolov,do neho vlozit 50mm polystyren,zakryt to drevenou tabulov a na to dat napr. plavacku. Nadvihlo by to podlahu asi o 6cm,co je priatelne.
Chobot
10.02.09,08:36
Chcel by som si zateplit podlahu v prizemnom byte.Pod nami je pivnica,takze to odspodu dost chladi. Vedel by niekto poradit,ako na to?

Tak jednoduché to zase nebude.

Ak by si sa rozhodla zatepliť to zhora, bude treba vyjadrenie statika, lebo by si na podlahu musela dať polystyrén a aspoň 5 cm vrstvu poteru, čo nie je malá váha.

Pokiaľ to chcete zatepliť zospodu (predpokladám, že na vlastné náklady), tak zase bude treba súhlas väčšiny vlastníkov v dome, lebo ide o spoločný priestor. Ale ak to budete sami financovať, tak ten súhlas by asi problém nemal byť.
iriska
10.02.09,08:45
my sme si v dome zateplili strop v pivnici, aby nešiel chlad na prízemie, nalepili sme tam myslím desinu polystyrén za "pár korún"
KOBAKA31PORADA
10.02.09,09:51
Tusil som,ze to nebude take jednoduche! Este som uvazoval nad drevocementovimy doskamy. Len neviem,ci aj tie treba zaliat vrstvou betonu, alebo na ne moze ist rovno plavacka. Co sa tyka zateplenia od pivnice,vela to pomoze,ale podlaha je stale studena. Svokrovci to maju tak spravene a v zime sa tam bez papuc neda vydrzat.
Milan.Žiška
10.02.09,10:10
Tusil som,ze to nebude take jednoduche! Este som uvazoval nad drevocementovimy doskamy. Len neviem,ci aj tie treba zaliat vrstvou betonu, alebo na ne moze ist rovno plavacka. Co sa tyka zateplenia od pivnice,vela to pomoze,ale podlaha je stale studena. Svokrovci to maju tak spravene a v zime sa tam bez papuc neda vydrzat.

Treba brať na zreteľ, aká hrúbka bola použit na zateplenie. Spomínaných 10cm polystyrénu je v poriadku. stačí nalepiť klebrom a prípadne ukotviť hmoždinami a podľa výberu povrchovo. Problém býva s dostupnosťou pivničných / suterénnych priestorov. Kedysi sa to robievalo heraklitom s náterom.
deli.
10.02.09,10:20
Tusil som,ze to nebude take jednoduche! Este som uvazoval nad drevocementovimy doskamy. Len neviem,ci aj tie treba zaliat vrstvou betonu, alebo na ne moze ist rovno plavacka. Co sa tyka zateplenia od pivnice,vela to pomoze,ale podlaha je stale studena. Svokrovci to maju tak spravene a v zime sa tam bez papuc neda vydrzat.

podla mna tu bude problem, okrem zateplenia zospodu, aj tepelny most exterier-stena-zelezobetonovy strop. Jedine tade potom moze ist chlad. Ale aj tak je najjednoduchsie riesenie zateplit zospodu. A pripadne este zateplit z exterieru cely panelak=steny, ale to uz je krok dalej a dnes, ked vsetci chcu len setrit, setrit, ale na nespravnom mieste...
220870
10.02.09,10:26
Pekne to zacina. Ziadne riesenie, ale uz je jasne ze to lacne nebude? Preco? Zateplit od pivmice, kde nezalezi az tak velmi na vzhlade a zrejme je mozne vyuzit energorozvody a stratove teplo z nich?
Predpokladám.Že ak by sa to dalo zatepliť z pivnice tak by sa dotyčný pán asi nepýtal na porade.Ak by tam boli tepelné energorozvody tak by to nepotreboval zatepliť.To samé sme už viackrát realizovali.Takže viem že to nie je len tak.V prvom rade sa musia vybrať staré podlahové konštrukcie tj poterový betón a možno aj nejaká izolácia .Väčšinou tam dávali škváru.Neviem aký veľký byt to je.Ale ak si vezmem nejakých 80 m2.Tak to máte cca 2 veľkoobjemové kontajnery betónu čo je asi 500€.Plus nová betónová podlaha 50mm betón+fólia+ izolácia( isover alebo polystyrén)+ karisieť= 800€. Plus ak to bude možné zrezať zo všetkých dverí.Ak nie tak vymeniť dvere a zárubne dvihnúť.Pretože sa vám ta skladba podlahy do bytu jednoducho nezmestí.Zatiaľ vždy sme to riešili novými interiérovými dverami.Ďalši a veľký problém sú vchodové dvere .Musia sa otvárať dnu.a navyše musí byť vo dverách schod.Je to škaredé.Ďalšia nevýhoda spočíva v tom že je to pomerne neefektívne.Tá podlaha aj keď pod ňu dáte akokoľvek hrubý polystyrén bude na pocit vždy studená.Ďalej musíte počítať s tým ,že pri súčasných tepolotách je doba schnutia poteru min 2 mesiace.Pri nedostatočnom vyschnutí poteru riskujete plesne .takže ak by som to zhrnul materiál cca 1300€ plus murár čo zhotoví poter cca 250€.1550€ a výsledok nieje boh vie čo. :mee:Skôr by som sa uberal cestou dvoch alebo troch vrstiev podkladnej peny pod plávajúcu podlahu.A na vrch samozrejme plávajúcu podlahu 7-8mm.
deli.
10.02.09,11:37
Predpokladám.Že ak by sa to dalo zatepliť z pivnice tak by sa dotyčný pán asi nepýtal na porade.

a preco by sa to nemalo dat?
Milan.Žiška
10.02.09,11:54
Izolovaním podlahy docielite efekt " teplej podlahy", ale vzdávate sa akumulačného jadra, ktorá tvorí skladba stropu. Toto jadro slúži na plynulé stabilizovanie teploty konštrukcie a vnútornej klímy.
Laicky - po vyvetraní nemám v byte zimu ako v psinci ale podlaha, steny, nábytok a všetko čo naakumulovalo teplo ho do priestoru vyžarujú. Nie je potom problém nárazovo v zime vyvetrať celý byt.
220870
10.02.09,17:55
a preco by sa to nemalo dat?
Susedia ,kanalizačné rozvody , el.rozvody,svetlá výška stropu.
iriska
11.02.09,07:36
Čo sa týka toho, že bez papúč sa nedá vydržať. My máme všade koberce, čiže ak by som si mala dať niekde plávajúcu podlahu, tak jedine s podlahovým kúrením, lebo tiež by som bez papúč alebo bez koberca na nej nevydržala.
Milan.Žiška
11.02.09,07:59
Čo sa týka toho, že bez papúč sa nedá vydržať. My máme všade koberce, čiže ak by som si mala dať niekde plávajúcu podlahu, tak jedine s podlahovým kúrením, lebo tiež by som bez papúč alebo bez koberca na nej nevydržala.

Nehovoriac ak je použitá aj dlažba alebo nejaký typ "podlahovej gumy".
snalepka
11.02.09,12:53
je to jednoduche. tvrdeny polystyren (4cm) dat na podlahu(samozrejme prilepit), na to plavajucu podlahu (7 alebo 8mm). ako zivnostnik mam v tom skusenosti a reklamacia nebola ziadna. zatial lan spokojnost.
220870
11.02.09,20:42
je to jednoduche. tvrdeny polystyren (4cm) dat na podlahu(samozrejme prilepit), na to plavajucu podlahu (7 alebo 8mm). ako zivnostnik mam v tom skusenosti a reklamacia nebola ziadna. zatial lan spokojnost.
Nie je lepšie 2x SDK?