damati
10.02.09,05:22
PC má pri zapnutí strašne zvláštny, mimoriadne hlučný hrkotavý zvuk, keď sa načíta, tak zvuk prestane, nikdy predtým taký zvuk pri spustení PC nemal.
Čo s tým? Vďaka
Fero11
10.02.09,05:45
co ja viem .......... ja by som mu zasadil ranu z hora pastou (mne to obcas pomaha) :)
sthruska
10.02.09,06:07
Môže to byť niektorý ventilátor - poškodené ložisko.
Chobot
10.02.09,08:32
PC má pri zapnutí strašne zvláštny, mimoriadne hlučný hrkotavý zvuk, keď sa načíta, tak zvuk prestane, nikdy predtým taký zvuk pri spustení PC nemal.
Čo s tým? Vďaka

Pokiaľ ho neotvoríš, nezistíš, čo môže hrkotať. Môže to byť spomenutý ventilátor (čo by bol lepší prípad), ale aj pomaly odchádzajúci HDD - horíš prípad. V každom prípade si čo najskôr zazálohuj všetky dôležité dáta z HDD.

Potom ho otvor a postupne poodpájaj ventilátory (aby si zistil, ktorý to je) alebo pozorne počúvaj, odkiaľ ten zvuk ide. Potom daj vedieť.
ivoovi
10.02.09,08:34
PC má pri zapnutí strašne zvláštny, mimoriadne hlučný hrkotavý zvuk, keď sa načíta, tak zvuk prestane, nikdy predtým taký zvuk pri spustení PC nemal.
Čo s tým? Vďaka

Ak nie je PC v zaruke, tak ho otvorit a zistit, ktory ventilator tak huci. Predpokladam, ze to bude bud ventilator na procesore alebo grafickej karte(vlastna skusenost). Mrknut sa ci sa nemohli uvolnit skrutky, ktore drzia fan na chipe. Ak to nie je problem, tak vyskrutkovat ventilator, vycistit od prachu a namazat napr. so slnecnicovym olejom:D. Ak to nepomoze tak, vymena ventilatora.
damati
11.02.09,06:07
Ďakujem vám za rady, podľa všetkého to bol ventilátor na grafickej karte. Vyčistili sme ho a namazali a zatiaľ je to ok a dúfam, že ešte to nejaký čas vydrží.
pauko_sk
12.02.09,06:37
To čistenie veľmi pomôže...Zlepší sa odsávanie tepla !
bobino38
12.02.09,06:53
...tebe sa osvečil slnečnicový olej na premazanie?hm:-)
ivoovi
13.02.09,20:32
...tebe sa osvečil slnečnicový olej na premazanie?hm:-)
Olivovy olej som momentalne nemal..aj ked je zdravsi...:)
misoft
13.02.09,20:35
Použi panenský :D. Premazanie ložiska ventilátora na grafike síce pomôže, ale je to len dočasné. Po určitom čase sa to začne znova opakovať. Ak máš možnosť, kúp nový ventilátor.
hqcomp
13.02.09,21:27
slnečnicový olej alebo rastlinne oleje ee :eek: v ziadnom pripade po case sa to este zhorsi a mozu uplne zastavit ventilatory
Stevo5
15.02.09,16:21
Ďakujem vám za rady, podľa všetkého to bol ventilátor na grafickej karte. Vyčistili sme ho a namazali a zatiaľ je to ok a dúfam, že ešte to nejaký čas vydrží.

Fajn že to pomohlo, ale to je len dočasné vyriešenie problému. Myslím že by bolo dobre ak by si si už teraz zháňal nový ventilátor, po čase sa ti závada prejaví znovu. Potom len vymeníš a grafika bude v pohode.
Doporučoval by som jeho výmenu čo najskôr, môže sa to prejaviť aj znížením otáčok a následne prehrievaním grafiky.