ivana184
10.02.09,08:49
Dobrý deň, prosím Vás sú schválené nové lehoty na podávanie DP? Viem, že včera sa o tom rokovalo, ale nezachytila som výsledok rokovania.

Dúfam, že pri schvaľovaní budú na nás myslieť už aj vrátane roku 2008.

Ďakujem
VladoaKatka
10.02.09,07:52
abel
10.02.09,08:00
Priznám sa, že ja som sa najprv tomu presunu potešila, ale v konečnom dôsledku si len predĺžime stresové obdobie. Ak si pamätáte, kedysi bol termín na podanie DP 15. február a postíhali sme.... Vždy sa nájdu igelitkári, ktorí prídu 2 dni pred koncom možného termínu.
Jozef Mihál
10.02.09,08:10
Ako sa hovorí, všetko dobré je na niečo zlé.
ivana184
10.02.09,08:13
Súhlasím, že sú aj igelitkári, a vždy aj budú, ale najviac som sa potešila podávaniam DP za s.r.o., veď igelitkárov nám posunú iba o mesiac, a konatelia s.r.o., ktorí sú platiteľmi DPH toho veľa nevymyslia, pretože dátum podania DP k DPH nepustí, takže náklady a výnosy už nevymyslia.
poisonkatka
10.02.09,08:20
a ako sa to posunulo? ja to neviem najst..plati to uz tento rok? ci ako? sorry za otazky, ale nejak nestiham nic sledovat
Dáša_
10.02.09,08:22
Dobre je zrejme to rozloženie, že nemusíš finišovať jedných aj druhých naraz.
A u PO je jedna vec zaučtovanie, vypočítanie dane. Ale mne v niektorych pripadoch celkom dost trva aj spísanie poznámok, ked to nechcem len tak odbuchnúť. Nehovoriac, ze do junami aj tak zvyčajne trvalo vytláčanie zostáv, smerníc...
abel
10.02.09,08:24
a ako sa to posunulo? ja to neviem najst..plati to uz tento rok? ci ako? sorry za otazky, ale nejak nestiham nic sledovat
Pokiaľ nemáš predplateného draka, musí ti zatiaľ stačiť len http://www.porada.sk/942782-post6.html kým to bude uverejnené v zbierke.
poisonkatka
10.02.09,08:25
tak teda dakujem :-)
Dáša_
10.02.09,08:29
a ako sa to posunulo? ja to neviem najst..plati to uz tento rok? ci ako? sorry za otazky, ale nejak nestiham nic sledovat

prešlo vládou, ešte parlament, prezident...
Ale do 1.3. to v pohode stihnú, ked budú chcieť
Jozef Mihál
13.02.09,16:17
Termíny DP sa posúvať nebudú.
abel
13.02.09,16:19
Piatok trinásteho - a máme po víkende.
Monika Kováčová
13.02.09,16:38
NEPREŠLO POSUNUTIE TERMÍNOV na podanie DP!!!!


2. K čl. I
Body 31 a 32 sa vypúšťajú.

Doterajšie body je potrebné primerane prečísľovať.

Navrhovaná úprava by mohla byť nevýhodná pre menší okruh podnikateľských subjektov, ktorých daňová povinnosť za rok 2008 bude nižšia, ako bola vykázaná v roku 2007. Týmto daňovníkom by vznikol nárok na vrátenie daňového preplatku podľa novo ustanovených lehôt až 10. augusta 2009, ak ide o právnickú osobu alebo 10. júna 2009, ak ide o fyzickú osobu (doterajší termín platí jednotne aj pre právnické aj pre fyzické osoby 10. mája).

http://www.nrsr.sk/Default.aspx?sid=zakony/zakon&ZakZborID=13&CisObdobia=4&CPT=947
Rozalka
13.02.09,20:20
Piatok trinásteho - a máme po víkende.
... a nám ešte dnes aj "padol" :mad:systém, údaje o firmách fuč a účtový rozvrh tiež. Našťastie sa nám na externom disku tvorí každú hodinu kópia. :)
cloe
13.02.09,20:34
... a nám ešte dnes aj "padol" :mad:systém, údaje o firmách fuč a účtový rozvrh tiež. Našťastie sa nám na externom disku tvorí každú hodinu kópia. :)

Rozalka, buď rada, že len to. Piatok 13-teho pre mnohých /podľa večerných TN/ dopadol oveľa horšie.
Tak to je, vždy sa tešme z toho, že mohlo byť aj horšie. To je ako s posunom termínu podania DP. Mohli nám ho aj skrátiť:eek:, aby z dôvodu ekon. krízy mohli vrátiť preplatky skôr.
Dáša_
13.02.09,20:36
Rozalka, buď rada, že len to. Piatok 13-teho pre mnohých /podľa večerných TN/ dopadol oveľa horšie.
Tak to je, vždy sa tešme z toho, že mohlo byť aj horšie. To je ako s posunom termínu podania DP. Mohli nám ho aj skrátiť:eek:, aby z dôvodu ekon. krízy mohli vrátiť preplatky skôr.

no konečne pozitívny postoj :D:D
cloe
13.02.09,20:58
no konečne pozitívny postoj :D:D

Treba brať aj pozitívnu stránku veci.
Tak som si predstavila, keby prešlo to posunutie termínov, že peniaze za spracovanie DP by som dostala až v júli a to už majú byť podľa mojich plánov dávno minuté:D
trubiniovag
15.02.09,14:58
Ahoj Jozef, dakujem za prispevok k mimimalnemu VZ do SP a ZP. Ale mozem tymto sposobom postupovat aj u zamestnancov odmenovanych hodinovou mzdou? Gabi.
trubiniovag
15.02.09,15:11
Ahoj Jozef, dakujem za prispevok k mimimalnemu VZ do SP a ZP. Ale mozem tymto sposobom postupovat aj u zamestnancov odmenovanych hodinovou mzdou? Gabi.
Tinika
20.02.09,17:30
A keby sa predlzili lehoty na podanie DP, tak by sme neponocovali 3 mesiace ale pol roka a ani by sme sa nenadychli a uz znova by sme danove robili. Takže aspon toto, ze od aprila do jula uz len DPH a RZZP nas čaka. :D