agnesamac
10.02.09,10:00
dobrý deň prajem,
poradte mi prosím, aký je asimilačný prach pri dovoze v roku 2009 a odkedy mám povinosť hlásiť intrastat ( či sa tam zarátáva aj dovoz z predošlých rokov )
Vopred dakujem:)
Elke
11.02.09,13:18
Potrebné info nájdeš na stránke colnej správy v sekcii Intrastat
agnesamac
17.02.09,20:45
Dobrý deň, ja som sa na vaše odporúčanie pozrela na stránku colnej správy v sekcii intrastaty.. a obsah bol zablokovaný, nevedel by niekto ako je to s tým asimilačným prahom pri dovoze
dakujem
fizzy
14.07.09,08:01
Rok 2009

Na rok 2009 platí prah oslobodenia 200 000 EUR pre prijatie a 400 000 EUR pre odoslanie.
Prah zjednodušenia bol stanovený na 800 000 EUR pre prijatie a 2 000 000 EUR pre odoslanie.

http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=3812
fizzy
21.07.09,09:35
Mal by som otazku ohladne obdobi v intrastate.
Mam fakturu za tovar ktory bol fyzicky dodani na Slovensku v 5.mesiaci, aj faktura je vystavena v 5. mesiaci, ale do DPH-cky bola zaradena az v 6.mesiaci (neskoro dosla faktura do firmy). Pre intrastat hlasenie bude tento tovar patrit do ktoreho obdobia? Do 5. alebo 6. mesiaca?

Citacia z webu colnej spravy:

"Ak je odoslaný alebo prijatý tovar predmetom obchodnej operácie, ktorá je nadobudnutím tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo dodaním tovaru z tuzemska do iného členského štátu podľa platného zákona o DPH, sledovaným obdobím je kalendárny mesiac, v ktorom vznikla daňová povinnosť podľa tohto zákona. Ak je časový posun medzi dňom vzniku daňovej povinnosti a dňom fyzického prijatia alebo odoslania tovaru väčší ako 1 kalendárny mesiac za podmienky, že je to zmluvne dohodnuté, sledovaným obdobím je kalendárny mesiac, v ktorom bol tovar fyzicky prijatý alebo odoslaný. "