anakonda
10.02.09,10:02
Milí poraďáci, srdečne vás zdravím. Doteraz mi boli vždy vaše rady prínosom, dúfam, že to bude znovu tak, za čo som vám neskonale vďačná.

K veci - trápim sa s leasingovou tabuľkou, ktorá tu bola ako užitočná pomôcka vrelo odporúčaná, ale asi nestačím na jej vyplnenie. Mám pred sebou leasingovú zmluvu, pokúšam sa doplňať do tabuľky, ale dostala som sa len k vypracovaniu plánu odpisov, ten by mi sedel. Ale čo sa týka jednotlivých splátok, neviem, čo mám vlastne upravovať, aby sa mi prepočítali úroky a istina.

Trochu ma zmiatlo to, že v tabuľke sa uvádza kúpna cena /tá záverečná/ aj s DPH. Ja ju mám uvedenú len ako kúpna cena bez DPH 1500,- a zostatková hodnota bez DPH - 0. /ozaj tá kupna cena vstupuje spolu s istinou bez dph ako podklad pre výpočet odpisov?/

Tiež povinné poistenie a havarijné nebolo súčasťou leasingovej zmluvy, ale si ich uzavrel a zaplatil nájomca sám. Tie teda do tabuľky nedoplňam /ak som správne pochopila/, ale dám ich do nákladov pri zaplatení - tak?

Je mi jasné, že robím kdesi v práci s tabuľkou chybu, len neviem prísť na to, kde. Boli by ste niekto taký láskavý a usmernili ma? ďakujem