stanislavkoros
10.02.09,10:55
V máji dcéra maturuje,ďalej študovať nepôjde,dokedy mám platiť výživné? Do mája,júna,augusta,alebo kým si nenájde zamestnanie?
Chobot
10.02.09,10:23
V máji dcéra maturuje,ďalej študovať nepôjde,dokedy mám platiť výživné? Do mája,júna,augusta,alebo kým si nenájde zamestnanie?

AK máš výživné nariadené súdom, tak dovtedy, kým súd nerozhodne o zastavení platenia výživného. Takže musíš podať návrh na súd.
michelle84
11.02.09,05:53
A ako zdokladovať na súde ukončenie štúdia, keď dieťa nie je ochotné komunikovať s rodičom a študovalo v zahraničí?
Chobot
11.02.09,08:03
A ako zdokladovať na súde ukončenie štúdia, keď dieťa nie je ochotné komunikovať s rodičom a študovalo v zahraničí?

Prečo chceš dokladovať niečo, čo neexistuje? Veď otec dá návrh na súd, že potomok ukončil štúdium a súd vyzve potomka, že ak štúdium neukončil, nech predloží doklad, že štúdium trvá.
michelle84
11.02.09,08:14
Prečo chceš dokladovať niečo, čo neexistuje? Veď otec dá návrh na súd, že potomok ukončil štúdium a súd vyzve potomka, že ak štúdium neukončil, nech predloží doklad, že štúdium trvá.

Pred pár dňami som v inej téme ohľadom výživného čítala, že otec podá návrh na ukončenie vyplácania výživného a že v návrhu musí zdokladovať ukončenie štúdia. Preto som sa pýtala. Takže stačí len sám návrh s odôvodnením, že dieťa by už malo mať ukončené štúdium?
stanislavkoros
13.02.09,14:13
Nebolo nariadené súdom,ale bola to dohoda oboch strán pri rozvodovom konaní na súde. Tak je to aj zaprotokolované na súde. Takže stále neviem ako ďalej. Vopred Ď. za každý príspevok.