daniela1109
16.06.05,12:47
Ahojte vsetci. Chcem sa spýtať na takúto vec. Ne je možné aby zamestnávateľ dal zamestnancovi odmenu na dovolenku vo výške xxx Sk a bola oslobodená od zdanienia a odvodov? Viem že sa o niecom uvažovalo kôli podpore cestovného ruchu na Slovensku ale neviem ako to dopadlo, alebo v akom to je štádiu. Ja mám 10 000 hrubého mzdu mesačne a odmeny ak nejaké sú mi dáva šéf do ruky, vravel mi ze mi dá nejakú odmenu teraz oficiálne a ze tá sa nezdanuje tak si mám to zistit a urobiť vyplatnú pásku som z toho vedľa jak ta jedľa čo vlastne tým myslel a ako to mám urobiť, preto vás prosím o radu.

A este sef mi kázal vymyslieť ako si zvýšime náklady. Neviete mi nieco poradit?:o
daniela1109
16.06.05,11:14
Nevie mi niekto z vás prosim poradit???????????????
Vopred dakujem.
bea
16.06.05,11:17
Danielka, ľutujem, ale ja si neviem vôbec predstaviť, ako by si mohla dostať nezdanenú odmenu. O tej podpore slov. CR bolo v zákone o dani z príjmov, ale to bolo myslím 1000,- Sk na konkrétnu tuzemskú rekreáciu(ubytovanie a pod.).
ingi
16.06.05,11:24
Súhlasím s Beatkou, žiaľ, toto ustanovenie na podporu CR bolo v novom ZDP zrušené
a aj tak bolo klasifikované ako zdaniteľný príjem zamestnanca v zmysle vtedajšieho zákona.
Sany
16.06.05,11:34
Ahojte vsetci. Chcem sa spýtať na takúto vec. Ne je možné aby zamestnávateľ dal zamestnancovi odmenu na dovolenku vo výške xxx Sk a bola oslobodená od zdanienia a odvodov? Viem že sa o niecom uvažovalo kôli podpore cestovného ruchu na Slovensku ale neviem ako to dopadlo, alebo v akom to je štádiu. Ja mám 10 000 hrubého mzdu mesačne a odmeny ak nejaké sú mi dáva šéf do ruky, vravel mi ze mi dá nejakú odmenu teraz oficiálne a ze tá sa nezdanuje tak si mám to zistit a urobiť vyplatnú pásku som z toho vedľa jak ta jedľa čo vlastne tým myslel a ako to mám urobiť, preto vás prosím o radu.

A este sef mi kázal vymyslieť ako si zvýšime náklady. Neviete mi nieco poradit?:oNezdanená odmena neexistuje, jedine že by ti vyplatil podiel na zisku z r.2004, ak ste vytvorili zisk. Inak, na dovolenku ti môže prispieť zo sociálneho fondu, ale zdaniť to budeš musieť.
A čo sa týka zvýšenia nákladov, nech ti zvýši mzdu. 10.000,- hrubého teda nie je bohviečo - a keď chce zvýšiť náklady, asi je z čoho....http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
daniela1109
16.06.05,11:48
Nezdanená odmena neexistuje, jedine že by ti vyplatil podiel na zisku z r.2004, ak ste vytvorili zisk. Inak, na dovolenku ti môže prispieť zo sociálneho fondu, ale zdaniť to budeš musieť.
A čo sa týka zvýšenia nákladov, nech ti zvýši mzdu. 10.000,- hrubého teda nie je bohviečo - a keď chce zvýšiť náklady, asi je z čoho....http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Z toho socialneho fondu sa to ako robí? My sme len dvaja zamestnanci ja a sef, druhý sef je SZCO
/ako to zaučtujem, aké podmienky musím splniť na poskytnutie, ako to zdanim/
Sany
16.06.05,12:08
Z toho socialneho fondu sa to ako robí? My sme len dvaja zamestnanci ja a sef, druhý sef je SZCO
/ako to zaučtujem, aké podmienky musím splniť na poskytnutie, ako to zdanim/Ja neviem veľa o tom, aká si firma, odkedy fungujete, aké máte výsledky. Sociálny fond sa tvorí z objemu hrubých miezd (bez náhrad a dohôd). Neviem, či už ho vôbec máte vytvorený. Ak áno, výšku tvorby vidíš na účte 472, použitie zaúčtuješ na 472/331 - čiže ten príspevok nebude v mzdových nákladoch 521/331 ( objaví sa ti to v rekapitulácii miezd,keďže musíš použitú sumu pripočítať k zdaniteľnej mzde a zdaniť spolu so mzdou.)
daniela1109
16.06.05,12:36
fungujeme od 2003, fond máme od 12/2004 kedy bol iba sef zamestnancom a od 03/2005 som aj ja zamestnancom.
Aká časť sa môže čerpať na "tú dovolenku"?
Aké podmienky musí zamestnanec splniť aby mohol dostať peniaze zo SF?
Magma
16.06.05,21:35
Podla zakona o soc.fonde, 30% by malo byť použité na stravovanie,potom sa može prispieť na regeneráciu zamestnancov, treba spracovať interný predpis o použití sociálneho fondu, doporučujem pozrieť si zákon, alebo vyhľadať tu na porade podobné témy. Už sa tu viackrát o tom diskutovalo.
Jara
17.06.05,06:10
Danielka a to už máte vôbec na tom SF nejaký obnos keď ste len traja? No a na príspevky na stravovanie nedávaš? Môžeš dať zo SF len ak máš čo...
daniela1109
07.07.05,06:51
Príspevky na stravu zatial nie, a na účte soc fondu máme cca teraz 720 Sk.
Zatial sme odmeny vyriesili cez cesťák.

Trápi ma este jedna vec.
Môže mi preplácať cestovné do práce a dať si to do nákladov? / cca 500mesačne/
Dakujem vopred za odpoved.