Žabinka
10.02.09,12:33
Prosím o radu, ako zaokrúhliť mesačné účtovné odpisy. V ZDzP som sa dočítala, že daňové odpisy sa zaokrúhľujú na celé € nahor, ale o účtovných som nezistila nič (len v §26, ods.6,7,8 sa píše čosi o mes. odpisoch, ale to sa ma netýka). Ja som za jan.2009 urobila mes. odpisy zaokrúhlené na dve des. miesta. Môžem to tak nechať, alebo prerobiť so zaokrúhlením na celé €?
Žabinka
10.02.09,11:40
V Postupoch účtovania PU som sa dočítala, že spôsob zaokrúhl. odpisov sa určí v odpisovom pláne. Keď uvediem v účt. smernici zaokr. na dve des. miesta, tak by to malo byť v poriadku, nie?
silvia
10.02.09,11:45
Spôsob zaokrúhlenia odpisov sa uvádza v odpisovom pláne. Zaokrúhlila by som na celé € nahor.
emula1
25.02.09,17:12
Prosím o radu, ako zaokrúhliť mesačné účtovné odpisy. V ZDzP som sa dočítala, že daňové odpisy sa zaokrúhľujú na celé € nahor, ale o účtovných som nezistila nič (len v §26, ods.6,7,8 sa píše čosi o mes. odpisoch, ale to sa ma netýka). Ja som za jan.2009 urobila mes. odpisy zaokrúhlené na dve des. miesta. Môžem to tak nechať, alebo prerobiť so zaokrúhlením na celé €?
na cele EUR nahor sa zaokruhluju danove odpisy, uctovne je na tebe ako si zvolis odpisovy plan, mozes tak isto, ale ja by som odporucala na 2 desatin. miesta, mala som dnes skolenie k dlh.maj a lektor odporucal tiez na 2 des.miesta