Janulana
10.02.09,11:53
Prosím opravte ma, ak uvažujem zle. Podnikateľ zamestnáva pracovníčku na dohodu. Na DÚ nie je prihlásený ako platiteľ, čiže ani nepodával za ňu výkazy hoci mala nulovú daň. Čiže ani tú povinnosť nemal, správne? Ona si môže podať daňové priznanie sama. Príjem však mala za celý rok len 40000, čiže nemá tú povinnosť. Od roku 2009 sa prihlásil ako platca, čiže je povinný kvartálne zasielať výkazy. Je to správne?
Zoltán Kovács
10.02.09,11:00
Prosím opravte ma, ak uvažujem zle. Podnikateľ zamestnáva pracovníčku na dohodu. Na DÚ nie je prihlásený ako platiteľ, čiže ani nepodával za ňu výkazy hoci mala nulovú daň. Čiže ani tú povinnosť nemal, správne? Ona si môže podať daňové priznanie sama. Príjem však mala za celý rok len 40000, čiže nemá tú povinnosť. Od roku 2009 sa prihlásil ako platca, čiže je povinný kvartálne zasielať výkazy. Je to správne?

To, že dohodárovi vychádza nulová daň ešte neznamená, že nevzniká povinnosť registrácie na DÚ za platiteľa dane zo závislej činnosti. A tak isto podávanie 1/4 ročných prehladov a ročného hlásenia.
books
10.02.09,11:03
Prosím opravte ma, ak uvažujem zle. Podnikateľ zamestnáva pracovníčku na dohodu. Na DÚ nie je prihlásený ako platiteľ, čiže ani nepodával za ňu výkazy hoci mala nulovú daň. Čiže ani tú povinnosť nemal, správne? - Mal a mal podávať prázdne tlačivá. Ona si môže podať daňové priznanie sama. Príjem však mala za celý rok len 40000, čiže nemá tú povinnosť. Nemusí si podať DP ak nemala aj iné príjmy. Od roku 2009 sa prihlásil ako platca, čiže je povinný kvartálne zasielať výkazy. Je to správne?

v texte.
Janulana
10.02.09,11:05
čiže sa musí prihlásiť za platiteľa od toho dátumu odkedy ju začal zamestnávať?
mzdarka renca
10.02.09,11:35
áno