pack
10.02.09,14:51
Od roku 2005- oktobra 2008 som podnikala na zivnost v Rakusku. Rakuska socialna poistovna (zastresuje vsetky druhy poistenia) mi predpisala za rok 2007 nizsiu sumu poistneho celkom, nez som mala na zaklade konecneho hospodarskeho vysledku zaplatit (zivnostnik v Rakusku doplaca dochodkove a ciastocne aj zdravotne poistenie, ak vykazal vyssi nez soc. poistovnou vypocitany zisk). Za rok 2007 som zaplatila dan z prijmov a to az v oktobri 2008, ale socialna poistovna mi poslala doplatok za vsetky druhy poistneho vo vyske euro 2.000,-- az teraz, vo februari 2009.

Nakolko som sa vsak koncom roka 2008 vratila na Slovensko a pracujem v jednej firme, neviem, co s poistnym, ktore mam teraz do konca februara odviest v Rakusku za rok 2007 ako doplatok. Poistne je v plnej vyske odpisatelne a bolo by mi znizilo danovy zaklad roku 2007 a tym som mala odviest menej dani z prijmu. Takze z mojho pohladu mi vznikol danovy prebytok za rok 2007, ktory by mi mali v Rakusku vratit. Danovy urad sa vsak brani a tvrdi, ze nakolko sa jedna o vydavok v roku 2009, a v Rakusku uz ani nepracujem ani nepodnikam, oni nic s tymto vydavkom nemaju. Udajne si ho mam skusit narokovat (neviem ako) v danovom priznani za rok 2009, na Slovensku.

Neviete mi poradit, prosim, akym sposobom a ci to je vobec pravda? Ved dane za 2007 som odviedla v Rakusku, tak preco mi ma nieco vracat alebo uznavat Slovensko, ktore s tymto pripadom nic nema.

Dakujem za odpoved!!!!