dinovinyl
10.02.09,15:32
Takže som 2týždne evidovaný na úrade práce a rozhodol som sa že chcem požiadať o dotáciu na začiatok podnikania mám to teda oznámiť úradu práce alebo radšej im nič nepoviem a budem to hrať že si zhánam prácu a až po 3mesiacoch požiadam o dotáciu, lepšie by asi bolo to hneď oznámiť ale keď im poviem že nechcem pracovať ale chcem byť na úrade práce kvôli príspevku ma asi pošlú preč ako to mám teda vyriešiť?
hanelie
10.02.09,14:44
príspevok je určený na samozamestnanie /SZČO / za určitých podmienok - nie je tam vytvorený priestor na špekulácie - môžeš tento zámer rovno oznámiť - schválenie závisí od iných atribútov
Kika69
10.02.09,15:08
Ja som svoj zámer oznámila cca po 2 mesiacoch, vtedy som sa začala informovať o podmienkach na dotáciu, hoci som sa evidovala s cieľom získať dotáciu. Jednou podmienkou je byť evidovaný min. 3 mesiace a pochybujem, že keď oznámiš hneď svoj zámer, žeby ťa v tom prípade neposielali s papierikmi hľadať si prácu.
Maryanet
11.02.09,15:37
Súhlasím,papieriky tak či tak dostaneš.Myslím,že hľadaš si prácu.Vplyv to nemá žiaden.Moja skúsenosť
r_d_h
12.02.09,06:24
ak chces rychlo zabit cas na urade ries to cez kurzy zvysis si zaroven kvalifikaciu a urad ta tak nebude nahanat s hladanim noveho zamestnania
siva
12.02.09,11:17
tiež som to oznámila cca po dvoch mesiacoch a chodila som po všetkých kurzoch aby som sa nenudila papieriky, že hľadám job som poctivo nosila od kamarátov .. to že príspevok chceš na odvody.. tak to rieši dosť veľa ľudí len sa o tom verejne nehovorí.. a vlastne im to je jedno.. ..
Xanti
12.02.09,11:24
Ja som to oznámila hned, že chcem dotáciu na otvorenie živnosti. Nič nepovedali. A aby sa ma skôr zbavili tak ma rýchlo posielajú na tie všemožné kurzy čo treba absolvovať pred otvorením živnosti. Nebudem sa predsa zdržiavať tým, že im to oznámim po 3 mesiacoch. Šak mi to predlži pobyt na UP. Takto to dúfam, stihnem čím skôr. Rozhodnutie je na tebe. Papieriky i tak i tak musím nosiť. :D