tcyber
10.02.09,16:19
Chcel by som sa opýtať či si manželka môže uplatniť nárok na nezdaniteľnú časť dane na mňa - dobrovoľne nezamestnaného. Keďže nemám žiadny zdaniteľný príjem (nepodávam ani daňové priznanie), neviem aký doklad je potrebné k jej žiadosti priložiť. Jediným zdrojom môjho príjmu je už zdanený podiel zo zisku spoločnosti, v ktorej som jedným zo spoločníkov.
Monika Kováčová
10.02.09,15:33
Môže si uplatniť 98496,- Sk na manžela
Marína
10.02.09,15:56
Chcel by som sa opýtať či si manželka môže uplatniť nárok na nezdaniteľnú časť dane na mňa - dobrovoľne nezamestnaného. Keďže nemám žiadny zdaniteľný príjem (nepodávam ani daňové priznanie), neviem aký doklad je potrebné k jej žiadosti priložiť. Jediným zdrojom môjho príjmu je už zdanený podiel zo zisku spoločnosti, v ktorej som jedným zo spoločníkov.


Môže si uplatniť 98496,- Sk na manžela
Monika, Zoli, asi ste si nevšimli, že mal príjem.
tcyber, jednoduchšie bude, ak ti uvediem, ktorý príjem sa na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane do príjmu manžela/ky/ nezapočítava. Všetok ostatný sa započíta.
Nezapočítava sa príjem
1/ štátne sociálne dávky:
- rodičovský príspevok
- príspevok pri narodení dieťaťa
- zaopatrovací príspevok
- príspevok pestúnskej starostivosti
- príspevok na pohreb
- prídavky na deti
2/
- daňový bonus
- štipendium
- zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť

Od príjmu manžela/ky/ sa odpočíta:
- poistné na SP a ZP(zohľadní sa výsledok z ročného zúčtovania ZP)
Zoltán Kovács
10.02.09,15:58
Nevšimol som to. Buď už nevidím, alebo som povrchne čítal. :D
Marína
10.02.09,16:14
Nevšimol som to. Buď už nevidím, alebo som povrchne čítal. :D
Že by u Moniky to bolo včerajšou frnďžalicou (http://www.porada.sk/t102014-termin-podavania-danovych-priznani-sa-bude-posuvat.html) :D a u teba vytešovím sa z predĺženia termínov na podanie DP?:D
Zoltán Kovács
10.02.09,16:14
Že by u Moniky to bolo včerajšou frnďžalicou (http://www.porada.sk/t102014-termin-podavania-danovych-priznani-sa-bude-posuvat.html) :D a u teba vytešovím sa z predĺženia termínov na podanie DP?:D

S tým vytešovaním ešte počkajme, musi to ešte schváliť aj náš "múdry" parlament. A jeden nikdy neviem......
Monika Kováčová
10.02.09,17:17
uups...