bobotova
10.02.09,19:01
Dobrý večer,

Prosím Vás vie mi niekto povedať v ktorom Finančnom spravodajcovi je vymedzené kedy sa nemusí podávať dodatočné daňové priznanie PO? Dnes som bola na školení v TN a prednášajúca mi povedala č.04/2004, ale tam som nič nenanšla.

Ďakujem.
evina
10.02.09,18:58
Dobrý večer,

Prosím Vás vie mi niekto povedať v ktorom Finančnom spravodajcovi je vymedzené kedy sa nemusí podávať dodatočné daňové priznanie PO? Dnes som bola na školení v TN a prednášajúca mi povedala č.04/2004, ale tam som nič nenanšla.

Ďakujem.

O tom kedy je povinný daňovník podať DDP hovorí zákon o správe daní a poplatkov 511/1992 v paragrafe 39. DDP nemusí podať v prípade, ak chyba je v "prospech" daňovníka. V prípade, že je nutné daň doplatiť do ŠR je povinný subjekt podať DDP vždy.
bobotova
10.02.09,19:01
Ďakujem
Stefan2005
10.02.09,19:23
..."prospech"....

:rolleyes:
Gong
30.03.09,20:36
Ahoj to znamená, že ked som podala DP za FO a vznikla jej za rok 2008 strata, ale na základe toho, že mala zaplatené preddavky podľa § 34 a tým jej vznikol preplatok na dani a DP podala. Ale potom zistila, že nesprávne zaradila preplatok z RZZP ZP za rok 2007, lebo ho zaúčtovala do PNZD. Ale ked to opravila, strata sa jej ponížila, čiže dodatočné DP nemusí podávať?
atka4
30.03.09,20:44
Ahoj to znamená, že ked som podala DP za FO a vznikla jej za rok 2008 strata, ale na základe toho, že mala zaplatené preddavky podľa § 34 a tým jej vznikol preplatok na dani a DP podala. Ale potom zistila, že nesprávne zaradila preplatok z RZZP ZP za rok 2007, lebo ho zaúčtovala do PNZD. Ale ked to opravila, strata sa jej ponížila, čiže dodatočné DP nemusí podávať?
osobne by som podala, lebo tu nejde o PO, ale FO
- lebo nebol dodržaný zákon v tom, že boli krátené príjmy, teda aj VZ pre poisťovne je skreslený
- ak by si umoroval daň. stratu za rok 2007, opäť by si použil nesprávny údaj, vyššiu stratu. (ak by sa na to aj nezabudlo, DÚ by nemal informáciu o inej sume-niššej výške straty, ak by si ju chcel uplatniť v správnej sume a nastal by asi kolotoč výziev, opráv a podobne....)

Myslím, že sa tých DDP netreba báť, osobne s tým mám skúsenosť a nie je to hneď dôvod na výkon daň. kontroly, čoho sa podnikatelia väčšinou boja a preto na seba nechcú takto upozorňovať....;)
Sinkl
01.04.09,19:47
Prosím o radu. Ak som podala daňové priznanie a teraz som zistila chybu, musím podať DDP ? Jedná sa o paušálne výdavky a ja som k výdavkom zabudla pripočítať odvody ale v DP v riadku pod tabuľkou kde sú vyčíslené príjmy a výdavky som zaškrtla kolonku výdavky percentom z príjmov a odvody vo výške 5600 Sk. takže nesedí ZD. daň nevyšla a aj keby som opravila DP /podala DDP/ znížil by sa len ZD. je za podanie DDP sankcia?
evina
01.04.09,19:57
Prosím o radu. Ak som podala daňové priznanie a teraz som zistila chybu, musím podať DDP ? Jedná sa o paušálne výdavky a ja som k výdavkom zabudla pripočítať odvody ale v DP v riadku pod tabuľkou kde sú vyčíslené príjmy a výdavky som zaškrtla kolonku výdavky percentom z príjmov a odvody vo výške 5600 Sk. takže nesedí ZD. daň nevyšla a aj keby som opravila DP /podala DDP/ znížil by sa len ZD. je za podanie DDP sankcia?

Po termíne sa podáva DDP. Za podanie DDP nie je sankcia je to normálny opravný prostriedok.
Sinkl
01.04.09,20:02
Ďakujem veľmi pekne. Ešte že ste tu a má kto poradiť. ešte raz ďakujem.