Vanka
10.02.09,18:55
Dobrý večer, má niekto skúsenosti s kontrolou z NKU, na čo všetko si máme dávať pozor, a čo ešte môžeme upraviť ak sa dá.
Vanka
10.03.09,18:10
Skutočne nikto nemá skúsenosť. V prípade, že kontrolóri nájdu nejaké pochybenie, nedajú pokutu, ale musia upovedomiť správu finančnej kontroly a tá už pokutu môže dať, ak si správne myslím. Neviete ako to je.
Kvet nemáš s tým skúsenosť.
kunkelovaa
11.03.09,08:25
A na čo konkrétne máte kontrolu? My sme mali minulý rok zo Správy finančnej kontroly tzv.vládny audit, boli zameraný na dotáciu z rezervy predsedu vlády. K tej skontrolovali, čo sa dalo, pýtali si aj smernice, urobili zápis.
Známa mala kontrolu na daň z nehnuteľností z NKU, vzali si daňové priznania a všetko k tomu za posledných 5 rokov, zatiaľ to neukončili.
Vanka
11.03.09,20:49
Máme kontrolu na všetko, rozpočet, hospodárenie smernice, inventúry, takú dosť zaujímavú a myslím si, že určite niečo nájdu nie som neomylná. Tak sa chcem pripraviť na najhoršie.
Sojka 007
13.03.09,08:10
Tak to nás potom pouč keď skončia, čo všetko žiadali, aby si im predložila. Aká si Ty organizácia? Rozpočtová alebo obec? Máte v obci hlavného kontrolóra, alebo nie? To ma veľmi zaujíma. Kdesi som počula, že obce ktoré majú hlavných kontrolórov nemajú také prísne kontroly ako tie bez.
maja7
15.03.09,17:38
V bývalej práci /príspevková organizácia/ sme mali kontrolu z NKU hrabali sa vo všetkom, vyberali si napr. cestovné príkazy z mesiacov, kedy bola zmena príspevku na stravné, potom či ak je na tlačive predlačené dátum a podpis, či tam naozaj aj dátum je, či boli zúčtované cestovné príkazy načas, na faktúrach a v pokladni sledovali, či tam bola urobená predbežná finančná kontrola, /mali sme na to pečiatku/ a či pri nej je aj dátum.... Bola to veľká organizácia a robila som tam ako jedna z účtovníčiek, takže o všetkom som nevedela, čo vlastne kontrolovali, tak aspoň toľko.
maja7
15.03.09,17:51
Čo sa týka dokladovej inventúry skontroluj si ,či máš zdokladovanú inventúru pokladne 4x za rok, cenín a nezabudni na bankovú účty, samozrejme záväzky a pohľadávky a držím palece, nech Ti to dobre dopadne.:)
007gituska
15.03.09,18:26
priebeh kontroly závisí od toho na čo je zameraná. kontroluje sa dodržiavanie všeobecne záväzných právnych predpisov a pravdaže aj vnútorných aktov riadenia. kontrolóri nie sú strašiaci, tiež sú ľudia. a všade kde pracujú ľudia je to o komunikácii.