mlaco
10.02.09,19:30
Ahojte,

malta pod 1. radou tehal sa po 24 hodinach v prstoch drobi. Nezahladene kusy dokazem vylupit a v prstoch rozdrobit. Vyhladene plochy dokazem prstom rozrusit. Pocasie bolo od aplikacie pred 24 hodinami vlhke, teploty okolo nuly.

Nevyznam sa, tak sa chcem poradit co to moze znamenat:

a?) malta je este vlhka, po vyschnuti vytvrdne
b?) malta zostane takato drobiva, ale je to v poriadku
c?) malta bola chybne zarobena, alebo za nevhodnej teploty a je zla, preto ju treba spravit znovu.

Dakujem za radu...
220870
10.02.09,21:20
za a ?) je ešte vlhká ak je v nej dosť cementu tak za 48 hodín pri takýchto teplotách vytvrdne.z
za b?) ak zostane takto drobivá môže to byť problém
za c? )nedokážem posúdiť.budeme vidieť po 48 hodinách.
Najpravdepodobnejšia varianta je po a.
Milan.Žiška
11.02.09,05:13
Súhlasím s "220870" pri súčasných poveternostných podmienkach je niekoľko "dni" tvrdnutia absolutne zanedbateľných. Navyše ak sa teploty pohybujú okolo nuly. Každá chemická reakcia potrebuje určité vonkajšie podmienky, výrobca udáva hodnoty docielené v umelo vytvorených laboratórnych podmienkach a tie môžu byť trochu zavádzajúce. Nakoľko je teplota v posledných dňoch nestála a veľmipohybuje sa okolo nuly, zároveň vlhkosť vzduchu je tiež niekde okolo 85 až 90%, netreba mať obavy po ukončení procesu " fázy nadobúdania pevnosti " to bude OK.

Je zima chce to čas.
anonym222
11.02.09,19:54
To Mlaco: asi máte zbytočné obavy. Malta poriadne vyzreje možno až po niekoľkých týždňoch. Neide iba o vysušenie, ide o pomalý chemický proces.
mlaco
15.02.09,07:19
Dakujem za nazory,

po par dnoch malta stvrdla a zmenila farbu z tmavosedej na svetlosedu. Teraz sa do nej neda spravit ani rycha nechtom.
Len testovaci kusok, ktory som nechal pri izbovej teplote, sa da rukami lamat. Ale tato krehkost je myslim v poriadku. T.j. povazujem problem s maltou za samo-vyrieseny.
andrejf
24.06.10,09:27
oooj , tak ked bolo okolo nuly - tak ju priskvaril mraz ... trebalo aspon pozakryvat ... vnutri mozno nie je priskvarena ...
vladoziak
24.06.10,11:24
oooj , tak ked bolo okolo nuly - tak ju priskvaril mraz ... trebalo aspon pozakryvat ... vnutri mozno nie je priskvarena ...

dobre ranko:D ta tema je stara rok a pol:confused:
ciners
24.06.10,17:45
mimotemy
Pride znalec na obhliadku zruteneho domu. Vyzera to tak, ze bola zla malta, tak hladaju vinnika. Ako prveho vypocuvaju piesok. Piesok sa brani: ja som kvalitny piesok zo zahoria, preosievany. Znalec mu uveri a ide na vapno: vapno sa brani, ze je palene z najkvalitnejsieho vapenca pri optimalnej teplote a jemne mlete. Znalec mu uveri a ide na vysluch cement, kedze ostava ako posledny mozny vinnik. Cement sa ohradi a povie: no dovolte, ja som tam vobec nebol.
Asi tolko mimo temy ale aj k teme :)