Micifuzik
10.02.09,21:21
Dobrý večer, prosím vás, chcem sa spýtať
doteraz som vypisovala peňažný denník vždy ručne. teraz som tu našla peňažný denník v exceli. zaujímalo by ma, akým sposobom sa to potom vytláča a archivuje. to si ho po dokončení vytlačím na xxx stranách a založím si to? s tým budú daniari spokojní? nikto mi to nemôže vytknúť? ešte síce neviem ako to vyzerá po vytlačení, ale asi to bude mať viac strán, keďže sa na jednu stranu vojde len zopár stlpcov.
ďakuejm
ekopo
10.02.09,20:31
ak je forma PD v súlade s platnými právnymi predpismi nikto nič nemôže vytknúť. Ale skôr by som bol za nejaký sw na JU. Napr úplne bez obmedzení zo stránky http://www.hdsoft.sk/download.php je to Element JedUct stačí zadať nového zákazníka cez "základné údaje" - "zákazník" a môže sa účtovať.
PD stačí uložiť ako PDF v PC - program to umožňuje
Dav
10.02.09,20:37
Tlač na A4 po šírke, tak, aby Ti celá šírka denníka vyšla na 2 strany, tie potom zopni spolu. Dvojstrán budeš mať podľa množstva zápisov niekoľko, tak ich očísluj ručne a pozakladaj na seba. Vlastne si urobíš peňažný denník z dvojhárkov. Taktiež si nastav pri tlači opakovať záhlavie, aby si mala na každom dvojhárku aj hlavičku denníka.
liba2
10.02.09,20:48
Micifuzik,
robila som 2 roky po sebe JÚ v peňažnom denníku v exceli - svoje :D . Dvojhárky som zlepovala. V tom problém nevidím, len excel ťa môže aj sklamať, najmä keď sa začne niečo opravovať, nemusí byť všetko vo všetkých stĺpcoch správne zapísané alebo spočítané. PD v exceli je vhodný pre malé účtovníctvo maximálne do 100 položiek za rok.

Odporúčam ti vyskúšať program, ktorý ti ponúka ekopo (viď 2. príspevok). V takom programe len zapisuješ... keď niektorý údaj opravíš - opraví sa všetko všade tak ako má byť. Nič ťa to nestojí a na program sa môžeš spoľahnúť.
Micifuzik
11.02.09,09:11
ďajem pekne za rady, asi skúsim ten neobmedzený program