dzastinka1
11.02.09,06:41
Chcela by som poprosiť o rady, ako sa pripraviť na pracovný pohovor a na čo si dať pozor pri pohovore. Myslím tým reč tela, prípadne ako správne opovedať na otázky. Lebo rôzne typy otázok človek nájde, ale aké sú tie správne odpovede? Pretože ja si môžem myslieť , že ako múdro a správne odpovedám, ale personalista to môže vidieť inak. Ďakujem.
Gabi03
11.02.09,05:45
Veď práve. :) Aj my si môžeme myslieť, že ti dobre poradíme, ale ten, s ktorým budeš robiť pohovor, to môže myslieť úplne inak. Pri pohovoroch nie sú správne a nesprávne odpovede (odhladnúc od agresívnych a pod.).
Treba sa v každom prípade správať slušne, odpovedať celými vetami. Možno by si si o firme niečo mala dopredu naštudovať a prípadne pri nejasnostiach sa spýtať. Ja by som ešte na začiatku poďakovala za pozvanie na pohovor.
dzastinka1
12.02.09,05:17
Ja som to myslela tak, aby sa tu vyjadrili personalisti, čo ich na uchádzačovi hneď odradí, samozrejme okrem vzdelania. Ale mám pocit, že nechcú prezrádzať svoje tajné tromfy.
alušik
12.02.09,05:27
Ono je to naozaj veľmi individuálne. Je to vždy o tom človeku samotnom - ten, čo vedie pohovor...
Napríklad moja posledná skúsenosť pri nedávnom prijímaní zamestnanca k nám do firmy bola takáto:
Ja osobne som nevidela žiadny problém v tom, že človeka, ktorý bol na pohovore, zaujímali aj platové podmienky. No nadriadený, ktorý ten pohovor s uchádzačom viedol, sa zarazil, že sa mu to nepáči, že sa spýtal na plat. Vraj mu to nepripadá potom tak, že by mal záujem o prácu samotnú, ale ide mu len o to, kde zoženie lepšie platené miesto. Nakoniec ten človek u nadriadeného teda neuspel. A to bol človek s praxou, ktorý keby bolo na mne, bol by prijatý. U zamestnávateľa vyhral človek bez praxe, ktorý však na neho zanechal lepší osobný dojem. Takže to je naozaj ťažké.
Existujú personalisti skôr ľudskí, ktorí naozaj pochopia, ako to ten človek v danej chvíli možno myslel. A sú personalisti, ktorí sa na to pozerajú naozaj len a len z pohľadu záujmu zamestnávateľa. Ťažko je teda radiť... Ide podľa mňa vždy len o to, aby sme nepredstierali, že sme niekým iným, ale správali sa prirodzene a odpovedali na otázky naozaj otvorene. Potom je už len na zamestnávateľovi, či u neho uspejeme alebo nie.
zanetth
12.02.09,10:25
Treba si dať pozor, aby si sa nevyjadrovala zle o predchádzajúcom zamestnávateľovi - aj keby si na to mala dôvod, personalisti to nemajú radi.
Príroda
16.02.09,09:14
Ahoj! Bola som pozvaná na pohovor, majú to byť psychologické testy. Viete mi poradiť, čo by to mohlo byť a kde by som našla niečo také, aby som sa trocha pripravila? Ide tu o miesto účtovníčky -JU. Vopred ďakujem a želám pekný deň. Elena
dzastinka1
16.02.09,09:42
Milá Príroda! (dobre to začína :-) )
Kamarátka bola na psychotestoch. Mala záujem o prácu asistentky. Testy trvali 6 hodín, boli tam rôzne logické úlohy, asi 1000 otázok, plus pohovor so psychologičkou. Niektoré otázky boli srandovné : vraj či ju vzrušujú na dotyk príjemné veci, či by chcela stretnúť úchyla a tak.
Príroda
16.02.09,09:58
Vďaka, dzastinka 1, moc to nepotešilo. Bola by som rada, keby ste sa ešte niekto ozvali, nemáte s tým skúsenosti. A kde na nete sa dajú nejaké psychotesty nájsť? Zdravím všetkých! elena
Gabi03
16.02.09,10:15
No psychotesty môžu byť rôzne a na ne sa v podstate nedá pripraviť. Práve preto sú to psychotesty.

Ja som mala skúsenosť takú, že bolo treba nakresliť 3 stromy. Či s perom, či s ceruzkou, či rovnaké, či rôzne, či na čiare, nad alebo pod čiarou.... každy detail vypovedal určité vlastnosti o človeku.

Skús stránku www.psychotest.sk... možno tam niečo nájdeš.
arizona
16.02.09,10:23
Ja som zažila jeden pohovor, kde pozvali asi 10-tich.Všetkým zaviazali oči šatkou, dali nám jeden motúz a mali sme urobiť z motúzu spoločne veľkú kocku...:confused::eek:
Asi som postúpila :D, lebo ma pozvali na druhé kolo.:D:rolleyes::cool::---
Neviem,ako to pokračovalo, lebo som tam viac nešla...
Tweety
16.02.09,10:25
Ja som zažila jeden pohovor, kde pozvali asi 10-tich.Všetkým zaviazali oči šatkou, dali nám jeden motúz a mali sme urobiť z motúzu spoločne veľkú kocku...:confused::eek:
Asi som postúpila :D, lebo ma pozvali na druhé kolo.:D:rolleyes::cool::---
Neviem,ako to pokračovalo, lebo som tam viac nešla...
Určite si nemala dobre zaviazanú šatku.:--- Ale takú šaškáreň pri prijímaní do zamestnania som ešte nepočula. To si išla na akú pozíciu? viazač motúzov?
Aiculka
16.02.09,10:34
Ja som bola len pre vlastnu potrebu na psychotestoch ako priprava na zhananie zamestania po VS. Trvali cca 4 hodiny a potom po vyhodnoteni, ti psychologicka povie aky si typ cloveka, povahove vlastnosti, ako sa spravas v roznych situaciach.. Hlavne je nezastierat a pravdivo odpovedat, lebo je tam viac otazok rozne umiestnenych a rozne znejucich, aby odhalili tvoj charakter.
arizona
16.02.09,10:50
Určite si nemala dobre zaviazanú šatku.:--- Ale takú šaškáreň pri prijímaní do zamestnania som ešte nepočula. To si išla na akú pozíciu? viazač motúzov?
Administratíva- práca s ľuďmi.
Tvrdili, že to majú osvedčené,že im to napovie viac ako rôzne iné referencie:rolleyes::confused:
Ešte sa na záver opýtali, ako sme sa cítili :D
Tweety
16.02.09,10:51
Administratíva- práca s ľuďmi.
Tvrdili, že to majú osvedčené,že im to napovie vaic ako rôzne iné referencie:rolleyes::confused:
Ešte sa na záver opýtali, ako sme sa cítili :D
A ako si odpovedala, ak to nie je tajné?:---
arizona
16.02.09,11:50
A ako si odpovedala, ak to nie je tajné?:---
...že zmätene, že som skôr čakala rozhovor o práci,podmienkach, požiadavkach a pod.
Ale boli tam aj odpovede: výborné, hravé, zaujímavé apod. Nuž neviem;):eek::D