proc
11.02.09,09:03
Do podnikateľského zámeru na zámočníctvo som si dal aj zváračku ale na úrade prace mi povedali že zváranie nepatri do zámočníctva a žiadať môžem iba na jednu činnosť to ma dosť prekvapilo,tiež som tam dal počítač a to mi už vôbec neodporúčala že načo mi bude počítač.Vie mi niekto poradiť či mi to prejde alebo to mam zmeniť.Úrad prace Michalovce.
veronikasad
11.02.09,08:26
Do podnikateľského zámeru na zámočníctvo som si dal aj zváračku ale na úrade prace mi povedali že zváranie nepatri do zámočníctva a žiadať môžem iba na jednu činnosť to ma dosť prekvapilo,tiež som tam dal počítač a to mi už vôbec neodporúčala že načo mi bude počítač.Vie mi niekto poradiť či mi to prejde alebo to mam zmeniť.Úrad prace Michalovce.
dotáciu môžeš použiť na zaplatenie odvodov do zdr.poisťovne počas 2 rokov, dobrovolné poistenie do soc. poisťovne, povinné poistenie - ak prekročíš obrat, nájomné a zariadenie súvisiace s tvojim podnikaním. Cena 1 ks zariadenia nesmie presiahnúť 30 tis sk/prepoč.na EUR.
Pokial budeš mať rozpočet aj na zariadenia súvisiace s tvojou prácou, nemal by byť problém, aby ti prešiel aj PC.
r_d_h
12.02.09,06:38
niektory pracovnici nemaju sajnu ake naradie treba na vykonavanie danej zivnosti a co sa tyka pocitaca treba to dat ako zariadenie kancelarie
tuta
12.02.09,06:44
Počítač si do kalkulácie môžeš dať dokonca aj softvér na vedenie účtovníctva, len v podnikateľskom zámere uvedieš, že si budeš sám viesť účtovníctvo. Ten soft si môžeš dať do výšky max. 165,97 €.
Elena Navrátilová
12.02.09,07:11
niektory pracovnici nemaju sajnu ake naradie treba na vykonavanie danej zivnosti a co sa tyka pocitaca treba to dat ako zariadenie kancelarie

Pochybujem, že to uzná niektorý "úradník". Položky musia byť čo najkonkrétnejšie. Teda keď PC tak položka PC a OC ak zariadenie tak konkrétne aké. Stolík, skrinka, vŕtačka s príklepom atď.