Beska
11.02.09,09:26
Ahojte, dá sa niekde oficiálne zistiť, komu boli transplantované orgány po zomrelom? Neviem to nikde na internete nájsť.
Dáša_
11.02.09,08:39
podla mojich vedomosti sa to neda zistit.
občas nektori transplantovani tusia, kto bol darcom, hlavne ked ide o havariu ktora je aj v telke, pripadne,ak ide o dieta po havarii. Ale to iba obcas.
Dokonca mam pocit, ze je to zakazane povedat. Z etickeho hladiska.
pasuliatko
11.02.09,14:12
nedá sa to zistiť.
bobiku
12.02.09,07:54
Bolo by vrcholne neetické to zistovať a chválabohu sa to nedá ani zistiť. Transplantovaný sa dozvie akurát napr., že darca bol mladý muž trebars 25 ročný, ale to je všetko!
Beska
12.02.09,11:57
no a čo rodina toho, od koho tie orgány boli? nemá právo na žiadne informácie?
bobiku
13.02.09,08:55
samozrejme že nemá, a načo by to bolo dobré?! Ich príbuzný niekomu pomohol a bolo by podľa mňa dosť neetické sa v tom vrtať a nie každý transplantovaný by chcel byť s touto skutočnosťou konfrontovaný a verte mi viem o čom píšem sama som transplantovaná aj ked mám obličku od manžele takže darcu poznám...ale poznám iných trans.a pokiaľ viem mnohí ani nemajú záujem vedieť viac o človeku ktorý im dal organ, nie že by boli necitlivý ale je to veľmi ťažký etický problém a nie každý by sa vyrovnal s tým že má trebars obličku od zomretej matky od 3 malých deti. Ciže tento problém je široky a odpoved na mnohé otázky je zložitá.