czerna
11.02.09,09:32
Dobrý deň!

Chcela by som Vás požiadať o radu. V organizácii kde robím mzdy sú zamestnanci odmeňovaní podľa zákona č. 474/2008, sú teda zaraďovaní do platových tried. Z vedenia prišla požiadavka stanoviť hodinovú mzdu zamestnankyni a vyplatiť jej iba odpracované hodiny. Je možné s takýmto zamestnancom uzavrieť takto pracovnú zmluvu? Aký postup by ste mi poradili? Vopred ďakujem za odpoveď.
mzdarka renca
11.02.09,08:57
[quote=czerna;947034]Dobrý deň!

Chcela by som Vás požiadať o radu. V organizácii kde robím mzdy sú zamestnanci odmeňovaní podľa zákona č. 474/2008, sú teda zaraďovaní do platových tried. Z vedenia prišla požiadavka stanoviť hodinovú mzdu zamestnankyni a vyplatiť jej iba odpracované hodiny. Je možné s takýmto zamestnancom uzavrieť takto pracovnú zmluvu? Aký postup by ste mi poradili? Vopred ďakujem za odpoveď.[/quote

S takým niečim som sa ešte nestretla, a to robím výplaty pre zamestnancov vo verejnom záujme už 7 rokov. Odmeňovanie vo verejnom záujme je v zmysle zákona 553/2003, skús si ho preštudovať. Čo tak jej skrátiť úväzok? Aj to je riešenie. Môj názor je, že sa nedá odmeňovať zamestnanca zamestnaného na základe PZ hodinovou mzdou v zmysle vyššie uvedeného zákona.
czerna
11.02.09,09:05
Ďakujem pekne.