Richard
16.06.05,23:30
Dnešným dňom pridávam novú časť Porady - DOKUMENTY (správa dokumentov).

K čomu slúži?
Dokumenty je samostatná časť, ktorá Vám dáva priestor na kategorizované a prehľadné umiestnenie dokumentov. Často sa vyskytujú dokumenty porozhadzované po rôznych témach. Málo sa využívala doterajšia časť jednotlivých Porád (Zákony, tlačivá, dokumenty). Dúfam, že novú správu dokumentov si obľúbite viac.

Kedy to využijem?
Ak budete chcieť priniesť na Poradu Vaše, prípadne iné dokumenty, zaraďte ich prosím do časti Dokumenty podľa príslušnej kategórie. Takto bude dokument ľahko vyhľadateľný a prístupný. Môžete pridať popis.
Ak od Vás bude niekto pýtať nejaký dokument a budet ho ochotný poskytnúť, takisto ho prosím zaraďte do "Dokumentov" a prípadne v príspevku napíšte kde ste pre dotyčného uložili.

Čo všetko mi Dokumenty ponúkajú?
Zatiaľ je to
- kategorizácia,
- štatistika kto a koľko dokumentov pridal, počet stiahnutí dokumentu, hodnotenie dokumentu.
- zoradenie podľa stiahnutí, hodnotenia, dátumu a názvu
- názov súboru, popis súboru, veľkosť
- v budúcnosti aj vyhľadávanie

Ako vložiť dokument?
Stlačíte "Pridať" na navigačnej lište a nasledujete možnosti.

Čo ak nemám dokument, ale viem kde sa nachádza?
Ak viete link na dokument, nemusíte tento dokument priamo vložiť, ale namiesto vloženia súboru vložíte linka na tento súbor. Tu však treba zvážiť či možno predpokladať, či zdroj bude umiestnenie súboru meniť, čím je možnosť stratenia "cesty" k súboru.

Čo s doterajšími dokumentami na Porade?
Ak ste už na Porade umistnili dokumenty, prosím ak máte chuť a čas vložte ich aj do "Dokumentov". Vopred ďakujem za všetkých užívateľov!

UPOZORNENIE!
Podľa možnosti si vymažte svoje osobné údaje z dokumentov:
1. z tela samotného dokumentu
2. z vlastností dokumentu
Nevkladajte oscanované publikácie, časopisy a pod.!
andrej_rv
16.06.05,22:07
Richard, to je veľmi dobrý nápad, konečne to nebude roztrúsené na Porade hore-dole :) :) :) .
Muška
16.06.05,22:58
Richard, vyziera to super :)
Tak už len , aby sa to rýchlo zapľňalo, lebo tiež niekedy hľadám po Porade pricapené nejaké super tlačivko, smernicu atď. a nie a nie si spomenúť kde to bolo :)
Heš Alzheimer :D:D:D
ANNA
17.06.05,05:30
Tak toto bol ozaj super nápad. Už nemusím hľadať podľa spinky, kde je dokument.
Zuzka
17.06.05,05:34
Richard, výborné. Konečne nebudeme pátrať a listovať a listovať. :)
ANNA
17.06.05,05:38
Pozrela som si časť a aj by som tam nejaké dokumenty pripojila len:
Keď tu na porade nájdem nejaký zaujímavý dokument uložím si ho. A tak mám pokope veľa dobrých dokumentov. Rada by som ich tu priložila ale neviem kto ich poskytol na poradu a nechcem im uprieť autorské práva. Tak zostáva len čakať, že vlastne ich priloží majiteľ. Vyhľadávanie tu na porade je pomerne ťažké, lebo niektoré dobré dokumenty sú tu možno aj rok. Tak neviem ako na to.
Heni
17.06.05,05:54
Richard, supeeer, ja som tiež zvykla vyhľadávať podľa spinky, teraz sa budem "hrabať" v samostatnom šuflíku :)
Luna
17.06.05,05:59
Je to fakt dobré.
Bubika
17.06.05,06:00
Veru, pravda, tiez som vzdy hladala podla spinky....... je to dobry napad, dakujeme
nikulik
17.06.05,06:14
Aj ja sa pripajam, je to skvele, dobry napad, nemusime listovat v tej kope prispevkov a hladat.:)
Jana Acsová
17.06.05,06:17
Heš Alzheimer :D:D:DPripájam sa a keby mi tak už konečne prestali robiť problémy linky (nestrašte ma s hyper) a to prilepovanie.
Ale učím sa stále a verím, že sa v tomto zlepším. Je to dobrý nápad.
Richard
17.06.05,06:39
Tak fajn, že sa tu lúbi. Teraz prosím pridávajte tlačivá.... :-)))
Ak nejaké uvidíte, pošlite SS tomu, kto ho tam priložil, nech ho pridá do šuflíka DOKUMENTY.
Jana Acsová
17.06.05,06:41
Ja si svoje najskôr zaktualizujem a potom samozrejme pridám. Nechcem tam dávať neaktuálne (alebo zastaralé) veci.
účtovník 007
17.06.05,07:02
Ľudkovia, ja som tam prilepila súbor do kolónky rôzne a nevidím ho tam. Ale nevidím ani ostatné. No prispievateľov vidím, niektorí pridali až 11 súborov. Je niekde chyba, alebo je to tým piatkom?
bea
17.06.05,07:09
Richard, myslím si, že v časti Tlačivá by mohlo byť aj Iné, lebo ja som teraz pridala nejaké do časti Rôzne a myslím si, že to bolo myslené na iný účel ?
Richard
17.06.05,08:23
Ja si svoje najskôr zaktualizujem a potom samozrejme pridám. Nechcem tam dávať neaktuálne (alebo zastaralé) veci.
ak sú nejaké staré tlačivá nevadí - treba do názvu napísať platnosť od - do (alebo aspoň od resp. do )
Richard
17.06.05,08:23
Ľudkovia, ja som tam prilepila súbor do kolónky rôzne a nevidím ho tam. Ale nevidím ani ostatné. No prispievateľov vidím, niektorí pridali až 11 súborov. Je niekde chyba, alebo je to tým piatkom?
Najprv musím tlačivo potvrdiť, aby sa zverejnilo...
Richard
17.06.05,08:25
Richard, myslím si, že v časti Tlačivá by mohlo byť aj Iné, lebo ja som teraz pridala nejaké do časti Rôzne a myslím si, že to bolo myslené na iný účel ?
Áno, rôzne bolo myslené na guláš.... a keď sa tam začnú vyskytovať príbuzné skupiny... vytvorím novú kategóriu.

OK tak do tlačív pridávam "Rôzne tlačivá".... a presuniem tam niektoré
Ak sú ďalšie návrhy na zmenu kategorizácie... sem s nimi :D
Richard
17.06.05,08:31
UPOZORNENIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podľa možnosti si vymažte svoje osobné údaje z dokumentov:
1. z tela samotného dokumentu
2. z vlastností dokumentu

Pridám to aj do prvého príspevku....
RenataK
17.06.05,08:44
Je to dobrý nápad Richard. Aj ja som hľadala tlačivá podľa spinky, ale teraz to už bude jednoduchšie.
bea
17.06.05,09:21
UPOZORNENIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podľa možnosti si vymažte svoje osobné údaje z dokumentov:
2. z vlastností dokumentu

Pridám to aj do prvého príspevku....
Keby som vedela ako? :confused:
Richard
17.06.05,09:38
Cesta k nájdeniu:

Vo Word al. Exce choď na:

Súbor > Vlastnosti > a tam to vymažeš
bea
17.06.05,09:39
Cesta k nájdeniu:

Vo Word al. Exce choď na:

Súbor > Vlastnosti > a tam to vymažeš
Ďakujem, už sa do toho pustím.
lenkak
17.06.05,11:06
No ja som sem pricapila veľa príloh, asi sa budem mať s čím zabávať keď bude nejaká tá chvíľa voľná.
Zuziana
22.06.05,15:55
Dokumenty je super priehradka porady
bea
23.06.05,07:13
Mám problém s otvorením dokumentov a neviem ani povedať aký. Skúsila som to u viacerých súborov, niekedy sa otvoria na čítanie, niektoré len na stiahnutie a u niektorých sa nedeje vôbec nič. Kde je chyba?
Richard
23.06.05,08:17
Bea skus konkretnejsie... ktory subor sa ti neda otvorit?
bea
23.06.05,11:45
Už je to medzitým O.K.. Asi bola chyba u nás na serveri, lebo ani internet nešiel tak ako by mal.
Dadka
23.06.05,15:52
Pán Richard viete mi poradiť vypísať výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie pre samostatne zárobkovo činné osoby. Keď som sa pýtala 08.04.05 v Apollke, tak mi povedali. že nás sa to netýka. Dnes 23.06.2005 to v novynách sme je napísané, že to treba do 30.06.2005 odovzdať. Volala som aj do Apollky a potvrdili mi to, že zrazu to tlačivo treba odovzdať. Nieje tých riadkov veľa. Od 7 riadku je napísané podľa §. Ak máte vypísaný vzor na szčo. Bola by som Vám veľmi vdačná. Dadka
lenkak
23.06.05,16:25
Dadka treba používať vyhľadávanie, vpravo hore je ikona Hľadať vypísať tam slovo a na túto tému je dosť príspevkov, klikni - napr.:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=8187&highlight=verejn%E9+zdravotn%E9
Palino
28.06.05,07:04
Richard, myslím si, že list, ktorý je uverejnený v kategórii Rôzne s názvom OOU by bol asi vhodnejší v kategórii Ochrana os. údajov.
Germany
05.09.05,11:49
Richard, prosím ťa, poraď. Nemôžem si ani dnes stiahnuť nejake dokumety (skúšala som ich viac). Len sa mi otvorí okno s oznamom, že sa.... nepodarilo nadviazať spojenie s www.porada.sk (http://www.porada.sk).... alebo že daný súbor neexistuje. Ďakujem