vierkavierka
11.02.09,10:12
Ahoj! Hľadám niekoho s podobnými problémami. Viem, že nás je veľa, ale hľadám niekoho, čo nechce hodiť ,,flintu " do žita. Mám 52 rokov. Príliš veľa pre tých čo chcú pracovať??? Ja však chcem. Je to také nenormálne??? Myslíte si aj Vy, že som blázon??? Prečo nás všetci odpisujú a nie je možné nájsť prácu. Ako to zvládnuť a nezblázniť sa. Ak poviem svoj vek, tak...Ale veď to možno poznáte. Nemám v rodine nijakého bohateho podnikateľa, ktorý by ma zamestnal. Pracovala som v oblasti finančníctva a to je nie dosť pre ďalšiu karieru. Viem, že to nevyriešime,len chcem niekde začať a vedomie, že o tom s niekým komunikujem ma nejakým spôsobom ukľudňuje. Tak prepáčte za môj srdcový ,,výlev".
Rosch
11.02.09,09:46
Hmm.... ja mám "len" 46 rokov a pri výberových konaniach dopadám podobne ako Vy... flintu do žita však nezahadzujem a idem si zriadiť živnosť - som presvedčený, že sa uživím. Môžem ponúknuť tiež niečo na začiatok pri minimálnych nákladoch. Ak chcete vedieť viac, pošlite Váš e-mail na
schulter1962@centrum.sk
vierkavierka
11.02.09,12:23
Dík, posielam.
Maryanet
11.02.09,15:33
Môžem sa opýtať čo a ako?myslím,že takých ,,podobných" je viac.Dík
veronikasad
11.02.09,15:39
Ahoj! Hľadám niekoho s podobnými problémami. Viem, že nás je veľa, ale hľadám niekoho, čo nechce hodiť ,,flintu " do žita. Mám 52 rokov. Príliš veľa pre tých čo chcú pracovať??? Ja však chcem. Je to také nenormálne??? Myslíte si aj Vy, že som blázon??? Prečo nás všetci odpisujú a nie je možné nájsť prácu. Ako to zvládnuť a nezblázniť sa. Ak poviem svoj vek, tak...Ale veď to možno poznáte. Nemám v rodine nijakého bohateho podnikateľa, ktorý by ma zamestnal. Pracovala som v oblasti finančníctva a to je nie dosť pre ďalšiu karieru. Viem, že to nevyriešime,len chcem niekde začať a vedomie, že o tom s niekým komunikujem ma nejakým spôsobom ukľudňuje. Tak prepáčte za môj srdcový ,,výlev".
Vierka, ja som dostala pred 6 rokmi krátko pred 50-kou výpoveď z org. dôvodov po 27 rokoch zamestnania vo firme. Rozhodla som sa pre živnosť - a neľutujem. Myslím, že už si mnohí podnikatelia začínajú uvedomovať, že nie 18 a miery 90-60-90 sú zárukou úspechu vo firme
SETCo
11.02.09,16:58
ahojte...u nas vo firme si vyberame kolegov nie len podla veku, pracuje u nas dochodca aj mladucke dievca. zial vierka, mas pravdu, aj ja poznam vela firiem kde sa v prvom rade pozeraju na vek uchadzaca - nie vzdy je to vsak spravny postup...drzim ti palce
arizona
11.02.09,20:16
Takýto problém sa tu už riešil. Pozri sem http://www.porada.sk/t82518-praca-pre-45-rocnych-a-viac.html
vierkavierka
13.02.09,12:38
Ak sa smiem opýtať, tak v akej oblasti podnikáš?
SETCo
13.02.09,12:52
sme uctovnicka firma, takze tieto dni sa trapime :-)
vmsux
14.02.09,12:05
Ja mam 30 rokov, pracoval som vo velkej zahranicnej firme, poznam plno inych aj mensich firiem. Teraz podnikame. Chcem povedat len tolko, ze ja by som do zamestnania neprijal nikoho mladeho. Mladi su najmudrejsi na svete, chcu vela penazi, robit sa im moc nechce. A mlade baby... (teda samozrejme cest vynimkam). Nalady ako hupaci konik, coskoro sa budu vydavat, budu tehotne... Podla mna su starsi zamestnanci vyhodnejsi.
Nedavno jedna cestovka brala ludi do prace, majitel chcel samozrejme mlade baby. Prehovorili sme ho aj na jednu strasiu pani. A ta je lepsia ako vsetky mlade. Tazke pri pohovore treba rozhodne zdoraznovat tie prednosti, co maju starsi.
Prajem vela stastia.
VladoaKatka
14.02.09,12:27
Ja mam 30 rokov, ... ja by som do zamestnania neprijal nikoho mladeho.
Ešte aj Ty si mladý, ...ale najhoršie je to, že ak 30-ročný po 10-tich rokoch podnikania si chce nájsť prácu, všade od neho vyžadujú prax, ak prax v tej konkrétnej činnosti nemá, tak ...sorry, Váš problém.