misomiso
11.02.09,10:26
Ja viem, ze idem asi bojovat s veternymi mlynmi, no aj tak mi neda neopytat sa.

Uz v minulosti som mal nejake napady (ktore vychadzali z kazdodennej praxe) ktore by smerovali k zlepseniu podnikatelskeho prostredia a podpore exportu (nie financnej, ale administrativnej podpore exportu). Samozrejme som vedel, ze nema zmysel vypisovat na lamparen, pretoze stat sa tvaril ako majster sveta a moj e-mail by nikto ani len neotvoril. Dnes stat zufalo hlada moznosti, ako si pomoct. Prijmaju sa rozne protikrizove balicky, ktore mozno nieco pomozu (snad) ale vacsina z nich zasa stoji nejake peniaze. Odrazu sa stat zaujima o nazory podnikatelov, zivnostnikov a zamestnavatelov.

Vidim, ze by to mala byt idealna doba na presadenie dobrych napadov. Vcera pan Mihal v rozhlase povedal, ze sa konecne idu prijmat opatrenia, ktorymi zivnostnici uz davno bombarduju MF. Moj problem je v tom, ze nie som ani zivnostnik, ani nezamestnavam 500 ludi, aby som bol v klube 500 alebo v nejakej asociacii zamestnavatelov. Vlastnim malu s.r.o. Ja viem, ak by som bol v nejakej politickej strane, tak by sa mozno nejaka cesticka nasla, no nie som.

Ak by sa podarilo nieco z toho uviest do praxe, podporilo by to export a stat by to nic nestalo - naopak by na tom mohol aj nieco usetrit.

Neviete ktore su tie vsetky organizacie, s ktorymi je ochotna sa rozpravat vlada, a ktore zdruzuju mensich podnikatelov?
misomiso
11.02.09,09:29
Aha - takze prave co som sa prekilol z Porady na spravy, otvoril som toto:

http://ekonomika.sme.sk/c/4303709/vyvoz-aj-dovoz-zazil-najvacsi-pokles-od-roku-2005.html :)