evuš
11.02.09,13:17
Dobrý deň,

prosím o radu : môže firma vyzvať zamestnanca, aby si podal žiadosť o rozviazanie PP dohodou ??? Firma prepúšťa viacerých zamestnancov a zdá sa mi, že to bude pre tých, ktorí ukončia PP dohodou nevýhodné - nedostanú odstupné, v prípade skončenia PP výpoveďou, mu odstupné patrí, nie?!

Vďaka za rýchlu odpoveď.
VERONIKA6
11.02.09,12:42
Dobrý deň,

prosím o radu : môže firma vyzvať zamestnanca, aby si podal žiadosť o rozviazanie PP dohodou ??? Firma prepúšťa viacerých zamestnancov a zdá sa mi, že to bude pre tých, ktorí ukončia PP dohodou nevýhodné - nedostanú odstupné, v prípade skončenia PP výpoveďou, mu odstupné patrí, nie?!

Vďaka za rýchlu odpoveď.
Presne ako píšeš, keď si dá zamestnanec žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru, nedostane odstupné. Zamestnávateľ musí dať výpoveď v zmysle ZP § 63 odst. 1 písm. a.), b).
Chobot
11.02.09,13:00
Dobrý deň,

prosím o radu : môže firma vyzvať zamestnanca, aby si podal žiadosť o rozviazanie PP dohodou ??? Firma prepúšťa viacerých zamestnancov a zdá sa mi, že to bude pre tých, ktorí ukončia PP dohodou nevýhodné - nedostanú odstupné, v prípade skončenia PP výpoveďou, mu odstupné patrí, nie?!

Vďaka za rýchlu odpoveď.

Vyzvať môže, zamestnanec nemusí takú výzvu uposlúchnuť. Je vecou zamestnávateľa, aby on dal výpoveď, pokiaľ zamestnanca nechce alebo nepotrebuje.