luk.y89
11.02.09,15:32
Dobrý deň, potreboval by som pár rád ohľadom účtovníctva. Plánujem si otvoriť menšiu predajňu a servis výpočtovej techniky ale účtovníctvo je úplne mimo mňa preto sa chcem opýtať aké mam povinnosti čo sa týka účtovníctva, čo musím a čo nemôžem, keby niečo o tom naštudujem vedel by som si robiť účtovníctvo aj sám (ale asi nie). Potrebujem vedieť s čoho vlastne pozostávajú hlavné povinnosti na čo sa mám pripraviť, čo budem musieť papierovo robiť teda účtovník-čka. Ďakujem za odpovede.
marina8
11.02.09,14:35
Dobrý deň, potreboval by som pár rád ohľadom účtovníctva. Plánujem si otvoriť menšiu predajňu a servis výpočtovej techniky ale účtovníctvo je úplne mimo mňa preto sa chcem opýtať aké mam povinnosti čo sa týka účtovníctva, čo musím a čo nemôžem, keby niečo o tom naštudujem vedel by som si robiť účtovníctvo aj sám (ale asi nie). Potrebujem vedieť s čoho vlastne pozostávajú hlavné povinnosti na čo sa mám pripraviť, čo budem musieť papierovo robiť teda účtovník-čka. Ďakujem za odpovede.


najlepsie bude ak ti niekto zo znamych da tip na dobru uctovnicku, das s nou kavu ty jej vsetko povies a ona ti povie uplne vsetko :D
luk.y89
11.02.09,14:41
To sa už rieši, ale najbližšie mesiace to nieje možne :( preto sa pýtam najskôr tu aspoň na nejaký základ čo a ako, nech si už môžem pomaly plánovať všetko. Len s toho účtovníctva mám troška obavy lebo mi to fakt nič nehovori a nerád by som mal problémy ešte ani nebudem fungovať :)


A ešte mám jednu otázočku: Dajú sa nejako využiť EUROFONDY (dotácia) pri založení živnosti? Alebo mám nárok len na dotáciu od UPSVR?
veronikasad
11.02.09,15:35
Dobrý deň, potreboval by som pár rád ohľadom účtovníctva. Plánujem si otvoriť menšiu predajňu a servis výpočtovej techniky ale účtovníctvo je úplne mimo mňa preto sa chcem opýtať aké mam povinnosti čo sa týka účtovníctva, čo musím a čo nemôžem, keby niečo o tom naštudujem vedel by som si robiť účtovníctvo aj sám (ale asi nie). Potrebujem vedieť s čoho vlastne pozostávajú hlavné povinnosti na čo sa mám pripraviť, čo budem musieť papierovo robiť teda účtovník-čka. Ďakujem za odpovede.
ešte pár dní počkaj. Ak parlament schváli daňovú evidenciu - to zvládneš ...
luk.y89
11.02.09,15:44
Ja počkám ešte aj zo pol roka kým sa mi to dá všetko do pohybu a kým naškrabkám potrebné množstvo financií na otvorenie predajne :) Čo sa zmení za pár dní? Čo znamená ak parlament schváli daňovú evidenciu nikde som sa o tom nedočítal? Možno sa pýtam na úplne základné otázky ale do teraz ma to moc nezaujímalo tak ma chápte :)
veronikasad
11.02.09,15:45
Ja počkám ešte aj zo pol roka kým sa mi to dá všetko do pohybu a kým naškrabkám potrebné množstvo financií na otvorenie predajne :) Čo sa zmení za pár dní? Čo znamená ak parlament schváli daňovú evidenciu nikde som sa o tom nedočítal? Možno sa pýtam na úplne základné otázky ale do teraz ma to moc nezaujímalo tak ma chápte :)
čítaj tu :


http://www.porada.sk/t101726-agentura-jpp-cize-jedna-pani-povedala.html?highlight=jedna+pani+povedala