janulka307
11.02.09,16:47
ahojte poradaci.vie niekto poradit ako odstranit virus v pc.nod32 mi ho nevie vyliecit a virus sa nachadza v systeme volume information.dakujem.
Charon
11.02.09,16:08
Čo znamená nevie vyliečiť?
"System volume information" Adresár slúži na "obnovenie systému" - do želaného stavu k určitému dátumu. Ak funkcia "Obnovenie systému" je aktivovaná, tak windows všetky inštalácie programov, driverov a podobne zálohuje a vždy je možné sa k predošlému stavu - podľa dátumu - vrátiť. Je to výhoda vtedy, ak systém prestane fungovať ako má, a Ty sa môžeš vrátiť napr. k nastaveniam, ovládačom spred týždňa. Nevýhoda obnovuje sa aj vírus. Ak NOD32 hlási, že ho nevie odstrániť, postupuje nasledovne:
Ľavé tlačidlo myši na Tento počítač / Vlastnosti / záložka Obnovenie systému / Zaškrtnúť "Vypnúť obnovenie systému" a reštartovať PC.
Potom skús znova spustiť NOD32 ak sa mu nepodarí vírus zmazať, vyliečiť, manuálne zmaž skrytý adresár "system volume information" ktorý je v základom adresári - roote c:\
Následne opäť zapni Obnovenie systému. Postupuj opačne.
pauko_sk
12.02.09,06:03
Ahoj.Stačí zmazať celý adresár System Volume Information
Charon
12.02.09,06:15
Ahoj.Stačí zmazať celý adresár System Volume Information
Ak je zapnuté "Obnovenie systému" toto nie je možné, Adresár je chránený systémom ...
JOFO128
12.02.09,09:32
tento adresar je chraneny systemom vzdy, aj ked nie je zapnute obnoveie systemu... ale to nie je ziaden problem pokial je tvoj uzivatelsky ucet vo windowse s administratorskymi pravami... da sa to obist nasledovne:
- najprv chod cez Start->Ovladacie panely->Moznosti priecinka klikni na zalozku Zobrazenie a tam si najdi volbu "Pouzit zjednodusene zdielanie suborov" alebo nieco v tomto zmysle (moze to byt aj trocha inak prelozene, pouzuvam Eng windows :) ). Tuto volbu si zrus (tak aby nebola zafajknuta) a daj OK
- potom chod napr v prieskumnikovi na c:\ a pravym tlacidlom si klikni na adresar System Volume Information. Z ponuky vyber volbu Zdielanie a zabezpecenie... tam chod na kartu Vlastnik a vyber svojho uzivatela pod ktorym si prihlasena.. Zafajkni "Nahradit vlastnika vo vsetkych podriadenych kontajneroch" a daj OK. Na otazky ci chces pokracovat odpovedz "Ano" :) a cakaj kym windows dokonci preberanie prav. A voila, odteraz mozes dany adresar v pohode otvorit a aj zmazat.

Zelam pevne nervy :)
pasuliatko
12.02.09,18:30
Ad Aware si stiahni
arizona
12.02.09,20:36
janulka307
12.02.09,20:44
dakujem vsetkym co sa mi snazili poradit.cenim si to ale radsej som si zavolala cloveka co sa v tom vyzna aby som nieco nezbabrala.este raz dik.