SETCo
11.02.09,18:15
Ahojte, prosim vas o radu. Chcem zalozit sro - projekcnu kancelariu kde hlavny predmet podnikania bude projektova dokumentacia vo vsetkych urovniach na pozemne stavby - okruhlu peciatku statika mam. Hlavny predmet podnikania by malo byt nieco na sposob vykonavania odbornych cinnosti vo vystavbe v kategorii statika stavieb. Na zivnostenskom urade mi povedali ze to nie je zivnost, nevydaju mi teda na to zivnostensky list ale v zakladatelskej listine to musim mat uvedene - neviem ale ako to spravne napisat - ako to ma zniet. Poradite mi niekto? dakujem
mi_ke
11.02.09,20:25
vykonávanie odborných činností vo výstavbe autorizovaným stavebným inžinierom v kategórii statika stavieb - pozemné stavby, s rozsahom oprávnenia podľa zákona č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch v znení neskorších predpisov
majja
11.02.09,20:56
Treba sa pozrieť na www.orsk.sk (http://www.orsk.sk) na nejakú podobnú firmu, ktorá sa zoberá projekčnou činnosťou . Samozrejme treba uviesť aj iné "súvisiace" činnosti . Jeden moj známy projektant má uvedené tieto činnosti . Citujem orsk z jeho sro :






výkon odbornej činnosti vo výstavbe, podľa zákona SNR č.138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných inžinieroch, v znení neskorších predpisov, ako autorizovaný inžinier v rozsahu autorizačného oprávnenia
grafické a kresličské práce na počítači

inžinierske činnosti a súvisiace technické poradenstvo
SETCo
12.02.09,09:06
dakujem za radu...
ak som to teda cele spravne pochopil tak postupujem ako pri "klasickej" sro, s tym rozdielom ze pri cinnosti statika nedostanem ZL a naviac ako prilohu k navrhu na zapis do OR pridavam autorizacne osvedcenie zo slovenskej komory staveb. inzinierov?
este raz dakujem za pomoc :-)
mi_ke
12.02.09,09:52
dakujem za radu...
ak som to teda cele spravne pochopil tak postupujem ako pri "klasickej" sro, s tym rozdielom ze pri cinnosti statika nedostanem ZL a naviac ako prilohu k navrhu na zapis do OR pridavam autorizacne osvedcenie zo slovenskej komory staveb. inzinierov?
este raz dakujem za pomoc :-)

presne tak