ja-ne
11.02.09,18:48
ahojte poradaci.
prosim o radu, sice viem, ze je to dost jednoducha otazka, no niekedy je istota lepsia ako dohad.
Ide o vypoved zamestnanca, podla § 60 moze zamestnanec dat vypoved bez udania dovodu. Nieje tento paragraf naviazaný na skusobnu dobu? ze len v tejto dobe plati?
a co v pripade, ze zamestnanec da vypoved podla § 73, dohodou. moze byt vypoved dorucena aj postou? Najlepsie je to osobne, no co v pripade, ked zamestnavatel nereaguje na moznost stretnut a dohodnut sa.
Diky moc za Vase odpovede.
S pozdravom Ja-ne
Tweety
11.02.09,17:58
ahojte poradaci.
prosim o radu, sice viem, ze je to dost jednoducha otazka, no niekedy je istota lepsia ako dohad.
Ide o vypoved zamestnanca, podla § 60 moze zamestnanec dat vypoved bez udania dovodu. Nieje tento paragraf naviazaný na skusobnu dobu? ze len v tejto dobe plati?
a co v pripade, ze zamestnanec da vypoved podla § 73, dohodou. moze byt vypoved dorucena aj postou? Najlepsie je to osobne, no co v pripade, ked zamestnavatel nereaguje na moznost stretnut a dohodnut sa.
Diky moc za Vase odpovede.
S pozdravom Ja-ne
Nie, § 60 nie je naviazaný na skúšobnú dobu, je to skončenie PP dohodou. A k druhému problému: výpoveď dohodou v nijakom § ZP nie je. § 73 je o hromadnom prepúšťaní. Ak chce dať výpoveď zamestnanec, je to § 67. Doplním: aj výpoveď, aj dohoda musí byť písomná, a doručená druhej strane.
Veronika R
11.02.09,18:05
ahojte poradaci.
prosim o radu, sice viem, ze je to dost jednoducha otazka, no niekedy je istota lepsia ako dohad.
Ide o vypoved zamestnanca, podla § 60 moze zamestnanec dat vypoved bez udania dovodu. Nieje tento paragraf naviazaný na skusobnu dobu? ze len v tejto dobe plati?
a co v pripade, ze zamestnanec da vypoved podla § 73, dohodou. moze byt vypoved dorucena aj postou? Najlepsie je to osobne, no co v pripade, ked zamestnavatel nereaguje na moznost stretnut a dohodnut sa.
Diky moc za Vase odpovede.
S pozdravom Ja-ne

Čo sa týka § 60 - nejde o výpoveď zamestnanca, ale o dohodu o skončení pracovného pomeru. T.z., že je to vzájomná dohoda medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Pracovný pomer sa skončí dňom, ktorý je uvedený ako skončenie pracovného pomeru. Ak na tom trvá zamestnanec, musí tam byť uvedený aj dôvod. V
Výpoveď zo strany zamestnanca je § 67 - Výpoveď zo strany zamestnanca. Zamestnanec môže dať výpoveď bez uvedenia dôvodu, ale je povinný dodržať výpovednú dobu. T.z. ak pracuje u zamestnávateľa do 5 rokov, výpovedná doba je 2 mesiace. Ak pracuje viac ako 5 rokov, výpovedná doba je 3 mesiace.
Doručenie písomnosti: Zamestnanec musí doručiť zánik pracovného pomeru na pracovisku, alebo ako doporučenú zásielku. Doručená písomnosť sa splní len čo ju zamestnávateľ prevezme, alebo len čo ju pošta vrátila späť.
ja-ne
12.02.09,11:38
Veronika R - dakujem pekne.. mam trochu zmatok v § ale odpovedali ste mi na vsetko, co som potrebovala vediet. Dakujem