elenkap
11.02.09,19:34
Dobrý večer. Prosím o radu ohľadom ročného zúčtovania dane, a síce:
počas roka 2008 som poberala od začiatku januára do 15. septembra rodičovský príspevok. Dňa 16. septembra som nastúpila do práce, kde som zamestnaná i doteraz. Aké doklady potrebujem doložiť k ročnému zúčtovaniu dane za obdobie čerpania rodičovskej dovolenky? (Zamestnaná som bola v inej firme, ako teraz.)
A ako sa ráta nezdaniteľná čiastka na daňovníka, keď do septembra som bola na RD a v terajšej práci mi ju do 31.12.08 neuplatňovali? (zabudli, i keď vyhlásenie som podpísala)? (hrubý príjem mám 20.000,-Sk)
... vopred ďakujem
Tweety
11.02.09,18:43
Dobrý večer. Prosím o radu ohľadom ročného zúčtovania dane, a síce:
počas roka 2008 som poberala od začiatku januára do 15. septembra rodičovský príspevok. Dňa 16. septembra som nastúpila do práce, kde som zamestnaná i doteraz. Aké doklady potrebujem doložiť k ročnému zúčtovaniu dane za obdobie čerpania rodičovskej dovolenky? (Zamestnaná som bola v inej firme, ako teraz.) Žiadne, len vypísať žiadosť a dať ju zamestnáv. Ak ide o toho istého zamestnáv. doklad o príjme zo ZČ má.
A ako sa ráta nezdaniteľná čiastka na daňovníka, keď do septembra som bola na RD a v terajšej práci mi ju do 31.12.08 neuplatňovali? (zabudli, i keď vyhlásenie som podpísala)? (hrubý príjem mám 20.000,-Sk)Budeš mať nárok na celú NČ.
... vopred ďakujem
odpovede v texte
elenkap
12.02.09,15:57
Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď. Veľmi ste mi pomohli.
Prajem pekný zvyšok večera.
Elen