m.b
11.02.09,20:50
ahojte,
som hrozne bleda, uz od nepamati. stale sa vsetci nad tym pozastavuju ci nie som daka chora, co mi je, co sa so mnou deje. je to uz aj pomerne otravne. Niet cloveka co by sa ma to neopital, kazdy! Ale peri mam vzdy silno cervene.
Citim sa zdravo, nebyvam unavena, akurat mam nizsi tlak. Masa som jedavala vela, az viac ako bolo pekne...tak neviem.
Poradte co by pomohlo ziskat viacej farby okrem opalovacich kremov a solarka? dake potraviny alebo vitaminy, tabletky? dakujem
abel
11.02.09,19:56
Tabletky - akékoľvek, sú väčšinou chémia. Skús možno mrkvu, daj si vyšetriť krv, či nie si anemická - nedostatok červených krviniek. Ak nemáš žiadne zdravotné problémy, buď rada, a kašli na to, že sa nad tým iní pozastavujú.
Cecilia
11.02.09,20:15
pohyb a šport pekne zafarbí líčka
danielaz
11.02.09,20:30
ondrejvla
11.02.09,20:39
Nepodceňuj bledosť, odporúčam dať si urobiť krvné vyšetrenia, môže to byť anémia, lekár ti predpíše antianemiká a poradí, čo treba robiť v prípade tejto choroby. Ak nie si unavená, nemáš žiadne problémy týkajúce sa anémie, tak jednoducho povedz "zvedavcom", že si chrániš pleť, keďže aj tvoji predkovia zo šľachtického rodu takto sa chránili...
m.b
11.02.09,20:43
dakujem za rady, tak asi najskor skocim za doktormi:rolleyes: ;)
lenkak
11.02.09,21:02
Nad mojou bledosťou sa aj lekári pozastavujú, a mám menej železa aj červených krviniek, takže jednoznačne odporúčam vyšetrenie.
DanielaSL
12.02.09,05:49
A nie je to tým, že si všeobecne typ veľmi svetlej pokožky? Lebo ja mám napríklad všetky vyšetrenia v poriadku, a som tiež bledá. Hovorí sa tomu...porcelánová pleť.;) Tu už pomôže len jemné líčenie... skús sa poradiť s nejakou šikovnou kozmetičkou.
syrik
12.02.09,05:53
A nie je to tým, že si všeobecne typ veľmi svetlej pokožky? Lebo ja mám napríklad všetky vyšetrenia v poriadku, a som tiež bledá. Hovorí sa tomu...porcelánová pleť.;) Tu už pomôže len jemné líčenie... skús sa poradiť s nejakou šikovnou kozmetičkou.

Dobrý nápad,ale až po lekárskom vyšetrení ;)
michelle84
12.02.09,05:55
Tiež som bledá od narodenia a lekári s tým nič nerobili. Posledné dva-tri roky som jedla železo (samozrejme v tabletkách :) ), aj chodím na hematológiu, ale akonáhle mám počet krviniek v norme, už ma nechcú vidieť, ale bledá som stále...