Engy
11.02.09,21:44
Ahojte, potrebovala by som poradiť s vedľajším pracovným pomerom. Jeden môj klient má manželku zamestnanú na VPP. Jej mzda nedosahuje minimálnu mzdu. Preto by som sa chcela poradiť z akej čiastky sa majú odvádzať odvody z minimálnej mzdy alebo zo mzdy, ktorá jej je vyplácaná. Mimochodom hlavný pracovný pomer nikde nemá.
mzdarka renca
11.02.09,20:56
Ahojte, potrebovala by som poradiť s vedľajším pracovným pomerom. Jeden môj klient má manželku zamestnanú na VPP. Jej mzda nedosahuje minimálnu mzdu. Preto by som sa chcela poradiť z akej čiastky sa majú odvádzať odvody z minimálnej mzdy alebo zo mzdy, ktorá jej je vyplácaná. Mimochodom hlavný pracovný pomer nikde nemá.

Predpokladám, že ide o skrátený pracovný pomer, menej ako 40 hod. týždenne. MM je 295,50€/40 hod.. Ak sa jedná o skrátený prac. pomer, tak výška mzdy a vymeriavacieho základu na všetky poistenia sa vypočíta nasledovne: príklad - prac. pomer na 20hod./týždeň (295,50:40h.)x20h.
Engy
13.02.09,14:01
dakujem velmi pekne, pomohla ste mi, naozaj dakujem
kolka2
13.02.09,16:30
pekný večer, chceme prijať upratovačku na dohodu na 40 hod. mesačne a chcela by som vedieť či ju máme prihlásiť na zdravotnú poisťovňu keď má uzatvorenú pracovnú zmluvu u iného zamestnávateľa. Dakujem.
veronikasad
13.02.09,16:31
pekný večer, chceme prijať upratovačku na dohodu na 40 hod. mesačne a chcela by som vedieť či ju máme prihlásiť na zdravotnú poisťovňu keď má uzatvorenú pracovnú zmluvu u iného zamestnávateľa. Dakujem.
dohodárov neprihlasuješ v ZP, pred začiatkom výkonu práce ich prihlásiš na reg. liste do soc.poisťovne
Ejo
13.02.09,16:39
Ale možeš uzatvoriť aj dohodu o pracovnej činnosti, maxiálne 10 hodín týždenne. Zahlásiť iba do SP.