ada.j
12.02.09,09:22
volám sa Andrea a zatiaľ sa len "učím" orientovať sa na stránke Porady. Aj pridať príspevok je pre mňa výkon :). Som SZČO a vediem účtovníctvo 1 vačšej a 2 malým firmám. Zatiaľ ma to baví, aj keď teraz je makačka. A preto je super, že máme takúto pomoc - na problém viac pohľadov.

Ešte jedna vec: teraz mi už dvaja ľudia vraveli, že do 15.2. niečo treba podať na DÚ v súvislosti s daňami. Čo je to? Mňa s týmto dátumom napadla len žiadosť o ročné zúčtovanie dane.
Prajem všetkým pekný deň.
Tweety
12.02.09,08:39
volám sa Andrea a zatiaľ sa len "učím" orientovať sa na stránke Porady. Aj pridať príspevok je pre mňa výkon :). Som SZČO a vediem účtovníctvo 1 vačšej a 2 malým firmám. Zatiaľ ma to baví, aj keď teraz je makačka. A preto je super, že máme takúto pomoc - na problém viac pohľadov.

Ešte jedna vec: teraz mi už dvaja ľudia vraveli, že do 15.2. niečo treba podať na DÚ v súvislosti s daňami. Čo je to? Mňa s týmto dátumom napadla len žiadosť o ročné zúčtovanie dane.
Prajem všetkým pekný deň.
Áno, do 16.2.09, ale žiadajú zamestnanci zamestnáv., nie DÚ.
Zoltán Kovács
12.02.09,08:43
volám sa Andrea a zatiaľ sa len "učím" orientovať sa na stránke Porady. Aj pridať príspevok je pre mňa výkon :). Som SZČO a vediem účtovníctvo 1 vačšej a 2 malým firmám. Zatiaľ ma to baví, aj keď teraz je makačka. A preto je super, že máme takúto pomoc - na problém viac pohľadov.

Ešte jedna vec: teraz mi už dvaja ľudia vraveli, že do 15.2. niečo treba podať na DÚ v súvislosti s daňami. Čo je to? Mňa s týmto dátumom napadla len žiadosť o ročné zúčtovanie dane.
Prajem všetkým pekný deň.

mimotemy Nechcem byť zlý, a ani podceňovať nikoho prácu, ale trošku som sa pousmial popod fúzy nad slovom makačka pri 3 firmách. Ako by si nazvala prácu so 60 daňovými priznaniami (ako to tu poniektorí "šialení" účtovníci/ky majú). Prepáčte za príspevok.... :)
Martin Mocko
12.02.09,08:52
mimotemy Nechcem byť zlý, a ani podceňovať nikoho prácu, ale trošku som sa pousmial popod fúzy nad slovom makačka pri 3 firmách. Ako by si nazvala prácu so 60 daňovými priznaniami (ako to tu poniektorí "šialení" účtovníci/ky majú). Prepáčte za príspevok.... :)

Teda Zoli..ty vieš potešiť začiatočníka :D...ale je mi jasné, že si si to odpustiť nemohol.
Uznaj na druhej strane...keď ju to uživí, je to OK, nie?
Zoltán Kovács
12.02.09,08:53
Teda Zoli..ty vieš potešiť začiatočníka :D...ale je mi jasné, že si si to odpustiť nemohol.
Uznaj na druhej strane...keď ju to uživí, je to OK, nie?

Samozrejme, aj ja by som bral len 3 firmy, keby ma to uživilo.
Martin Mocko
12.02.09,09:07
Samozrejme, aj ja by som bral len 3 firmy, keby ma to uživilo.

Vidíš..tak o tom snívam už niekoľko rokov :D. Dúfam, že raz tie tvoje cenníky prepracujeme tak, aby sa to celé dalo zrealizovať....už len nájsť také 3 firmy..ozaj - keď už budeš také firmy hladať..nájdi 6 a podelíme si ich :D
Zoltán Kovács
12.02.09,09:18
Vidíš..tak o tom snívam už niekoľko rokov :D. Dúfam, že raz tie tvoje cenníky prepracujeme tak, aby sa to celé dalo zrealizovať....už len nájsť také 3 firmy..ozaj - keď už budeš také firmy hladať..nájdi 6 a podelíme si ich :D

Môj najružovejší sen.... :D
Tweety
12.02.09,09:20
Môj najružovejší sen.... :D
Si veľmi náročný Zoli, vidíš, jej stačia len tri. :---
Zoltán Kovács
12.02.09,09:23
Si veľmi náročný Zoli, vidíš, jej stačia len tri. :---

Aj mne by stačili 3, keby pri troch boli aj príjmy také aby sa dalo z toho normálne žiť. A nemám žiadne nadštandardné nároky...:)
Janurka
12.02.09,11:36
Do 20. registráciu na DPH, ak dosiahol za posledných 12 mesiacov tržby 35 tis. eur.
Zoltán Kovács
12.02.09,11:37
Do 20. registráciu na DPH, ak dosiahol za posledných 12 mesiacov tržby 35 tis. eur.

To je odpoveď na ktorý príspevok, resp. otázku?
Martin Mocko
12.02.09,11:48
To je odpoveď na ktorý príspevok, resp. otázku?

Asi opačná hra...ja poviem odpoveď..a ty vymyslíš otázku ;).

Tipoval by som, že toto je odpoveď na otázku: Kedy sa FO alebo PO stáva plátcom DPH zo zákona?
Jarka 1
12.02.09,11:57
Ešte jedna vec: teraz mi už dvaja ľudia vraveli, že do 15.2. niečo treba podať na DÚ v súvislosti s daňami. Čo je to? Mňa s týmto dátumom napadla len žiadosť o ročné zúčtovanie dane.
Prajem všetkým pekný deň.[/quote]

Žiadna hra, len snaha pomôcť a pokúsiť sa odpovedať na otázku.
Martin Mocko
12.02.09,12:04
Ešte jedna vec: teraz mi už dvaja ľudia vraveli, že do 15.2. niečo treba podať na DÚ v súvislosti s daňami. Čo je to? Mňa s týmto dátumom napadla len žiadosť o ročné zúčtovanie dane.
Prajem všetkým pekný deň.

Žiadna hra, len snaha pomôcť a pokúsiť sa odpovedať na otázku.[/quote]

15.2. v súvislosti s daňami je iba to, že zamestnanec musí do tohoto termínu požiadať o vykonanie ročného zúčtovania. S DU tento termín naozaj nemá nič.
Jarka 1
12.02.09,12:25
Žiadna hra, len snaha pomôcť a pokúsiť sa odpovedať na otázku.

15.2. v súvislosti s daňami je iba to, že zamestnanec musí do tohoto termínu požiadať o vykonanie ročného zúčtovania. S DU tento termín naozaj nemá nič.[/quote]

V poriadku, s tým súhlasím. Vychádzam však z toho, že zadávateľ je iba začiatočník a pýtal sa ...., že niečo treba na daňový úrad ... Aj keď dátum v otázke nesedí, mohol sa pýtať práve na toto. Nakoniec, odpoveď mu len mohla pomôcť, aby nezabudol aj na túto povinnosť.
mimotemy

Zareagovala som spontánne, lebo predpokladám, že takto zrejme uvažovala aj Janurka. Prišlo mi jej trochu ľúto.
branislavp
12.02.09,12:37
volám sa Andrea a zatiaľ sa len "učím" orientovať sa na stránke Porady. Aj pridať príspevok je pre mňa výkon :). Som SZČO a vediem účtovníctvo 1 vačšej a 2 malým firmám. Zatiaľ ma to baví, aj keď teraz je makačka. A preto je super, že máme takúto pomoc - na problém viac pohľadov.

Ešte jedna vec: teraz mi už dvaja ľudia vraveli, že do 15.2. niečo treba podať na DÚ v súvislosti s daňami. Čo je to? Mňa s týmto dátumom napadla len žiadosť o ročné zúčtovanie dane.
Prajem všetkým pekný deň.
Ahoj Andrejka, vitaj v rodine poraďákov.
branislavp
12.02.09,12:45
mimotemy Nechcem byť zlý, a ani podceňovať nikoho prácu, ale trošku som sa pousmial popod fúzy nad slovom makačka pri 3 firmách. Ako by si nazvala prácu so 60 daňovými priznaniami (ako to tu poniektorí "šialení" účtovníci/ky majú). Prepáčte za príspevok.... :)
V prvom rade Zoltán nič v zlom, ale Andrejku keď sa nám predstavila si mal privítať. A k tomu ďalšiemu mimo témy, každý nech si naberie na rohy toľko, koľko zvládne, alebo, že s jedlom rastie chuť a potom sú z toho infarktové stavy?
svetluška
12.02.09,12:49
Zolee ak chceš ešte jednu firmu pridať /reagujem na to,že ti odišli/pozri si blog,máš tam aj tel.čislo ,potrebujem vediet či máš záujem.Ospravedlnujem sa,ale neviem sa inak nakontaktovať.
Zoltán Kovács
12.02.09,12:51
V prvom rade Zoltán nič v zlom, ale Andrejku keď sa nám predstavila si mal privítať. A k tomu ďalšiemu mimo témy, každý nech si naberie na rohy toľko, koľko zvládne, alebo, že s jedlom rastie chuť a potom sú z toho infarktové stavy?

V pohode, veď ani ja som nemyslel to v zlom.

P.S. Nabratie roboty na rohy, toľko koľko zvládne, alebo toľko z ktorej ceny sa dá vyžiť. ;)
Janurka
12.02.09,14:58
15.2. v súvislosti s daňami je iba to, že zamestnanec musí do tohoto termínu požiadať o vykonanie ročného zúčtovania. S DU tento termín naozaj nemá nič.

V poriadku, s tým súhlasím. Vychádzam však z toho, že zadávateľ je iba začiatočník a pýtal sa ...., že niečo treba na daňový úrad ... Aj keď dátum v otázke nesedí, mohol sa pýtať práve na toto. Nakoniec, odpoveď mu len mohla pomôcť, aby nezabudol aj na túto povinnosť.
mimotemy

Zareagovala som spontánne, lebo predpokladám, že takto zrejme uvažovala aj Janurka. Prišlo mi jej trochu ľúto.[/quote]
Ďakujem Jarka 1. V otázke bol spojený dátum 15.2. s DÚ a keďže do toho termínu neviem o žiadnej povinnosti, uviedla som stručne najbližší termín, ktorý súvisí s daňou. A k tým ostatným príspevkom sa nevyjadrujem, porušila by som svoje zásady.
ada.j
12.02.09,19:40
Zaujímavá diskusia. Upozorňujem, že sa ani nesťažujem ani nechválim. Len som sa chcela predstaviť. Na druhej strane - predstavili ste sa aj vy. Pohodička pri kávičke.
Zita5
12.02.09,19:48
Zaujímavá diskusia. Upozorňujem, že sa ani nesťažujem ani nechválim. Len som sa chcela predstaviť. Na druhej strane - predstavili ste sa aj vy. Pohodička pri kávičke.

Vítajte na Porade a netreba sa dať odradiť pár príspevkami . :)
Janurka
13.02.09,15:28
Andrejka, predsa ešte: do toho termínu odvod dane vybratej zrážkou v mesiaci 1/09 /zák. 595/2003-§43/ a odvod preddavku na zabezpečenie dane /§44/.
jaja99
13.02.09,15:40
Andrejka, predsa ešte: do toho termínu odvod dane vybratej zrážkou v mesiaci 1/09 /zák. 595/2003-§43/ a odvod preddavku na zabezpečenie dane /§44/.

Súhlasím + pri zabezpečení dane je povinnosť oznámiť túto skutočnosť daňovému úradu.
branislavp
15.02.09,19:18
V pohode, veď ani ja som nemyslel to v zlom.

P.S. Nabratie roboty na rohy, toľko koľko zvládne, alebo toľko z ktorej ceny sa dá vyžiť. ;)
Ahoj Zolo, v príspevku si písal o všeličom, ale zabudol si privítať novú poraďáčku Andrejku, naprav to. Ďakujem.
branislavp
15.02.09,19:27
Zaujímavá diskusia. Upozorňujem, že sa ani nesťažujem ani nechválim. Len som sa chcela predstaviť. Na druhej strane - predstavili ste sa aj vy. Pohodička pri kávičke.
Andrejka, myslím, že ani Zolo to tak nemyslel v zlom, ako mu vypálil celý jeho príspevok k Tvojmu predstaveniu. Snáď to napraví.
Jarka 1
16.02.09,08:42
Navrhujem, aby sme to už uzavreli a "nerozpiplávali" ďalej. Andrejka sa predstavila, my tiež. Verím, že Porada je a zostane predovšetkým o dobrej a odbornej rade. Som presvedčená, že chlapci boli len nejako "rozkokošení" po dobrom obede, lebo toto nie je ich štýl. "Na betón" jej to vynahradia svojimi vždy odbornými radami.