hybernekus
12.02.09,10:31
Ahojte,
Uz trosku dlhsie ako dost dlho :) hladame projekt RD, ktory by bol rozumne dispozicne rieseny bez vselijakych vyklenkov a inych viacmenej nepraktickych veci.Poziadavky:
- prizemie s podkrovym, tvar strechy A,
- velka kuchyna s obyvackou, pricom v kuchyni je pec a z opacnej strany krb,
- spajz pri kuchyni,
- wc a sprcha spolu,
- schodisko do tvaru eL, pripadne rovne,
- za vchodom zadverie, nie hned schody a pod.,
- rozmer cca 9x9,
Presiel som katalogy sk, cz a pl (prodom, erlis, euroline, arch, mojdom,wander a pod). Vsade su planovane schody ako tocite, v tvare U, co je strata priestoru, male kuchyne, komplikovane strechy a pod.
Vie mi niekto poradit nejaky link? dakujem
P.S. viem, ze moje poziadavky by spracoval urcite nejeden projektant (architekt), ale ide mi (ako kazdej mladej priemerne zarabajucej rodine) hlavne o cenu.
Lianka
12.02.09,09:57
Nerozumiem celkom, co hladas. Katalogovy dom, ktory splna tvoje predpoklady? Alebo ze ti niekto zasle vlastny projekt? Alebo nove napady, zaujimave riesenia? V kazdom pripade ti projekt bude musiet niekto naprojektovat, tak sa stretnutiu s projektantom nevyhnes.

Ja som tiez hladala katalogovy projekt na dom, ale nakolko mi ziaden na 100% nevyhovoval a aj po precitani rad a prispevkov k tejto teme tu na porade som sa rozhodla pre individualny projekt. Ten najviac bude vyhovovat tvojim poziadavkam. Projekt musi vyhovovat aj miestnym poziadavkam a podmienkam. V katalogovych projektoch nemas vsetko v zakladnej cene. Nemas tam pripojenie na inz. siete podla skutocnosti, v zakladnej cene nemas napr. projekt zumpy, ak treba, nemas nakres osadenia budovy v ramci pozemku a dalsie.
hybernekus
12.02.09,10:15
Ahoj Lianka,
Hladam katalogovy projekt, ktory bude vyhovovat mojim poziadavkam. Taktiez, ak niekto nieco podobne uz niekto riesil, tak jeho napady.
Chcel by som sa zmestit max do 45 tis (sorry je to v Sk, nezvykol som si :)). Takze ratam projekt 30 - 35 a plus osadenie, vsetky IS budem mat na pozemku.
Som z okolia Trnavy za novy projket chcu odo mna od 65 vyssie, podla mna je to dost. Avsak respektujem aj nazory inych, ktorym sa to zda byt - normalna cena.
Kazdopadne vdaka za reakciu.
chandler
12.02.09,10:19
Ak si presiel vsetky ti katalogy tak uz musis byt celkom dost zdatny. Kup si milimetrovy papier, pauzak a kresli skusaj a navrhuj. Ked vymyslis tak si najdi projektanta co ti to technicky spracuje, pripadne nieco opravi. Mozno tak to vyjde 60-70tis. co nie je oproti 30-40tis za katalog ziadny rozdiel. A mas presne to co chces. Vela ludi to tak robi.
Zoltán Kovács
12.02.09,10:21
Podpobnú moju dilemu pri hladaní projektu som riešil nasledovne:

Vybral som si projekt, ktorý bol najbližšie k mojím predstavám. Požiadal som súhlas so zmenami, a tie zmeny som si dal vypracovať projektantom. Takto ma to stálo 16 tisíc katal.projekt a vypracovanie zmien ďalších 15 tisíc. Dokopy 31 tisíc (v SKK samozrejme, ale to bolo v r. 2005)
chandler
12.02.09,10:22
Ahoj Lianka,
Hladam katalogovy projekt, ktory bude vyhovovat mojim poziadavkam. Taktiez, ak niekto nieco podobne uz niekto riesil, tak jeho napady.
Chcel by som sa zmestit max do 45 tis (sorry je to v Sk, nezvykol som si :)). Takze ratam projekt 30 - 35 a plus osadenie, vsetky IS budem mat na pozemku.
Som z okolia Trnavy za novy projket chcu odo mna od 65 vyssie, podla mna je to dost. Avsak respektujem aj nazory inych, ktorym sa to zda byt - normalna cena.
Kazdopadne vdaka za reakciu.

predchadzajuci prispevok som odoslal este pred precitanim tohto tvojho, ale vidim ze som sa celkom trafil :)
ty naozaj ides setrit 30tis pri 2mil. dome? :) projekt a stavebny dozor urcite nie je to spravne miesto.
deli.
12.02.09,11:08
Som z okolia Trnavy za novy projket chcu odo mna od 65 vyssie, podla mna je to dost.

za tuto sumu dostanete do ruk projekt pre stavbne povolenie, ale nie realizacny projekt. Cize bez rozpoctov, bez vykazov vymer, bez detailov, bez supisky dreva krovu,...
Bezny katalogac je na urovni realizacneho projktu. Ten Vam za 65 tis. neurobia...
To len aby sme si neplietli pojmy s dojmami....
chandler
12.02.09,12:44
za tuto sumu dostanete do ruk projekt pre stavbne povolenie, ale nie realizacny projekt. Cize bez rozpoctov, bez vykazov vymer, bez detailov, bez supisky dreva krovu,...
Bezny katalogac je na urovni realizacneho projktu. Ten Vam za 65 tis. neurobia...
To len aby sme si neplietli pojmy s dojmami....

už tu o tom debata bola, a bol som prekvapeny ale realizačne projekty na rodinné domy za 60-70tis sa robia dost casto. dovtedy som myslel, ze to je taka kamaratska cena.
deli.
12.02.09,12:50
už tu o tom debata bola, a bol som prekvapeny ale realizačne projekty na rodinné domy za 60-70tis sa robia dost casto. dovtedy som myslel, ze to je taka kamaratska cena.

v prvom rade treba vediet, za co platim, cize co vsetko projekt bude obsahovat. Presnejsie, co obsahovat nebude... aby potom zakaznik nebol prekvapeny... negativne... co sa velmi casto stava
nelazz
12.02.09,15:06
Mali sme podobny problem ale kto hlada najde nakoniec som nasla projektanta ktory nam nakreslil projekt RD za 30 tis so všetkym . Skús hladat aj v inich mestach okrem svojho určite najdeš niekoho lacnejšieho a dobreho
chandler
12.02.09,15:18
Mali sme podobny problem ale kto hlada najde nakoniec som nasla projektanta ktory nam nakreslil projekt RD za 30 tis so všetkym . Skús hladat aj v inich mestach okrem svojho určite najdeš niekoho lacnejšieho a dobreho

len tam mas este kopec dalsich projektantov profesii, to asi hovoris len o stavebnej casti.
hybernekus
13.02.09,06:27
Dakujem vsetkym za ich napady a prispevky.
Aj napriek tomu, ze som tam nenasiel to, co som ocakaval, aspon som sa dozvedel kopec dalsich informacii.
Este raz dakujem.
deli.
13.02.09,07:40
so všetkym

jasne, nelazz....so vsetkym.... so supiskami materialov, polozkovym rozpoctom, vykresmi zelezobetonovych konstrukcii, vodovodom, kanalizaciou, elektroinstalaciou, poziarnou ochranou, projekom vykurovania, energetickym prepoctom, osadenim na pozemok, projektami pripojok... ak tam mas toto vsetko, klobuk dolu: nasla si projektanta-samaritana. ale: taki neexistuju...
Sedrik89
13.02.09,09:39
Dobry den, aj ja som cakal, ze niekto da prilohu na takyto dom. Ak by to slo, a niekto by taky nasiel, tak dakujem.
pippenak
14.02.09,12:31
caute

ja som to riesil tak ze som si kupil katalogovy projekt na maly bungalow kde mi vyhovovali vonkajsie rozmery a požiadal o povolenie na dispozičné zmeny a zmeny umiestnenia okien od projektanta.
Kedze v dome nemam ziadne nosne priecky tak som si rozmistnenie navrhol podla vlastnych potrieb a podla svetovych stran.
zatial to ide bez problemov uvidime ako pri kolaudacii.
timmo1
14.02.09,13:27
jantár 77/83 Erlis
inkamia
16.02.09,15:53
ahoj, my sme tiež dlho vyberali...no nakoniec nasli...Tiez sme chceli nieco jednoduche a my sme boli obmedzení rozmermi pozemku. Az ked sme boli v koncoch (ten projekt sme chceli čo najskor, takze na nakres u niekoho nebol cas:-) tak sme este raz podrobne presli vsetky katalogy a natrafili sme tam na domcek-inak sme ho stale prehliadali-a dufam, ze budeme spokojní, bo nám vyhovuje hlavne rozmiestnením, rozlohou a počtom izieb. Sice tam urobime nejaky mensie upravy krasy...skus pozriet link: http://www.prodom.sk/?p=projekty&project=289
buganka
18.02.09,08:21
Ahoj,
za tu cenu, ktoru si predstavujes je mozny projekt pre stavebne povolenie, viem co hovorim som projektantka a venujem sa projektom pre stavebne povolenie. Zo skusenosti vsak viem ze ku beznym rodinnym domom cloveku staci ziskat uz len rozpocet kvoli uveru, je to investicia cca 10 tis. Sk (vtedy si rozpoctari sami zrataju aj vymery). Vykaz materialu a detaily pri rodinnych domoch nie su az take nutne.
chandler
18.02.09,16:00
Ahoj,
za tu cenu, ktoru si predstavujes je mozny projekt pre stavebne povolenie, viem co hovorim som projektantka a venujem sa projektom pre stavebne povolenie. Zo skusenosti vsak viem ze ku beznym rodinnym domom cloveku staci ziskat uz len rozpocet kvoli uveru, je to investicia cca 10 tis. Sk (vtedy si rozpoctari sami zrataju aj vymery). Vykaz materialu a detaily pri rodinnych domoch nie su az take nutne.

a co statika?
deli.
18.02.09,16:41
Ahoj,
ku beznym rodinnym domom cloveku staci ziskat uz len rozpocet kvoli uveru, je to investicia cca 10 tis. Sk (vtedy si rozpoctari sami zrataju aj vymery). Vykaz materialu a detaily pri rodinnych domoch nie su az take nutne.

jasne, ale treba zdoraznit, ze ten rozpocet je sucastou katalogoveho projektu, rovnako aj vykaz vymer, detail a ine. V projekte pr SP nie-co obvykle nikto zo zakaznikov nevie. A v skutocnosti, prva vec, ktoru zakaznik vyzaduje, je vzdy rozpocet, tj. kolko ho dom vyjde. To ho zaujima este skor ako projekt...
hybernekus
19.02.09,20:05
Ahoj Buganka,
zaujal ma Tvoj prispevok, mozem Ta poprosit o kontakt na Teba, pripadne email.
dakujem.
P.S. moj email je pumperlik zavinac atlas bodka sk
Dubak2000
19.02.09,21:17
Dostavali sme dom (montovana drevostavba) pred vyse rokom. Povodne sme chceli dom z katalogu, ale zistili me ze ziadny nevyhovuje. Tak sme investovali do architekta a myslim ze to boli vyberne vynalozene peniaze. Mame relativne jednoduchy, ucelny dom. vyzera uplne inak ako sme povodne pozerali v katalogu a sme radi ze sme to riesili s architektom. Je fakt ze studia stala asi 30 tisic a potm nakreslenie projektu dalsich asi 35 tisic CZK. Stavalo sa podla projektu pre stavebne povolenie, co ale ma svoje nevyhody (neriesi uplne vsetky detaily a pod)
buganka
22.02.09,12:15
a co statika?
U mna je v tej cene aj statika
nelazz
22.02.09,17:14
nasla a ani to nebol problem za 30 tis mam vsetko proste celi projekt vratane el ,plyn, proste vsetko
hybernekus
22.02.09,20:59
Ahoj Nelazz,

prosim Ta mozes poskytnut info, v ktorom meste si nasla projktanta, pripadne kontakt na neho.vdaka.
chandler
23.02.09,13:42
U mna je v tej cene aj statika

Takze ty spravis studiu domu, projekt pre stavebne povolenie, stavebnu cast, elektriku, zdravotechniku, poziar atd. a k tomu je aj realizacny projekt statiky tak aby mohli stavat a to vsetko za 30 tis. sk?
a jedine co si treba zohnat navyse je rozpocet?
nech pocitam ako pocitam, tak to musis potom este doplatit zo svojho, nie? :) Fakt by ma zaujimalo ako to dokazes spravit.
deli.
23.02.09,14:31
presne tak.

napada ma jedina moznost: uplne jednoduchy projekt pre SP, podla ktoreho nikto nic nepostavi- bez vykazov dreva, bez vykresu krovu. K tomu len textova cast statickeho posudenia, bez :mad:vykresov vystuze a vykazov vystuze. jedine tak. potom ano. ale taky projekt...?
buganka
23.02.09,14:41
Reagovala som na cenu do 45 tis. nie 30 a pisala som o projekte pre stav. povolenie v podstate ako popisal deli. Z vlastnej skusenosti viem ze sa podla takeho projektu postavit da, v reale to bud stavia niekto svojpomocne a vie ako na to a jednoduche konstrukcne detaily riesi aj tak podla toho, co mu najviac vyhovuje a je financne vyhovujuce alebo sa dohodne s nejakou firmou, ktora zase vie co a ako. My sami sme pocas stavby mali tolko zmien, ze akekolvek vykazy vymer by nam nesedeli. Stale hovorime o stavbe rodinneho domu s jednoduchou statickou schemou a nie o stavbe nejakej bytovky alebo haly.
Pokial viem tak poziarnu ochranu ku rodinnemu domu nie je treba a ani ju nerobim.
deli.
23.02.09,17:39
Pokial viem tak poziarnu ochranu ku rodinnemu domu nie je treba a ani ju nerobim.

ci treba albo nie, na prevaznej vacsine stavebnych uradov ju vyzaduju...

btw, buganka, dam ti spracuvat (ja som tiez projektantka) zopar projektovych dokumentacii rodinnych domov, suhlasis? Neviem, my mame tolko zakaziek, ze nevieme, kam skor skocit, a cenu mame dost vyssiu...

to aj profesie si robis sama? nemala by si...
wabi
23.02.09,22:31
To sú tí projektanti nevedia čo by pýtali za tých pár čiar myšou na počítači a čudujú sa normálnemu človeku, že chce ušetriť iba nejakých 15 000, možno svoj mesačný zárobok...
Nezávidím, len sa mi proste nepáčilo keď sa niekto podivil že pri cene 2 000 000 sk za dom niekto chce šetriť iba nejakých 15 000 za projekt.
Moja rada: Najsť mladého šerstvého najlepšie ešte vysokoškoláka, ktorý kreslí pre tých "slávnych architektov", ktorý majú len za razítko a podpis 20 000 sk.
U nás ešte stále na plno necítiť finančnú krízu, preto sa toľko stavia.
deli.
24.02.09,07:20
za tých pár čiar myšou na počítači a.

nuz, wabi... treba urobit toto: ak mas skoncene stredoskolske vzdelanie, podaj prihlasku na fakultu architektury a lebo stavarinu alebo VSVU. Urob skusky a studuj 5-6 rokov. Musis prejst fyzikou, matematikou, mat dobre kreslenie. Ak toto zvladnes (40% studentov odchadza pocas studia, ktovie preco?), ides do praxe. V odbore studia zostava iba takych 15-20% absolventov. Ostatni odchadzaju inde (ktovie preco?). Potom musis mat 5 rokov praxe v odbore (u tych, ktorych nazyvas ty subjektivne slavnymi). Potom prejst dalsimi skuskami. Az potom mozes projektovat na svoje meno a na VLASTNU ZODPOVEDNOST. To znamena, ze ked to niekomu spadne na hlavu, ides... (to nie je len peciatka) Platis software, cena ktoreho sa pohybuje v sestcifernych sumach (jedine ze by si ho ukradla, ale o tom tu nepiseme, vsak?). Platis ostatne veci, ako je hardware, tlac, kopirovanie, prenajom, clenske prispevky atd. atd.

Nuz, daj sa na to a pochopis zopar veci, ktore teraz nechapes.

Ale su aj lepsie pozicie: notar podla tvojich kriterii zoberie par tisic za jednu peciatku. Pravnik par tisic za jeden papier s jeho podpisom. Lekar za "peciatku".

Cim sa zivis ty, wabi?
chandler
25.02.09,10:36
Reagovala som na cenu do 45 tis. nie 30 a pisala som o projekte pre stav. povolenie v podstate ako popisal deli. Z vlastnej skusenosti viem ze sa podla takeho projektu postavit da, v reale to bud stavia niekto svojpomocne a vie ako na to a jednoduche konstrukcne detaily riesi aj tak podla toho, co mu najviac vyhovuje a je financne vyhovujuce alebo sa dohodne s nejakou firmou, ktora zase vie co a ako. My sami sme pocas stavby mali tolko zmien, ze akekolvek vykazy vymer by nam nesedeli. Stale hovorime o stavbe rodinneho domu s jednoduchou statickou schemou a nie o stavbe nejakej bytovky alebo haly.
Pokial viem tak poziarnu ochranu ku rodinnemu domu nie je treba a ani ju nerobim.

tak potom zase 45 tis projekt pre stavebne povolenie je normalna cena. inac, dom sa da postavit aj podla skice na servitke, lenze si potom vsetky problemy odnesie a zaplati investor.

projekt dom musi mat vsetky profesie, vykaz materialu, vystuz do dosiek, a vsetky specialne detaily (iste detaily ktore ma napr. na strankach POROTHERM tam davat netreba) ale to co je specialne tam musi byt. to ako tomu mam rozumiet tak, ze komplikovane detaily nechavas na robosov na stavbe??? zaujimave riesenie a este zaujimavejsie bude to ktore vymyslia - podla mojich skusenosti to bude take kde sa najmenej narobia :) a dost dobre nechapem ako si predstavujes stavbu domu podla tvojho projektu ked nikto ani netusi aku vystuz ma dat do schodov alebo stropnej dosky? budu losovat? alebo hadzat kockou? alebo daju to co prave dodavatelovi ostalo z inej stavby? :)
buganka
25.02.09,14:23
ci treba albo nie, na prevaznej vacsine stavebnych uradov ju vyzaduju...

btw, buganka, dam ti spracuvat (ja som tiez projektantka) zopar projektovych dokumentacii rodinnych domov, suhlasis? Neviem, my mame tolko zakaziek, ze nevieme, kam skor skocit, a cenu mame dost vyssiu...

to aj profesie si robis sama? nemala by si...
Deli, rada by som si s tebou o tom pokecala osobne. Mozes dat na seba nejaky kontakt?
viera d
27.02.09,09:01
mam co potrebujes zavolaj mi na tel.0911139841 je to na dlhsiu debatu alebo stretko urcite sa dohodneme.jaro
sonahelenamaria
27.02.09,13:07
www.domnamieru.sk
deli.
27.02.09,14:52
www.domnamieru.sk (http://www.domnamieru.sk)

trochu trapna reklama, nie?mimotemy
maldzo
26.03.09,21:33
Projekt rodinného domu za 1700€. Na mieru so všetkým čo treba.
IgyPop
27.03.09,14:04
hm, celkom zaujímavá debata. my sme tiez vo fáze ocenenia projektu a riesime ci je navrhnutá cena adekvátna.
vidím, ze sú tu projektanti, ak to nie je "cechové" tajomstvo, zaujímalo by ma, ako projektant stanovuje cenu projektu (zrejme na základe nejakých parametrov-akých?)

Dakujem, Igor.
chandler
27.03.09,14:55
hm, celkom zaujímavá debata. my sme tiez vo fáze ocenenia projektu a riesime ci je navrhnutá cena adekvátna.
vidím, ze sú tu projektanti, ak to nie je "cechové" tajomstvo, zaujímalo by ma, ako projektant stanovuje cenu projektu (zrejme na základe nejakých parametrov-akých?)

Dakujem, Igor.


pri ozajstnych projektoch sa to stanovuje podla rozpoctovych nakladov, je na to verejny cennik UNIKA
napr. pri kancelariach za 10mil je cena za projekt okolo 700tis (to zahrna uplne vsetko aj iziniering aj autorsky dozor (nie stavebny).

pri rodinnych domoch sa vychadza z toho za kolko su ochotni projektanti spravit..
stavebna cast okolo 30-50tis
statika 20-30tis
plyn, kurenie, elktro spolu tak 20-40tis.
spolu tak okolo 100tis.
AndrejG
27.03.09,23:13
Ja som usetril na projekte par desiatok tisic a potom prerobil na stavbe samotnej dobry milion, ked nie viac. Teraz by som bez perfektneho projektu uz nezacal ani za nic na svete.
chandler
31.03.09,10:57
Ja som usetril na projekte par desiatok tisic a potom prerobil na stavbe samotnej dobry milion, ked nie viac. Teraz by som bez perfektneho projektu uz nezacal ani za nic na svete.

ocenujem, malokto si dokaze povedat, ze spravil chybu a dalo by sa to spravit lepsie.
IgyPop
01.04.09,08:27
pri ozajstnych projektoch sa to stanovuje podla rozpoctovych nakladov, je na to verejny cennik UNIKA
napr. pri kancelariach za 10mil je cena za projekt okolo 700tis (to zahrna uplne vsetko aj iziniering aj autorsky dozor (nie stavebny).

pri rodinnych domoch sa vychadza z toho za kolko su ochotni projektanti spravit..
stavebna cast okolo 30-50tis
statika 20-30tis
plyn, kurenie, elktro spolu tak 20-40tis.
spolu tak okolo 100tis.

vdaka za odpoved. v tom prípade máme projekt za dobrú cenu:)
nerozumiem, preco je statika a stav. cast kazdá osamote, teda rozumiem, ze statiku robí statik, ale vzdy som si myslel, ze pri novom projekte toto robí projektant. statik by sa mozno vyjadroval k nejakým specialitám. projektant predsa urcite vie, aké sú nostnosti materiálov a tiez aká konstrukcia co unesie. napriek tomu treba posudok/vyjdrenie od statika..?

Igor
chandler
01.04.09,13:34
tak som rad ze som ta potesil :)
od statika netreba posudok ale projekt... vykres vystuze, tvarov debnenia, zakladov a strechy.
statika na rodinny dom sice nie je komplikovana a zopar projektantov by ju spravit vedelo, ale zodpovednost za to ze to nespadne ma statik, ktory dava peciatku.
DUNKEN
03.04.09,07:52
PROJEKTANT VSETKO NAVRHUJE - PRIEREZ KROKIEV, KLIESTIN, HRUBKU STROPU, ZÁKLADY, SCHODY,... A STATIK TO VSETKO POSUDZUJE. TEDA NAVRHNE PRIEMER A ROZDELENIE VYSTUZE PO STROPE, VENCOCH, TRAMOCH,... . SPOCITA A POSUDI ZAKLADY NA ZAKLADE GEOLOGIE. PRI REALIZACNOM PROJEKTE /malokto si ho dava urobit pri RD/ TO VSETKO UZ PROJEKTANT ZAPRACUJE DO SVOJEJ CASTI.
P.S. - AK ESTE ZAKLADATEL TEJTO TEMY ALEBO AJ NIEKTO INY MA ZAUJEM O PROJEKT + REALIZACNYPROJEKT STATIKY + ENERG. POSUDENIE + POZIARNA OCHRANA , KLUDNE SA MOZETE OZVAT CEZ SUKROMNU POSTU ALEBO MAILOM DUNKEN@POST.SK. ZAKLADATEL TEMY ZHANAL DOM 9/9 - VELMI CASTO KRESLIM ROZMEROVO PODOBNE TAKETO DOMY V POSLEDNEJ DOBE - MOZEM POSLAT V PDF ZAUJEMCOM MOJ PROJEKT TAKEHOTO DOMU. JA KONKRETNE ROBIM PROJEKT A STATIKU. OSTATNE PROFESIE KOLEGOVIA
chandler
08.04.09,16:13
neviem ci to ma byt odpoved na mna. ale uz zacinam chapat v akej kvalite je asi vypracovany projekt za 1700euro :)
aj ked sa stale nemozem zbavit dojmu ze ide len o to aby clovek poslal zalohu :)