Jayne
12.02.09,13:03
Dobrý deň,
vedel by niekto poradiť v nasledujúcej situácii?...Som vlastníkom garážoveho státia na ktorom si niekto z nášho objektu uzamkol bicykle bez môjho vedomia. Keďže sa ako susedia dobre nepoznáme, netuším čo by som mohla v tomto prípade podniknúť a rozhodne odseknutie zamku na bicykloch nie je asi najvhodnejším riešením Vopred ďakujem za radu.
sthruska
12.02.09,12:21
Jedným riešením je mestská polícia.
Jayne
12.02.09,12:47
Aj keď ide o státie v podzemnej garáži? Je to forma zdvihacich boxov, čiže pod nami je ešte jedno auto, akurát čo je podľa mňa dosť nepraktické kľuč od všetkých boxov je rovnaký.
felix1
12.02.09,15:15
Ak je to sused chapajuci co je porusovanie vlastnickeho prava, bude postacovat odkaz na bicykli . Ak nie ( co je pravdepodobnejsie ) je odseknutie + uzamknutie novym zamkom na inom mieste jedine riesenie. Ak ponechate bicykel bez uzamknutia ( pripadne po odseknuti zmizne), paradoxne Vas moze obvinit z poskodzovania cudzej veci ( on urcite len v dobrom umysle vyuzil nepouzivane parkovacie miesto).
Jayne
13.02.09,11:43
Ďakujem za rady, aj my sme vymysleli formu odkazu na bicykli a na brane a do troch dni zabralo.