gabus113
12.02.09,14:04
Ahojte, prosím vas o radu: v mesiacoch máj, jún sme zamestnavali dohodarku, ktora u nas podpisala vyhlasenie na zdanenie prijmov. Uctovnicka mi teraz vytlacila potvrdenie o prijmoch a v r.6 je uvedena nula. Neviem ci sa pomylila ale nemala by tam byt suma pripadajuca na 2 mesiace z nezdanitelnej casti? Teda 1/12 z 90 496 x 2. Ja mam v tom chaos, pomozte prosim...
veronikasad
12.02.09,13:09
Ahojte, prosím vas o radu: v mesiacoch máj, jún sme zamestnavali dohodarku, ktora u nas podpisala vyhlasenie na zdanenie prijmov. Uctovnicka mi teraz vytlacila potvrdenie o prijmoch a v r.6 je uvedena nula. Neviem ci sa pomylila ale nemala by tam byt suma pripadajuca na 2 mesiace z nezdanitelnej casti? Teda 1/12 z 90 496 x 2. Ja mam v tom chaos, pomozte prosim...
A mzdu má zdanenú ?
Podpísať vyhlásenie u Vás mohla, ale nemusela zaškrtnúť, že si uplatňuje nezd.časť základu dane
gabus113
12.02.09,13:18
Ano je to zaskrtnute. Tak co s tym teraz? A este sa chcem opytat aky je postup aby sa tie peniaze, pokial ma na ne narok, dostali az k nej? Myslim ci ma o ne ziadat danovy urad alebo ako to je vlastne. Ake povinnosti mam ako jej zamestnavatel v tomto smere?
A myslim ze ta polozka je 98 496 Sk tam som sa pomylila.
veronikasad
12.02.09,13:43
Ano je to zaskrtnute. Tak co s tym teraz? A este sa chcem opytat aky je postup aby sa tie peniaze, pokial ma na ne narok, dostali az k nej? Myslim ci ma o ne ziadat danovy urad alebo ako to je vlastne. Ake povinnosti mam ako jej zamestnavatel v tomto smere?
A myslim ze ta polozka je 98 496 Sk tam som sa pomylila.
Má zdanenú výplatenú mzdu = zamestnávatel jej z celej sumy zrážal daň a zrazená daň je uvedená v potvrdení ?
gabus113
12.02.09,13:49
Nie v celom potvrdení je len v 1r. napisany uhrn prijmov a v 4r. ciastkovy zaklad dane, ktory sa rovna uhrnu prijmov. Potom su tam mesiace, ktore odpracovala.Ostatne su nuly. Ja som z toho mimo...To akoze znamena, ze jej nic nevratia alebo ako? Co s tym mam dalej robit? Odovzdat jej to aby si urobila danove priznanie?
Prepac fakt som zaciatocnik a neviem co robit:-D
majernikova
12.02.09,13:51
Ahojte, viete mi niekto poradiť ako je to so zdaňovaním príjmov u dohodára - dôchodcu /invalidný/ . Ďakujem
Martasch
12.02.09,13:52
Ale potom to potvrdenie je zle vystavené. Mala by tam byť uvedená nezdaniteľná časť a potom daň je správne nulová, alebo nezdaniteľná čiastka nebola uplatnená a mala by tam byť zrazená daň
ZDENIELA
12.02.09,13:58
Ahojte, viete mi niekto poradiť ako je to so zdaňovaním príjmov u dohodára - dôchodcu /invalidný/ . Ďakujem
Presne tak ako u ostatných daňovníkov - dohodárov. Na nezdaniteľnú časť nemá nárok len starobný dôchodca, invalidný nárok na nezdaniteľnú časť nárok má (ak si myslela toto)
majernikova
13.02.09,05:56
no áno, len som si nebola istá či konkrétne jemu môžem nahodiť nezdaniteľnú časť či nie. Viete mi poradiť ako to je so zrážkovou daňou u takého zamestnanca?

Ďakujem
ZDENIELA
13.02.09,06:33
no áno, len som si nebola istá či konkrétne jemu môžem nahodiť nezdaniteľnú časť či nie. Viete mi poradiť ako to je so zrážkovou daňou u takého zamestnanca?

Ďakujem
Presne tak ako u ostatných, čo som spomínala už pred tým.

Ak sa rozhodne zrážkovú daň považovať za vysporiadanú, nemusí ju uvádzať do daňového priznania. No ak má nízke príjmy a je šanca, že mu túto zrážkovú daň vrátia, tak ju treba do DP uviesť a preplatok z tejto zrážkovej dane pýtať späť.
majernikova
13.02.09,07:16
Ďakujem