Vivi
12.02.09,13:54
Dobry den,
chcela by som sa poradit - ak mate niekto skusenost:
mame internetovy obchod, v decembri sme prijali platbu za tovar, ktory bol na objednávku,vystavila som v Pohode-JU zalohovu fakturu, nasledne...kedze som vedela,ze to potvra dlhsie,vystavila som aj danovy doklad k prijatej zalohe - hodilo mi to do interných dokladov.

Ako mam postupovat v roku 2009?Vystavila som uz riadnu fakturu s DPH (tovar bol dodany), sparovala som si ju so zalohovou fakturou,len neviem,ako dalej,lebo v internych dokladoch mam este danovy doklad,na ktorom som priznala DPH este v decembri 2008.
Prosim o radu.....
Klára2
13.02.09,06:41
Môj používaný postup je nasledovný :
1. Vystavím zálohovú fa
2. Pri prijatí platby - likvidácia zálohovej fa
3. Vystaviť daňový doklad (z ponuky ZÁZNAM)
4. Vystavenie ostrej fa - s DPH + odpočet zálohy ( z ponuky ZÁZNAM), prenesiem zálohovú fa aj s položkami.
Skontrolujem, či v ostrej faktúre je položka UHRADENÁ ZÁLOHA vyčíslená s DPH, ak nie je, upravím, aby bola s DPH.
Ešte kontrola v náhľade tlač. zostavy, či je vyčíslená DPH správne, presnejšie znížená o DPH zo zálohy.
V ostrej fa v poznámkach len pre info uvázdam text napr.: Faktúra 27IN0112 (na účely DPH) k prijatej zálohe na základe úhrady zálohovej faktúry č. 30/Z/2007 vystavená 19.12.2007
Klára2
13.02.09,07:11
zabudla som spomenúť, že po vystavení interného dokladu vstupuje DPH vo vašom prípade do r. 2008 a DPH z vydanej ostrej fa do januára - na faktúre je DPH len vo výške , ktorá odpovedá rozdielu DPH celkom a DPH z prijatej zálohy
Vivi
20.02.09,08:29
ja to robim presne tak ako vy - uplne tak isto,akurat ma zmiatlo,ze mi pri preklopeni roka 2008 na 2009 prenieslo vsetky tie danove interne doklady do roku 2009, kazdy v sume nula,cize ich mam vsetky v internych dokladoch... je to ok?