2662
12.02.09,14:08
Uz niekoko rokov mam velmi skaredy necht na palci na nohe. Je to asi v dosledku turistiky- mozno zla obuv, jednoducho som si ho poudierala pri cestach dolu kopcom. Zastrihla som si ho vtedy az do polovice palca a myslela, ze dorastie. Narastol sice, ale mimo ´masa´ a je aj zhrubnuty. Neviem, ci si ho dat strhnut, ci to vobec pomoze po tolkych rokoch.
syrik
12.02.09,13:12
Uz niekoko rokov mam velmi skaredy necht na palci na nohe. Je to asi v dosledku turistiky- mozno zla obuv, jednoducho som si ho poudierala pri cestach dolu kopcom. Zastrihla som si ho vtedy az do polovice palca a myslela, ze dorastie. Narastol sice, ale mimo ´masa´ a je aj zhrubnuty. Neviem, ci si ho dat strhnut, ci to vobec pomoze po tolkych rokoch.


Fuuujha, tak toto je pre silné žalúdky :eek:
2662
12.02.09,14:29
Jeej, tak to sa ospravedlnujem, ak som niekoho odstrasila. Tak posielam aspon vtip na odlahcenie- Viete preco bocian stoji na jednej nohe? Lebo keby ju zdvihol, tak spadne.
Tweety
12.02.09,14:34
Jeej, tak to sa ospravedlnujem, ak som niekoho odstrasila. Tak posielam aspon vtip na odlahcenie- Viete preco bocian stoji na jednej nohe? Lebo keby ju zdvihol, tak spadne.
Mám takú skúsenosť, že veľký palec, ktorým som poriadne zakopla o roh nábytku, ma bolel dosť dlho a necht na ňom zčernal a potom sa tak hanbil, že sám zliezol dole, a narástol pekný, zdravý.:)
bobiku
13.02.09,09:07
Ja osobne som mala tiež tento problém ,tak som išla do súkromnej ambulancie jednodňovej chirurgie, tam mi to bezbolestne strhli dole, ten necht a už mám pokoj. Po čase mi narástol druhý a ten je už OK. Ale po tom strhnutí to boli ale dá sa to vydržať, najlepšie je to urobiť v lete.
Andulenka
13.02.09,11:03
Ja mám jednu dobrú radu- mne pomohlo máčanie zapáleného nechtu v silnom dvare z prasličky- a nemuseli mi nič strhávať, pekne sa to vyhojilo.Ale máčala som si to každý den a viackrát a dosť dlho, ale stálo to za to.Skús-praslička lieči.
pasuliatko
13.02.09,11:11
treba ísť s tým za chirurgom, on to strhne ;)
Stefan2005
13.02.09,19:21
... je aj zhrubnuty. Neviem, ci si ho dat strhnut, ci to vobec pomoze ....

... ak po dorastaní zhrubol, je predpoklad, že po ďalšom strhnutí zhrubne ešte viac. Mne "dávali" dole 3x, a pokaždom zákroku trocha pribral na hrúbke... Až neskoršie mi známy lekár povedal, že nemá význam strhávať hrubnúci necht bez súčasného odstránenia nechtového lôžka (teda odkiaľ vyrastá). Ale to je už aj otázka estetická - oželieť nechet na palci alebo podstúpiť dlhodobejšiu bolestivú kúru palca. Kto zažil viacmesačné bolestivé a hnisavé zarezávanie hrubého nechta do mäsa, vie o tom svoje... Ovšem každé nové vyrastanie prinieslo so sebou nové "prerážanie" cestičky mäsom. Problému som sa zbavil tak, že som nechal vyrásť nechty celkom až na koniec palca.... Ale na ich strihanie nestačia obyčajné pedikérske nožničky :).