dadika
12.02.09,14:46
Ahoj,
viem, že sa veľa už o Anglicku a daňových priznaní popísalo veľa, aj som si zadala do rozšíreného hľadania Anglicko, ale žiaľ nenašla som tu to, čo som hľadala. Väčšinou je tu popísané, že pracujú celý rok v UK, ale neterka ma zaskočila otázkou, či aj ona si má zahrnúť príjmy z UK do DP, keď je tam od novembra. Napísala mi toto:

"mne vlastne plat este nezdanuju, tak si to nebudem davat do danoveho ci? lebo tu maju zakon ze som este neodrobila okolo 6000 libier tak este nemozu zdanovat plat"

Aby to bolo jasnejšie:
1-8/08 študent SŠ
9/08 - úrad práce - má potvrdenie
10-11/08 - zamestnanec v SR - má potvrdenie o príjme
11-12/08 - zamestnaná na zmluvu v UK
okrem toho má potvrdenie o príjme - pracovala brigádne ako študent a mzda sa jej zrazila zrážkovo

Slovensko mi je jasné, daňové priznanie ešte viem robiť ;) za tie 2 roky na materskej to človek nezabudne, ale dať jej do príjmu aj to Anglicko?
Ďakujem vopred za odpoveď :)
Zlata
12.02.09,21:31
1. potvrdenie o príjme z Anglicka P45 a P60 dostane až v apríli, takže by si mala požiadať o odklad podania DP.

2. Príjem z Anglicka síce do DP na Slovensku vchácha, ale tento prijem je vyňatý, to znamená,
že prípadný preplatok alebo nedoplatok dane z príjov z Anglicka sa uhrádzať nebude.
dadika
13.02.09,11:46
Ďakujem Zlatka,
práve deťúrence idú domov, robiť si daňové a už si ho niektorí aj nesú - teda aspoň tie z ich školy, ale neterke povedali, že jej ho nevystavia, lebo to je zbytočné, keďže nepresiahla 6000 libier. Nuž čo už s nimi ;)