danka28
12.02.09,15:06
Ahojte poraďáci,

chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom zušenie, likvidácie, spoločnosti. Ide o sro, ktorá má 2 spoločníkov ( 50% a 50 % ), jeden z nich je aj konateľ. Spoločnosť už dlhšiu dobu ( asi rok ) nevyvíja žiadnu podnikateľskú činnosť, jej vlastne imanie sa tento rok dostalo do mínusu a preto by ju chcel konateľ zlikvidovať. Spoločnosť nemá žiadne pohľadávky ani majetok a peniaze, ktoré má na účte, je postačia ani nie na úhradu všetkých svojich režijných nákladov. Valné zhromaždenie spoločnosti už dva roky nezasadalo, pretože jeden zo spoločníkov sa nikdy nedostavil a ani nejavil záujem o spoločnosť.
Chcela by som Vás poprosiť, či by ste mi mohli napísať aké kroky treba postúpiť smerom k likvidácii spoločnosti.
Prečítala som si tu na porade asi všetky príspevky týkajúce sa likvidácie sro, ale nie som z toho veľmi múdra ( právo nie je veľmi moja silná stránka :) ). Preto by som chcela, keby ste mi mohli jasne v krokoch napísať, čo treba urobiť ako prvé, čo druhé a pod..
Vopred veľmi pekne ďakujem za váš čas a ochotu.
A ešte jedna vec ma napadla, spoločník asi nebude súhlasiť s likvidáciou ( zlé vzťahy medzi spoločníkmi ), je treba aj jeho súhlas, aj keď už dlhšie nejaví o spoločnosť záujem?
Ešte raz ďakujem.
danka28
13.02.09,08:44
Prosím, vie mi niekto poradiť?
prosím, prosím
Danielle369
13.02.09,08:54
daj si do hladania zrušenie s.r.o.
danka28
13.02.09,09:30
Dala som si do vyhľadávania zrušenie sro, ale nenašla som tam odpovede na moje otázky. Predmetné zákony mám vytlačené aj preštudované, ale aj tak neviem ako ďalej. Preto som písala moju prosbu s otázkami aby mi to niekto napísal "polopatisticky" čo treba urobiť, aké konkrétne kroky podniknúť, určite sa to zíde viacerým ľuďom.
Ďakujem
danka28
14.02.09,12:51
Halo, ozve sa mi niekto
josh
15.02.09,19:16
1. krok: vybrat sa k odbornikovi a nesnazit sa robit nieco, comu nerozumies
2. krok: pravnik povie...
Economic
25.02.09,16:15
Halo, ozve sa mi niekto

Pokiaľ jeden zo spoločníkov o to nemá záujem bolo by to ťažšie.
Sú 3 možnosti ako to spasiť zo sveta.
1. Likvidácia, následný výmaz - sú tam náklady a súdny poplatok 331,5 Eura, trvá to určite dlhšie ako pol roka. Musí sa to oznámiť do OV.... v prípade potreby by som vysvetlila, no podmienka je rozhodnutie VZ o zrušení spoločnosti likvidáciou.
2. Bez likvidácie, dlhodobejšia záležitosť, tiež si vyžadovalo rozhodnutie valného zhromaždenia a podnet na registrový súd, ktorý žiadal potom kopec dokladov : Potvrdenia zo zdravotných poisťovní, sociálnej poisťovne, z evidencie z katastra, z DI, DÚ, účtovné závierky.... Po dlhej dobe sa mi to poradilo urobiť tak, že sa za to neplatil súdny poplatok, no trvalo to asi 10 mesiacov, no spoločnosť zrušili a vymazali.
Je to dlhodobá záležitosť a trošku práca, ale dá sa.
3. možnosť : Niekomu eseročku už vyčistenú predať....
Veľa šťastia.
martabb
23.04.11,11:10
Ahoj,
chcela by som sa opýtať, ako podať podnet na zrušenie s.r.o.? Niečo som o tom čítala, ale mám v tom nejasno. Spoločnosť bez majetku, zamestnancov, v strate, záväzky vyššie ako pohľadávky, nemá nedoplatky voči DÚ, SP, ZP... Nejaký vzor? Aké sú ďalšie kroky? Postup? Ďakujem,,,
Economic
24.04.11,04:58
Ahoj,
chcela by som sa opýtať, ako podať podnet na zrušenie s.r.o.? Niečo som o tom čítala, ale mám v tom nejasno. Spoločnosť bez majetku, zamestnancov, v strate, záväzky vyššie ako pohľadávky, nemá nedoplatky voči DÚ, SP, ZP... Nejaký vzor? Aké sú ďalšie kroky? Postup? Ďakujem,,,

Normálne listom. Formulár na to nie je, vypísať tam všetko čo treba, že sa nekonalo VZ pár rokov, že spoločnosť nevykonáva už žiadnu ekonomickú činnosť a samozrejme od všetkých úradov doložiť potvrdenia. Jednu spoločnosť takúto mi už týmto spôsobom vymazali. /31 437 290 /
martabb
26.04.11,13:44
Ale spoločnosť mala valné hromady aj uložila listiny, len je v strate, nemá majetok, záväzky vyššie ako pohľadávky, nemá sídlo firmy, ako napísať ten podnet? čo má obsahovať? ďakujem za odpoveď a želám pekný deň.

A ešte aké prílohy dokladovať? dík
Economic
27.04.11,04:11
Ale spoločnosť mala valné hromady aj uložila listiny, len je v strate, nemá majetok, záväzky vyššie ako pohľadávky, nemá sídlo firmy, ako napísať ten podnet? čo má obsahovať? ďakujem za odpoveď a želám pekný deň.

A ešte aké prílohy dokladovať? dík

No predsa také, ktorými preukážeš to, čo tvrdíš. Každý jeden prípad v tomto je úplne iný. Jednoducho všetko zdôvodniť, prečo firmu treba zrušiť... Prílohy napríklad : účtovnú závierku, potvrdenia od poisťovní - zdravotnej sociálnej a podobne.../ No nie je vylúčené, že súd Návrh na zrušenie odmietne /je to bez poplatku, takže nič také zlé sa neudeje/ a odkáže Ťa na zrušenie spoločnosti likvidáciou. jeden prípad som už v praxi mala aj taký. Sám podnet je nejaký okec činnosti spoločnosti, prečo už nepodniká a prečo ju treba zrušiť, napríklad že sa tak strata neustále zvyšuje....napríklad že firma nemá fin. prostriedky na likvidáciu spoločnosti. Ja nevidím do Vášho účtovníctva a stave vo Vašej spoločnosti.... Ťažko to jednoznačne povedať. Tá moja firma vtedy nevykonávala pár rokov nič, mala zrušené živn. oprávnenie napríklad, nemala už účet.... no proste bola skutočne a preukázateľne nečinná.
martabb
27.04.11,04:54
Ďakujem, ešte jedna otázka, má súd nejakú lehotu na vyjadrenie?
Economic
28.04.11,04:05
Ďakujem, ešte jedna otázka, má súd nejakú lehotu na vyjadrenie?

Na takéto rozhodnutie sa nevzťahuje 5-denná lehota. Ale zvyknú o takom podnete rozhodnúť rýchlo. Aspoň tu u nás v BB.
Jarka Janíková
21.06.11,06:29
Pokiaľ jeden zo spoločníkov o to nemá záujem bolo by to ťažšie.
Sú 3 možnosti ako to spasiť zo sveta.
1. Likvidácia, následný výmaz - sú tam náklady a súdny poplatok 331,5 Eura, trvá to určite dlhšie ako pol roka. Musí sa to oznámiť do OV.... v prípade potreby by som vysvetlila, no podmienka je rozhodnutie VZ o zrušení spoločnosti likvidáciou.
2. Bez likvidácie, dlhodobejšia záležitosť, tiež si vyžadovalo rozhodnutie valného zhromaždenia a podnet na registrový súd, ktorý žiadal potom kopec dokladov : Potvrdenia zo zdravotných poisťovní, sociálnej poisťovne, z evidencie z katastra, z DI, DÚ, účtovné závierky.... Po dlhej dobe sa mi to poradilo urobiť tak, že sa za to neplatil súdny poplatok, no trvalo to asi 10 mesiacov, no spoločnosť zrušili a vymazali.
Je to dlhodobá záležitosť a trošku práca, ale dá sa.
3. možnosť : Niekomu eseročku už vyčistenú predať....
Veľa šťastia.

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na 2.možnosť vo vašej odpovedi. máme s.r.o.-čku kt.bola zrušená bez likvidácie a bol tam výmaz. Neviem, či treba podaľ daň.priznanie s výkazmi za ten rok v ktorom bola spoločnosť zrušená.
Ďakujem
Economic
22.06.11,04:43
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na 2.možnosť vo vašej odpovedi. máme s.r.o.-čku kt.bola zrušená bez likvidácie a bol tam výmaz. Neviem, či treba podaľ daň.priznanie s výkazmi za ten rok v ktorom bola spoločnosť zrušená.
Ďakujem


Posledné daňové priznanie urobiť ku dňu výmazu z OR v tomto prípade.
Jarka Janíková
22.06.11,06:13
Posledné daňové priznanie urobiť ku dňu výmazu z OR v tomto prípade.
Dobrý deň,

Spoločnosť zrušená bez likvidácie bola zrušená 3.8.2010 a vymazaná OR 25.1.2011, takže treba podať daňové s výkazmi za r.2010 a aj za r.2011?
Ďakujem pekne
Economic
23.06.11,04:53
Dobrý deň,

Spoločnosť zrušená bez likvidácie bola zrušená 3.8.2010 a vymazaná OR 25.1.2011, takže treba podať daňové s výkazmi za r.2010 a aj za r.2011?
Ďakujem pekne

Urob k 25. 1. 2011. Ak budú pýtať aj za 2010, doložíš. Budú vlastne identické, alebo sa opýtaj rovno správkyne dane, či im stačí jedno a či dve za rok 2010 a potom k 25. 1. 2011. To je najlepšie s nimi sa dohodnúť ako to chcú mať.