Kejt
12.02.09,15:18
Dobrý deň chcela by som sa opýtať na jednu vec.Zamestnankyňa doniesla papier o tom že jej zomrel svokor a bola na pohrebe a pýtala sa na to aká jej bude vyplatená odmena.Trošku som to nepochopila....ved čo má zamestnávateľ s tým????? a pokiaľ s ním nežila v spoločnej domácnosti tak ani nemá nárok v ten deň na preplatenie mzdy.....je to tak?????:eek:
Tweety
12.02.09,14:24
Dobrý deň chcela by som sa opýtať na jednu vec.Zamestnankyňa doniesla papier o tom že jej zomrel svokor a bola na pohrebe a pýtala sa na to aká jej bude vyplatená odmena.Trošku som to nepochopila....ved čo má zamestnávateľ s tým????? a pokiaľ s ním nežila v spoločnej domácnosti tak ani nemá nárok v ten deň na preplatenie mzdy.....je to tak?????:eek:
Nie, nie je to tak, má nárok na náhradu príjmu podľa § 141 ZP. Je to jeden deň na pohreb, a ak zabezpečuje pohreb tak dva dni.
Kejt
13.02.09,06:34
Aj keď s ním nežije v spoločnej domácnosti má právo na náhradu prijmu?????
VERONIKA6
13.02.09,06:50
Aj keď s ním nežije v spoločnej domácnosti má právo na náhradu prijmu?????
Na pohreb sa chodí rodine iba keď žijú so zosnulým v spoločnej domácnosti?:confused:
gabriela2579
13.02.09,06:59
Aj keď s ním nežije v spoločnej domácnosti má právo na náhradu prijmu?????

áno, tak ako je uvedené vyššie:
- 1 deň za účasť na pohrebe
- 2 dni, ak aj zabezpečovala pohreb
Kejt
13.02.09,07:02
A má ten deň nárok na stravný lístok?
hanelie
13.02.09,07:06
na hlavnej stránke www.porada.sk sú zákony - :) súvisiace najmä s účtovníctvom všeobecne ,


Nie, nie je to tak, má nárok na náhradu príjmu podľa § 141 ZP. Je to jeden deň na pohreb, a ak zabezpečuje pohreb tak dva dni.

d) úmrtie rodinného príslušníka
1. pracovné voľno s náhradou mzdy na dva dni pri úmrtí manžela alebo dieťaťa a na ďalší deň na účasť na pohrebe týchto osôb,
2. pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča a súrodenca zamestnanca, rodiča a súrodenca jeho manžela, ako aj manžela súrodenca zamestnanca a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,
3. pracovné voľno s náhradou mzdy na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň, na účasť na pohrebe prarodiča alebo vnuka zamestnanca, alebo prarodiča jeho manžela, alebo inej osoby, ktorá síce nepatrí k uvedeným príbuzným, ale žila so zamestnancom v čase úmrtia v domácnosti, a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,
Martasch
13.02.09,07:20
A má ten deň nárok na stravný lístok?

Stravné sa poskytuje len za odpracovné dni, toto je náhrada.