pinco
12.02.09,19:36
Ahojte, rád by som vedel, čo sa može stať alebo poprípade aká pokuta môže byť udelená v prípade neodhlásenia sa alebo lepšie povedané, neskorého odhlásenia sa z daňového úradu? Totižto som popri zamestaní pracoval aj v nemenovanej spoločnosti ako finančný poradca. Toto povolanie som ukončil v septembri a takisto som dostal papier z národnej banky o vyradení z databázy.

Slovo dalo slovo a roboty bolo vyše hlavy a ja som na to zabudol.
mandula
12.02.09,20:08
§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov
7) Ak dôjde k zmenám skutočností uvedených v odsekoch 1 až 6, najmä ak zanikne daňovému subjektu daňová povinnosť pri niektorej dani, je daňový subjekt povinný ich oznámiť správcovi dane do 15 dní odo dňa, keď vznikli. Daňový subjekt je povinný vrátiť správcovi dane do 15 dní od ukončenia podnikania alebo po ukončení poberania príjmov z činností podľa odseku 2 osvedčenie o registrácii.

§ 35
Správne delikty
7) Ak daňový subjekt nesplní v lehote
a) registračnú povinnosť podľa § 31 alebo registračnú povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu,
b) oznamovaciu povinnosť podľa § 31 alebo oznamovaciu povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu môže uložiť pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu.
roman29
09.06.10,15:27
aha, takze ak som bol prihlaseny len kvoli tomu ze som pred casom prenajimal nehnutelnost, ktoru uz ale vyse roka nevlastnim a teda uz ani neprenajimam,
ale som sa neodhlasil (proste som netusil ze sa treba aj odhlasit),

tak "správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk" ??
neviete z praxe ci sa nad takymto zvykne prizmurit oko ? alebo to zvyknu striktne dodrziavat ?
inac som fyzicka osoba ....