danushka
03.08.10,22:22
Poviem ti kde všade sa môže rozpútať taký konflikt.
Všade tam, kde sú ľudské práva a občianska spoločnosť až za straníckou spoločnosťou a nacionálnou spoločnosťou. Všade tam, kde je viera a etnikum pred ľudskými právami a sloboda je chápaná, ako právo cestovať na dovolenku. Všade tam, kde sa klame a toleruje zlodejina.
Všade sa to stane, kde sú ľudia ako pštrosy a klamu sami seba. Klamú vlastné deti a spoliehajú sa na vodcov národa.

A čo z toho vyplýva?
Že sme na tom dobre na Slovensku. Pretože ani za Mečiara, ani za Dzurindu, ba ani za Fica sa tu nestrieľalo ;).

Prajem pekný večer všetkým, pritúľte sa k manželkám a manželom, milenkám, frajerkám a nepustite ich zo svojich objatí :) !
jar88
03.08.10,20:24
Prekvapím Ťa ak poviem, že neohajujem nikoho ?

Respektíve ohajujem zdravý rozum, súdnosť a ľudskosť, skromnosť - všetko to povýšené nad peniaze a mamon :).
Pekne, neobhajuješ nikoho. Jednoducho sa to stalo a môže za to Američan.
Proste zdravý rozum a súdnosť.
Chceli sa zbaviť bômb po záruke. Veď ich mohli predať do Venezuely, alebo cez zľavu do TESCA.
danushka
03.08.10,20:29
Pekne, neobhajuješ nikoho. Jednoducho sa to stalo a môže za to Američan.
Proste zdravý rozum a súdnosť.
Chceli sa zbaviť bômb po záruke. Veď ich mohli predať do Venezuely, alebo cez zľavu do TESCA.

Jardo, viac sa k časti tejto témy vyjadrovať nebudem.
Nebol si tam, nezažil si, ťažko môžeš rozvíjať produktívnu debatu, ktorá je kontraproduktívna už len pri pomyslení na ňu.

Nemôžme byť všetci prozápadne orientovaní, čo však z nás nerobí ani židoboľševikov, ani hlupákov, ani nevzdelancov, ba ani tupcov.
duves
04.08.10,03:56
Neviem prečo to tak bolo a neviem ani čo čaká Európu.
Ďakujeme Bohu, že my Slováci a Česi sme sa rozdelili podľa kostolného poriadku. Alebo ďakujme tým, ktorí mali ten čarovný prútik a rozhodli, že sa tak rozdelíme.
Ale čo viem je to, že po skúsenostiach prežitých v tomto regióne sa nebojím žiadnej krízy, lebo tá sa dá prežiť.
Toto čo teraz prežívame je len skúškou síl. Len hľadaním rovnováhy, pretláčaním.
A keď si uvedomíme, že nie utekať za hranice, ale žiť tu na Slovensku, byť svojprávnym a nie menejcenným, plodiť deti a vydržať - nás postaví na nohy a spraví rovnocennými.
A navyše, Slovania verím sa jedného dňa zjednotia. Dúfam, že tá jednota príde. Nie v ponímaní teritoriálnych hraníc, ale v ponímaní zjednotenia ducha a hrdosti.
Posielam link na jednu knihu od Páleša:
Duchovna uloha strednej europy
http://www.sophia.sk/clankyok/Duchovna%20uloha%20strednej%20europy%20FINAL.pdf
Kto je p.Páleš? http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=1078
duves
04.08.10,04:01
Prekvapím Ťa ak poviem, že neohajujem nikoho ?

Respektíve ohajujem zdravý rozum, súdnosť a ľudskosť, skromnosť - všetko to povýšené nad peniaze a mamon :).
Dobre si mu dala!

Kto nerozumie, tak nerozumie.

Jardo, a kde boli Yankees, hned ako zacal vojensky konflikt v byvalej juhoslavii?
Vojna je hlavne biznis! Tí pankcharti z pentagonu maju krvave ruky v každom konflikte za poslednych 60 rokov vo svete!
Danila
04.08.10,06:27
Jardo, viac sa k časti tejto témy vyjadrovať nebudem.
Nebol si tam, nezažil si, ťažko môžeš rozvíjať produktívnu debatu, ktorá je kontraproduktívna už len pri pomyslení na ňu.

Nemôžme byť všetci prozápadne orientovaní, čo však z nás nerobí ani židoboľševikov, ani hlupákov, ani nevzdelancov, ba ani tupcov.
Danushka, tentokrát si myslím, že aj jardo rozvinul produktívnu debatu. Podloženú dokonca racionálnymi informáciami. Ty si vojnu prežila bezprostredne.Vnímaš ju preto pochopiteľne emotívnejšie.No o to je to pre teba tažšie. Ale vojnu v YU určite nevyvolali Amíci. Iba príklad. Nebyť Miloševiča, nebol by Izetbegovič. Vždy si treba položiť základnú otázku. Kto bol agresorom. Boli to Srbi.Ktorí? Zlí, či dobrí? Hegemónne pohnútky Srbov, nevyriešené otázky Srbov a Chorvátov z čias druhej svetovej vojny. Iste vieš, koľko srbskej krvi preliali ustašovci. Napadá ma analógia medzi bombardovaním Belehradu a Hirošimou. Žiaľ, bola to tiež voľba medzi veľkým a malým zlom.A v každej vojne najviac umierajú nevinní ľudia. Lebo spravodlivé vojny asi nepoznáme. Teda sa musím prikloniť aj k názoru a konštatovaniu jarda, že to nebola vojna za účelom vybúchania starých vojenských zásob, ale jej skoré ukončenie aj za pomoci Amíkov, žiaľ i keď s preletom cez naše územie. Rozhodovali dni, hodiny, minúty. Pre záchranu ľudských životov na obidvoch stranách. Zdôrazňujem, na obidvoch. Ale Tvoje príspevky boli pre mňa veľmi poučné a zamysleniahodné.
duves
04.08.10,06:40
Ja mam doma video o Kosove-je to vlastne legalne nešírený dokument o gerilskych bandach Albanskych kosovčanov na srbskom obyvatelstve. Ano, beriem to, že to bola len časť pravdy. Tie likvidacie boli však niekým dobre organizovane. Videli ste film hotel Rwanda? Je to niečo podobné.
To nerobili jednoduchí ludia, čo chcu žiť v meri.

Len najhoršie je, že predstavitelia NATO si podavali priatelske ruky s hrdlorezmi albanskych kosovčanov.
Svetový policajt opäť zlyhal.
duves
04.08.10,07:02
http://mladamatica.wordpress.com/tag/kosovo/

http://lh4.ggpht.com/_bldftVYjyTw/SmryqZbEpmI/AAAAAAAABVA/rlFnfJ9-uj0/war_criminals.jpg

Velitelia teroristických jednotiek UČK a NATO si podávajú ruky. Vľavo Hasim Thaci.
jar88
04.08.10,07:08
Dobre si mu dala!

Kto nerozumie, tak nerozumie. (nemáš pravdu, ja tvojim kydom rozumiem, ale ty nevieš čo kydáš)

Jardo, a kde boli Yankees, hned ako zacal vojensky konflikt v byvalej juhoslavii?
Vojna je hlavne biznis! Tí pankcharti z pentagonu maju krvave ruky v každom konflikte za poslednych 60 rokov vo svete!
Kde boli?
Skôr čo robili? Nie?
Čakali na rezolúcie OSN. Podobné kydy, ako máš teraz.
---------------------------------------------------------------
Vojna = biznis?
Asi nevieš, že každý biznis si musí niekto odmakať.
Druhú svetovú si odmakali napríklad aj americké ženy vo fabrikách a na poliach. To bol super biznis. Pracovať 10 až 12 hodín denne za potravinový prídel a plat nie v dolároch, ale vojnových poukážkach.
Myslíš si, že ich sa vojna v Európe a Afrike netýkala? Týkala sa ich. Týkala sa ich bezpečnosti, aj keď ta hrozba bola veľmi ďaleko. Ďaleko z hľadiska vzdialenosti a aj času. Hovoria tomu Americké záujmy.
----------------------------------------------------------------
Majú krvavé ruky? No jasné,že majú, ale majú aj kopu pochovaných.
Bojovali skoro všade tam, kde iní strkali hlavu do piesku, lebo kalkulovali, že sloboda je drahá a tak sa stalo, že vojna je v tvojich očiach dobrý biznis.
(napríklad transport nafty na niektoré miesta v Afganistane, stál 1600 dolárov za liter)
----------------------------------------------------------------
danushka
04.08.10,07:29
Danushka, tentokrát si myslím, že aj jardo rozvinul produktívnu debatu. Podloženú dokonca racionálnymi informáciami. Ty si vojnu prežila bezprostredne.Vnímaš ju preto pochopiteľne emotívnejšie.No o to je to pre teba tažšie. Ale vojnu v YU určite nevyvolali Amíci. Iba príklad. Nebyť Miloševiča, nebol by Izetbegovič. Vždy si treba položiť základnú otázku. Kto bol agresorom. Boli to Srbi.Ktorí? Zlí, či dobrí? Hegemónne pohnútky Srbov, nevyriešené otázky Srbov a Chorvátov z čias druhej svetovej vojny. Iste vieš, koľko srbskej krvi preliali ustašovci. Napadá ma analógia medzi bombardovaním Belehradu a Hirošimou. Žiaľ, bola to tiež voľba medzi veľkým a malým zlom.A v každej vojne najviac umierajú nevinní ľudia. Lebo spravodlivé vojny asi nepoznáme. Teda sa musím prikloniť aj k názoru a konštatovaniu jarda, že to nebola vojna za účelom vybúchania starých vojenských zásob, ale jej skoré ukončenie aj za pomoci Amíkov, žiaľ i keď s preletom cez naše územie. Rozhodovali dni, hodiny, minúty. Pre záchranu ľudských životov na obidvoch stranách. Zdôrazňujem, na obidvoch. Ale Tvoje príspevky boli pre mňa veľmi poučné a zamysleniahodné.
Danilka, nikdy som nepovedala, že vojnu na Balkáne vyvolali Amíci, ale že na nej profitovali je viac ako isté.

A pochválim Ťa. Ako vždy pozeráš na veci zoširoka a poznámka o nedoriešených problémoch od druhej svetovej vojny má u mňa 1000 bodov !
Tento Balkán je zapeklitý a poriadne. O Ustašovcoch málokto vie a tieto veci po II. sv.vojne len tleli pod pokličkou.

Emotívnejšie sa na to pozerám, ináč to ani nejde.
Ale jedno viem určite. V médiách sa veci prezentovali jednostranne. Keď to vrelo v Bosne, utekali aj Srbi odtiaľ. Len s holým životom. Nezomierali len moslimovia, ale aj srbi. Aj ich ženy boli znásilňované a ponižované a aj srbskí muži a mladí chlapci zakopávaní do hromadných jám.
Des a hrôza.

Srbi boli pred celým svetom vykreslení ako zveri ! Boli presne také isté zveri ako chorváti, či bosnianski moslimovia.

A ešte jedna vec, ktorú musím podotknúť. V tom čase som žila v Novom Sade. Je to multinacionálne mesto cez obyvateľov z radov srbov, chorvátov, moslimov, maďarov, slovákov, rusínov, rumunov.
Nikomu tam nik neskrivil vlások na hlave. Keby tá srbská nevraživosť bola taká, ako ju vykreslili médiá, tak Nový Sad ľahne popolom, ale neľahol.

Opakujem, nie som na ničijej strane.
Len trošku do toho vidím možno viac, ako našinec.

Denno denne žijem Balkánom, pretože sa živím prácou, ktorá je s ním spätá. Komunikujem a osobne poznám aj chorvátov, aj bosniakov, aj srbov, slovincov a macedóncov.
Sú to takí obyčajní smrteľníci ako ja a všetci do jedného po rokoch povedali, že boli len obeťami a ubralo im to z najkrajších rokov života.
Mám veľmi rada týchto ľudí, ich otvorené srdcia a pohostinnosť, ich hudbu, humor, filmy.
A vlastne sa cítim tak napoly ich. Aj moje deti odmalička hovoria ich jazykom a každé leto trávia prázdniny u svojej babičky.

Divili by ste sa ľudkovia, koľko máličko zarábajú Srbi a ako dokážu vyžiť. Strava, spotrebný tovar a nehnuteľnosti sú porovnateľné cenami s tými našimi. A žijú, smejú sa, neplačú. To isté je v Bosne a Macedónsku.
Chorvátsko a Slovinsko je už za vodou.

Už to tu akosi nechcem ďalej rozoberať, pretože som len porovnávala chudobu a chudobu v Európe.
Nemáme nárok plakať !
Tí čo fňukajú sú len príliš rozmaznaní a nemajú páru o živote.
Danila
04.08.10,07:49
To danushka, Tvoja úprimná snaha o nestrannosť ma dojala, ale však každý tvoj príspevok je taký vždy. Zhodou okolností mojou každodennou hudobnou potravou a neustálym zdrojom príjemných pocitov je hudba srbská ako aj chorvátska. A všetky piesne a myšlienky v nich sú pre mňa rovnako krásne.:)
jar88
04.08.10,08:13
Des a hrôza.

Srbi boli pred celým svetom vykreslení ako zveri ! Boli presne také isté zveri ako chorváti, či bosnianski moslimovia.

A ešte jedna vec, ktorú musím podotknúť. V tom čase som žila v Novom Sade. Je to multinacionálne mesto cez obyvateľov z radov srbov, chorvátov, moslimov, maďarov, slovákov, rusínov, rumunov.
Nikomu tam nik neskrivil vlások na hlave. Keby tá srbská nevraživosť bola taká, ako ju vykreslili médiá, tak Nový Sad ľahne popolom, ale neľahol.
Toto je tá základná príčina problémov.
Nájdu sa v ľudskej spoločnosti zveri a sprostí ľudia zisťujú ich národnosť. Následne sa hovorí že to urobili Srbi, Chorvati, Kosovci a podobne.
-------------------------------------------------------------------
U nás sú to Maďari a Rómovia, Česi, Američania a nacionalisti Slováci.
Ako keby nebolo dôležitejšie, že najskôr sú to ľudia, potom občania a až potom Slováci, Slovanisti, alebo dokonca fanúšikovia Červenej Hviezdy Belehrad.
--------------------------------------------------------------------
Som zvedavý, koľko z nich bude skutočných fanúšikov, koľko Srbských zverov, koľko Srbských výtržníkov a koľko ľudí.
Som si istý, že ich všetkých napchajú do jedného Srbského vreca a každý to bude schvaľovať.
buchač
04.08.10,08:27
Ako fanúšik vojenstva, určite vieš čo je vojna. Čo ten stav znamená.
To čo sa odohrávalo v YU sa vojnou nazvať nedá.
Tak ako to ty nazývaš (medzi Srbskom a Chorvátskom)
a následne po pár bodkách ....medzi Srbmi a Chorvátmi, tak všeobecne medzi Sarajevom a Belehradom.
Vlastne sa to nedá nazvať ani ako občianska vojna. To čo sa tam dialo bolo len sprosté vraždenie ľudí nejakou tlupou nacionalistických tupých hovad.

Ako vždy , nepochopil si ma ....

V mojom príspevku nešlo o fandenie vojenstvu , aj keď som v tejto oblasti nejeden rok prežil...

Ide a išlo mi len a len o upresnenie histórie , faktov ...o nič iné ...

Do " diskusie " s Tebou sa už nemienim nechať zatiahnuť , nemá to totiž význam ...
jar88
04.08.10,08:38
Ako vždy , nepochopil si ma ....

V mojom príspevku nešlo o fandenie vojenstvu , aj keď som v tejto oblasti nejeden rok prežil...

Ide a išlo mi len a len o upresnenie histórie , faktov ...o nič iné ...

Do " diskusie " s Tebou sa už nemienim nechať zatiahnuť , nemá to totiž význam ...
buchač, toto nijako neobkecáš.
To čo sa tam dialo bolo len sprosté vraždenie ľudí nejakou tlupou nacionalistických tupých hovad.
--------------------------------------------------------------------
Američania tam zachránili nespočetné množstvo ľudí a ty si sa vyjadroval o tých zásahoch a preletoch nad Slovenskom po svojom.
----------------------------------------------------------------------
Veď ti to nikto neberie, máš na to iný názor a je tvoj. Čo je na tom?
Danila
04.08.10,09:19
Toto je tá základná príčina problémov.
Nájdu sa v ľudskej spoločnosti zveri a sprostí ľudia zisťujú ich národnosť. Následne sa hovorí že to urobili Srbi, Chorvati, Kosovci a podobne.
-------------------------------------------------------------------
U nás sú to Maďari a Rómovia, Česi, Američania a nacionalisti Slováci.
Ako keby nebolo dôležitejšie, že najskôr sú to ľudia, potom občania a až potom Slováci, Slovanisti, alebo dokonca fanúšikovia Červenej Hviezdy Belehrad.
--------------------------------------------------------------------
Som zvedavý, koľko z nich bude skutočných fanúšikov, koľko Srbských zverov, koľko Srbských výtržníkov a koľko ľudí.
Som si istý, že ich všetkých napchajú do jedného Srbského vreca a každý to bude schvaľovať.Jardo, ja súhlasím, ale s podmienkou. Žiaľ, v tomto Yu konflikte išlo o riadenú, cieľavedomú štátnu doktrínu srbských politikov, a tieto zverstvá boli páchané regulérnou srbskou armádou. ...najskôr sú to ľudia v politike. Treba to presne definovať. Takže, je mi ľúto...
jar88
04.08.10,09:38
Jardo, ja súhlasím, ale s podmienkou. Žiaľ, v tomto Yu konflikte išlo o riadenú, cieľavedomú štátnu doktrínu srbských politikov, a tieto zverstvá boli páchané regulérnou srbskou armádou. ...najskôr sú to ľudia v politike. Treba to presne definovať. Takže, je mi ľúto...
Čo ti je ľúto?
Čo chceš najskôr definovať?
Požiadaj buchača, nech ti vysvetlí rozdiel medzi legálnym vojakom a vojnovým zločincom. Na základni na Guantaname, stačilo ak Americký vojak týral väzňa, stačilo ponižovanie a išiel pred vojenský súd. Čo sa stalo tým legálnym Srbským vojakom? Nič. Dodnes sú hrdinovia.
Ak by sa dopustil príslušník Americkej armády, čo len rabovania, nie tak ešte znásilnenia, či zabíjania, mal by to spočítané na súde a nepomohla by mu žiadna štátna politika.
duves
04.08.10,09:46
Nikdy v žiadnej armade nie su nastroje na to, aby tucet hoväd v uniforme sa nespravali ako zvery.

Ked tak nad tym rozmyslam, bude teraz onedlho výročie augusta 1968. Rusi sa tu správali velmi kultivovane. Ja som ako 5 ročný chlapec chodil po ulici, pozoroval tanky na hlavnej ulici v jednom 20 tisicovom mestečku na zahorí a jedol. Vo vrecku som mal stale nejaky žvanec. No nik mi to nevzal, žiadna gerilla, ani do mna nestrielali. No dnes verim, že ti vojaci boli hladní ako vlci a smädní ako ťavy.
Co by len jednemu povolili nervy bez dovodu, mal by velke problemy.
jar88
04.08.10,11:40
Nikdy v žiadnej armade nie su nastroje na to, aby tucet hoväd v uniforme sa nespravali ako zvery.

Ked tak nad tym rozmyslam, bude teraz onedlho výročie augusta 1968. Rusi sa tu správali velmi kultivovane. Ja som ako 5 ročný chlapec chodil po ulici, pozoroval tanky na hlavnej ulici v jednom 20 tisicovom mestečku na zahorí a jedol. Vo vrecku som mal stale nejaky žvanec. No nik mi to nevzal, žiadna gerilla, ani do mna nestrielali. No dnes verim, že ti vojaci boli hladní ako vlci a smädní ako ťavy.
Co by len jednemu povolili nervy bez dovodu, mal by velke problemy.
V tej Srbskej, akože armáde, bolo tých tuctov trošku viac, ako jeden.
V jednej armáde majú aj také nástroje, čo majú na prilbách napísané MP.
Nie je to mestská polícia, ale na hovädá majú, aj keby ich bol tucet.
------------------------------------------------------------------
Tým som ti chcel dať vedieť, že nieje armáda, ako armáda.
A s tou sovietskou, či Ruskou ju porovnávať nemôžeš.
Danila
04.08.10,11:46
Čo ti je ľúto?
Čo chceš najskôr definovať?
Požiadaj buchača, nech ti vysvetlí rozdiel medzi legálnym vojakom a vojnovým zločincom. Na základni na Guantaname, stačilo ak Americký vojak týral väzňa, stačilo ponižovanie a išiel pred vojenský súd. Čo sa stalo tým legálnym Srbským vojakom? Nič. Dodnes sú hrdinovia.
Ak by sa dopustil príslušník Americkej armády, čo len rabovania, nie tak ešte znásilnenia, či zabíjania, mal by to spočítané na súde a nepomohla by mu žiadna štátna politika.Ale medzi mojim a tvojim názorom nie je v tomto konštatovaní rozpor. To, či stoja, alebo nestoja pred vojenským súdom vojnoví zločinci je tiež len dôsledkom politiky.
jar88
04.08.10,11:55
Ale medzi mojim a tvojim názorom nie je v tomto konštatovaní rozpor. To, či stoja, alebo nestoja pred vojenským súdom vojnoví zločinci je tiež len dôsledkom politiky.
Zas ti musím oponovať, nieje to len dôsledkom politiky, ale aj väčšinovým konaním vojakov.
Na tých Amerických stačí pár súdov a za dva mesiace to majú zasebou a na tých Srbských by nestačili ani všetky súdy EU. A aj tak by to súdili 10 rokov.
dušinka
04.08.10,12:12
:confused:Dovolila som si reagovať na tieto slová, nedalo mi. Pravica je taká.... a ľavica snáď hľadí na obyčajných, viď masáže na ministerstve, rozdeľovanie mim. odmien pri odchode z vlády, sociálne podniky, bombuška v batožine u obyčajného smrteľníka, (odškodnenie z peňazí nás všetkých) neprispenie ani centom na ľudí postihnutých povodňami, podľa hesla, my už odchádzame, za nami potopa.... :confused:Prepáčte, ale nedalo mi.

Prepáč. ale nedalo mi keď aj mimotemy, ale to o tých peniazoch nie je pravda. Z úradu vlády sme dostali odškodnenie.
A to ostatné... nemá zmysel komentovať.
jar88
04.08.10,12:40
Ale medzi mojim a tvojim názorom nie je v tomto konštatovaní rozpor. To, či stoja, alebo nestoja pred vojenským súdom vojnoví zločinci je tiež len dôsledkom politiky.
Myslíš si, že buchač nevie, že existujú aj nejaké Ženevské konvencie?
Dobre to vie a vedeli to aj politici v takzvanom Srbsku. To už nieje o politike, to je o morálnych hodnotách jedinca.
-------------------------------------------------------------------------
Skús si predstaviť, ako by mohol vzniknúť spor, či konflikt, ak by u každého človeka platila zásada, že neberiem čo mi nepatrí a čo mi patrí nedám si nikým vziať. Je to jednoduché, normálne a naviac aj spravodlivé a morálne.
danushka
04.08.10,13:14
V tej Srbskej, akože armáde, bolo tých tuctov trošku viac, ako jeden.
V jednej armáde majú aj také nástroje, čo majú na prilbách napísané MP.
Nie je to mestská polícia, ale na hovädá majú, aj keby ich bol tucet.
------------------------------------------------------------------
Tým som ti chcel dať vedieť, že nieje armáda, ako armáda.
A s tou sovietskou, či Ruskou ju porovnávať nemôžeš.

Jardo, to nebola akože armáda, to bola armáda, ktorá dokázala zostreliť USA neviditeľné lietadlo;).
V Srbsku nežijú ľudia v zemliankach. Majú dokonca na vysokej úrovni školstvo a zdravotníctvo, presne ako ostatné bývalé YU republiky.

Snáď si nemyslíš, že muži cvičení na základných vojenských službách boli učení ako znásilňovať ženy, týrať deti a starcov a pochovávať ľudí zaživa :eek:.

Čo to tu trepeš. Nemáš páru o tom čo sa tam dialo. Tieto svinstvá páchali polovojenské extrémistické útvary, najmä Arkanovci. Ani Arkan už koniec koncov nežije, odstránili ho Miloševičovi ľudia.

Čo som Ti stúpila na otlak, keď verejne hovorím, že sú mi američania ukradnutí a robia vo svete bordel za ktorý si nechajú dobre zaplatiť? /nehovorím o bežných smrteľníkoch/
Obama nám v Európe pohrozil no-no-no, vraj sa nesnažíme.
Však oni už niečo vyšpekulujú, uvidíme kam zas pôjdu robiť poriadky a hlavne s kým.
korela
04.08.10,13:54
Danilka, nikdy som nepovedala, že vojnu na Balkáne vyvolali Amíci, ale že na nej profitovali je viac ako isté.

A pochválim Ťa. Ako vždy pozeráš na veci zoširoka a poznámka o nedoriešených problémoch od druhej svetovej vojny má u mňa 1000 bodov !
Tento Balkán je zapeklitý a poriadne. O Ustašovcoch málokto vie a tieto veci po II. sv.vojne len tleli pod pokličkou.

Emotívnejšie sa na to pozerám, ináč to ani nejde.
Ale jedno viem určite. V médiách sa veci prezentovali jednostranne. Keď to vrelo v Bosne, utekali aj Srbi odtiaľ. Len s holým životom. Nezomierali len moslimovia, ale aj srbi. Aj ich ženy boli znásilňované a ponižované a aj srbskí muži a mladí chlapci zakopávaní do hromadných jám.
Des a hrôza.

Srbi boli pred celým svetom vykreslení ako zveri ! Boli presne také isté zveri ako chorváti, či bosnianski moslimovia.

A ešte jedna vec, ktorú musím podotknúť. V tom čase som žila v Novom Sade. Je to multinacionálne mesto cez obyvateľov z radov srbov, chorvátov, moslimov, maďarov, slovákov, rusínov, rumunov.
Nikomu tam nik neskrivil vlások na hlave. Keby tá srbská nevraživosť bola taká, ako ju vykreslili médiá, tak Nový Sad ľahne popolom, ale neľahol.

Opakujem, nie som na ničijej strane.
Len trošku do toho vidím možno viac, ako našinec.

Denno denne žijem Balkánom, pretože sa živím prácou, ktorá je s ním spätá. Komunikujem a osobne poznám aj chorvátov, aj bosniakov, aj srbov, slovincov a macedóncov.
Sú to takí obyčajní smrteľníci ako ja a všetci do jedného po rokoch povedali, že boli len obeťami a ubralo im to z najkrajších rokov života.
Mám veľmi rada týchto ľudí, ich otvorené srdcia a pohostinnosť, ich hudbu, humor, filmy.
A vlastne sa cítim tak napoly ich. Aj moje deti odmalička hovoria ich jazykom a každé leto trávia prázdniny u svojej babičky.

Divili by ste sa ľudkovia, koľko máličko zarábajú Srbi a ako dokážu vyžiť. Strava, spotrebný tovar a nehnuteľnosti sú porovnateľné cenami s tými našimi. A žijú, smejú sa, neplačú. To isté je v Bosne a Macedónsku.
Chorvátsko a Slovinsko je už za vodou.

Už to tu akosi nechcem ďalej rozoberať, pretože som len porovnávala chudobu a chudobu v Európe.
Nemáme nárok plakať !
Tí čo fňukajú sú len príliš rozmaznaní a nemajú páru o živote.

Nato že sa tu predstavuješ ako znalkyňa Balkánu ti neberiem. Ale sú ľudia čo sú aj väčšími znalcami. A existuje literatúra faktu, vydaná dlho predtým, ako konflikt na danom území začal.
Pospomínala si veľa vecí, ale niečo podstatné si vynechala. A nepýtaj sa ma, čo mám na mysli.

Zároveň sa už nečudujem, ako si reagovala na mnou novozaloženú tému. Nepoznala som ťa v tom čase z príspevkov, pretože som nechodievala veľmi často na Poradu počas dvoch rokov. Čudujem sa pri tvojej inteligencii, že si ju vôbec, ale vôbec nepochopila. A iní tiež. Píšeš o Balkáne. Ja som písala o niečom inom, čo nemalo jednu spoločnú ideu s nacionalizmom.
Trochu objektivity a súdnosti.

Tá téma je o Slovensku a jeho prosperite.
Danila
04.08.10,14:22
Nato že sa tu predstavuješ ako znalkyňa Balkánu ti neberiem. Ale sú ľudia čo sú aj väčšími znalcami. A existuje literatúra faktu, vydaná dlho predtým, ako konflikt na danom území začal.
Pospomínala si veľa vecí, ale niečo podstatné si vynechala. A nepýtaj sa ma, čo mám na mysli.

Zároveň sa už nečudujem, ako si reagovala na mnou novozaloženú tému. Nepoznala som ťa v tom čase z príspevkov, pretože som nechodievala veľmi často na Poradu počas dvoch rokov. Čudujem sa pri tvojej inteligencii, že si ju vôbec, ale vôbec nepochopila. A iní tiež. Píšeš o Balkáne. Ja som písala o niečom inom, čo nemalo jednu spoločnú ideu s nacionalizmom.
Trochu objektivity a súdnosti.

Tá téma je o Slovensku a jeho prosperite.Objektivita a súdnosť v tomto prípade chýba Tebe. Bav sa o tejto téme, nie o tom, kto a čím Ti nebol po chuti v téme Tvojej. Hovoríš o Balkáne? Tak sa pouč, a nebuď útočná. A čože máš také na mysli? Pokiaľ viem, danushka nie je asi jasnovidka a podeľ sa aj s nami, aké myšlienky Ťa trápia. Slovensko je súčasťou celosvetovej spoločnosti a v kontexte širokých súvislostí nie je nezraniteľné......
korela
04.08.10,14:34
A čo s tým chceš robiť, urezať si vemeno?

Pre dvomi, tromi dekádami rokov bežal vtip. Pointa, že naše hospodárstvo je ako krava, ktorá stojí prednými nohami u nás a zadnými za východnou hranicou.
Dúfam že i napriek našej geopolitickej pozícii sa nebudeme otáčať donekonečna ako veterník.
korela
04.08.10,14:41
[QUOTE=Danila;1471633]Objektivita a súdnosť v tomto prípade chýba Tebe. Bav sa o tejto téme, nie o tom, kto a čím Ti nebol po chuti v téme Tvojej. Hovoríš o Balkáne? Tak sa pouč, a nebuď útočná. A čože máš také na mysli? Pokiaľ viem, danushka nie je asi jasnovidka a podeľ sa aj s nami, aké myšlienky Ťa trápia. Slovensko je súčasťou celosvetovej spoločnosti a v kontexte širokých súvislostí nie je nezraniteľné......[/QUOTE

Odpoviem takto. Nie sme na jednej vlnovej dĺžke. To je všetko. Stručnejšie sa už nemôžem vyjadriť.
A tiež si vyprosujem, aby si ma nazývala útočnou. Pretože na nikoho neútočím.
jar88
04.08.10,14:42
Pre dvomi, tromi dekádami rokov bežal vtip. Pointa, že naše hospodárstvo je ako krava, ktorá stojí prednými nohami u nás a zadnými za východnou hranicou.
Dúfam že i napriek našej geopolitickej pozícii sa nebudeme otáčať donekonečna ako veterník.
Tak toto je asi prvý vtip, ktorý som ešte nepočul.:)
Najlepšie na tom je, že ju stále svorne chováme a stále sa vadíme, kto ju nesprávne dojí. Nikoho pritom ani len nenapadne, že si ju stále nedojíme sami.
korela
04.08.10,14:55
Korela, maš školopovinne dieťa? Vieš akych učitelov AJ maju na zakladnych školach?
Ved oni (školy) nevedia zabezpečiť kvalitnych učiteľov teraz a čo po prijati toho zákona? Zoženu brigadnikov, nejakych študentov. Polovičku vyučovacich hodin brigadnik aj tak nepride, a ten zvyšok je iba taka jazda v lete na saniach.

Viem, práve preto. Už to máme za sebou aj so skúsenosťami. Oni ich nevedia zabezpečiť už dvadsať rokov. Ale ako hovorieval Dzurinda, kde je vôľa, tam je cesta.
korela
04.08.10,14:59
Tak toto je asi prvý vtip, ktorý som ešte nepočul.:)
Najlepšie na tom je, že ju stále svorne chováme a stále sa vadíme, kto ju nesprávne dojí. Nikoho pritom ani len nenapadne, že si ju stále nedojíme sami.

Nemôžem súhlasiť. Aspoň čo sa týka minulosti.
jar88
04.08.10,15:24
Nemôžem súhlasiť. Aspoň čo sa týka minulosti.
No áno, v minulosti ju dojili internacionálni komunisti, ale aj tak sa Slováci a Česi stále hádali a vzájomne obviňovali, kto na koho dopláca.
Pritom dodnes ešte nezistili, že svorne doplatili na socializmus a zaspali technický rozvoj.
buchač
04.08.10,15:38
Tak toto je asi prvý vtip, ktorý som ešte nepočul.:)
Najlepšie na tom je, že ju stále svorne chováme a stále sa vadíme, kto ju nesprávne dojí. Nikoho pritom ani len nenapadne, že si ju stále nedojíme sami.

mimotemy
Každý vtip ...každý do jedného si musel niekedy po prvýkrát počuť , vidieť , čítať ....

Každý , každý ........................................... ....kua , každučký....;)...či ...???
jar88
04.08.10,16:09
mimotemy
Každý vtip ...každý do jedného si musel niekedy po prvýkrát počuť , vidieť , čítať ....

Každý , každý ........................................... ....kua , každučký....;)...či ...???
Máš pravdu,
chcel som vlastne napísať, že posledných 20 - 30 rokov počúvam len tie staré, prípadne staré pozmenené, ale ten od korely som ešte nikdy nepočul.
danushka
04.08.10,17:42
Nato že sa tu predstavuješ ako znalkyňa Balkánu ti neberiem. Ale sú ľudia čo sú aj väčšími znalcami. A existuje literatúra faktu, vydaná dlho predtým, ako konflikt na danom území začal.
Pospomínala si veľa vecí, ale niečo podstatné si vynechala. A nepýtaj sa ma, čo mám na mysli.

Zároveň sa už nečudujem, ako si reagovala na mnou novozaloženú tému. Nepoznala som ťa v tom čase z príspevkov, pretože som nechodievala veľmi často na Poradu počas dvoch rokov. Čudujem sa pri tvojej inteligencii, že si ju vôbec, ale vôbec nepochopila. A iní tiež. Píšeš o Balkáne. Ja som písala o niečom inom, čo nemalo jednu spoločnú ideu s nacionalizmom.
Trochu objektivity a súdnosti.

Tá téma je o Slovensku a jeho prosperite.

Čerstvá literatúra faktu Ti je nanič.
Môžeš sa opierať o niečo, čo je ošľahané poriadne starou históriou a nezvratné, nevyvrátiteľné.
Mne je vlastne jedno čo máš namysli, na rozdielne vlnové dĺžky máme obe nárok.

To, že tieto príspevky spájaš s nacionalizmom je len Tvoja bujná fantázia a málo životných skúseností.
Nabudúce keď si založíš tému a budeš si robiť nacionálny profil prispievateľov, obrň sa chladnou hlavou, lebo Ti to môže privodiť infarkt. Lebo ako vidím, búrka v Tvojom vnútri Ťa stále neprešla a priznám sa, ja som ani nevedela o čom píšeš, musela som pátrať v histórii.
Ale dnes večer si navar ľubovníkového čajíku, čistí aj hlavu, aj črevá, verím, že Ťa to prejde ;).
Možno sa prelúskaš príspevkami chronologicky v tejto téme a pochopíš ako sa debata vyvíjala.
Viem viem, tu je to ťažké a dlhé čítanie a o týždeň keď sa tu zastavíš, Bálkan už bude dávno zabudnutý a riešiť sa bude niečo úplne iné, možno niečo také o čom budeš vedieť aj Ty rozprávať.
Apropos, nie som znalcom Balkánu. Len som tam žila a študovala a mám tam svoju rodinu. Ale znalcom Balkánu nie je nik, ba dokonca ani domáci :).

Myslieť si, že keď rozprávaš o Slovensku a jeho prosperite v širšom kontexte je neobjektívne a nesúdne je pre mňa smiešne.
To by sme mohli hovoriť možno ešte v 10. stor. za čias Veľkomoravskej ríše, možno vtedy sme si vystačili so svojim územím a nepozerali sa na okolité územie. Ale asi ani vtedy to tak celkom nebolo, keďže sa tá V. Ríša rozpadla.
jar88
04.08.10,19:23
Čerstvá literatúra faktu Ti je nanič.
Môžeš sa opierať o niečo, čo je ošľahané poriadne starou históriou a nezvratné, nevyvrátiteľné.
Mne je vlastne jedno čo máš namysli, na rozdielne vlnové dĺžky máme obe nárok.

To, že tieto príspevky spájaš s nacionalizmom je len Tvoja bujná fantázia a málo životných skúseností.
Nabudúce keď si založíš tému a budeš si robiť nacionálny profil prispievateľov, obrň sa chladnou hlavou, lebo Ti to môže privodiť infarkt. Lebo ako vidím, búrka v Tvojom vnútri Ťa stále neprešla a priznám sa, ja som ani nevedela o čom píšeš, musela som pátrať v histórii.
Ale dnes večer si navar ľubovníkového čajíku, čistí aj hlavu, aj črevá, verím, že Ťa to prejde ;).
Možno sa prelúskaš príspevkami chronologicky v tejto téme a pochopíš ako sa debata vyvíjala.
Viem viem, tu je to ťažké a dlhé čítanie a o týždeň keď sa tu zastavíš, Bálkan už bude dávno zabudnutý a riešiť sa bude niečo úplne iné, možno niečo také o čom budeš vedieť aj Ty rozprávať.
Apropos, nie som znalcom Balkánu. Len som tam žila a študovala a mám tam svoju rodinu. Ale znalcom Balkánu nie je nik, ba dokonca ani domáci :).

Myslieť si, že keď rozprávaš o Slovensku a jeho prosperite v širšom kontexte je neobjektívne a nesúdne je pre mňa smiešne.
To by sme mohli hovoriť možno ešte v 10. stor. za čias Veľkomoravskej ríše, možno vtedy sme si vystačili so svojim územím a nepozerali sa na okolité územie. Ale asi ani vtedy to tak celkom nebolo, keďže sa tá V. Ríša rozpadla.
Nehnevaj sa danushka, ale tu už motáš dve na tri.
jozka56
04.08.10,20:34
jar88, ake je tvoje postavenie,zamestnanec, zivnostnik , ci ine???nedokazem tvoje myslenie zaradit:D
danushka
04.08.10,20:42
Možno je mimozemšťan ;), oni totiž nevedia, že hrušká s jabĺčkami niekedy súvisia :D
korela
04.08.10,20:53
A prečo by nemohol byť mimozemšťan? Je podstatné čím je?
jozka56
04.08.10,20:55
no jo sakra dolezite...:D
danushka
04.08.10,20:57
Jožka, Ty studňa dobrej nálady :)
danushka
04.08.10,21:10
Písala som nasledovné: "
Pôvodca textu príspevku: korela http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/102397-hospodarska-kriza-a-co-s-nou-post1471618.html#post1471618)
Nato že sa tu predstavuješ ako znalkyňa Balkánu ti neberiem. Ale sú ľudia čo sú aj väčšími znalcami.A existuje literatúra faktu, vydaná dlho predtým, ako konflikt na danom území začal. "

Ty si mi odpísala, že čerstvá literatúra faktu je mi nanič.

Vieš čo je pre mňa čerstvé? Niečo tak do 30 rokov :)

Korela, keď chceš rozvinúť konštruktívnu debatu tak po A treba povedať B.
Nie som jasnovidcom a netuším kam svoje príspevky smeruješ.
Opýtaj sa ma konkrétne čo Ťa zaujíma a možno Ti odpoviem.
Bola by som rada, keby sme sa bavili na úrovni.
Totiž pripomienka o tom, že si tu na Porade nebola cca 2 roky a teraz ma spoznávaš a spoliehaš na moju inteligenciu je ad absurdum.

Ak Ti len môžem poradiť. Celý čas ako sa tu rozprávame o Balkáne sa snažím mať veci pod kontrolou, pretože je to veľmi citlivá téma, ktorá je na hrane zvrhnutia.
K niektorým veciam pristupujem obzvlášť citlivo a v tomto konkrétnom prípade až z pokorou.
korela
04.08.10,21:16
Čerstvá literatúra faktu Ti je nanič.
Môžeš sa opierať o niečo, čo je ošľahané poriadne starou históriou a nezvratné, nevyvrátiteľné.
Mne je vlastne jedno čo máš namysli, na rozdielne vlnové dĺžky máme obe nárok.

To, že tieto príspevky spájaš s nacionalizmom je len Tvoja bujná fantázia a málo životných skúseností.
Nabudúce keď si založíš tému a budeš si robiť nacionálny profil prispievateľov, obrň sa chladnou hlavou, lebo Ti to môže privodiť infarkt. Lebo ako vidím, búrka v Tvojom vnútri Ťa stále neprešla a priznám sa, ja som ani nevedela o čom píšeš, musela som pátrať v histórii.
Ale dnes večer si navar ľubovníkového čajíku, čistí aj hlavu, aj črevá, verím, že Ťa to prejde ;).
Možno sa prelúskaš príspevkami chronologicky v tejto téme a pochopíš ako sa debata vyvíjala.
Viem viem, tu je to ťažké a dlhé čítanie a o týždeň keď sa tu zastavíš, Bálkan už bude dávno zabudnutý a riešiť sa bude niečo úplne iné, možno niečo také o čom budeš vedieť aj Ty rozprávať.
Apropos, nie som znalcom Balkánu. Len som tam žila a študovala a mám tam svoju rodinu. Ale znalcom Balkánu nie je nik, ba dokonca ani domáci :).

Myslieť si, že keď rozprávaš o Slovensku a jeho prosperite v širšom kontexte je neobjektívne a nesúdne je pre mňa smiešne.
To by sme mohli hovoriť možno ešte v 10. stor. za čias Veľkomoravskej ríše, možno vtedy sme si vystačili so svojim územím a nepozerali sa na okolité územie. Ale asi ani vtedy to tak celkom nebolo, keďže sa tá V. Ríša rozpadla.

Môj príspevok:"
Pôvodca textu príspevku: korela http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t102397-p178-hospodarska-kriza-a-co-s-nou.html#post1471618)
Nato že sa tu predstavuješ ako znalkyňa Balkánu ti neberiem. Ale sú ľudia čo sú aj väčšími znalcami. A existuje literatúra faktu, vydaná dlho predtým, ako konflikt na danom území začal."

Tvoja reakcia: "Čerstvá literatúra faktu ti je nanič." O.K.
danushka
04.08.10,21:33
Môj príspevok:"
Pôvodca textu príspevku: korela http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t102397-p178-hospodarska-kriza-a-co-s-nou.html#post1471618)
Nato že sa tu predstavuješ ako znalkyňa Balkánu ti neberiem. Ale sú ľudia čo sú aj väčšími znalcami. A existuje literatúra faktu, vydaná dlho predtým, ako konflikt na danom území začal."

Tvoja reakcia: "Čerstvá literatúra faktu ti je nanič." O.K.

Korela, 2 príspevky si vymazala a teraz si tu pridala tretí...
Chceš niečo povedať, nevieš ako to sformulovať?

Ešte raz opakujem, konflikt v bývalej YU začal v roku 1991 a vrelo to tam do cca roku 1998.
Na to aby človek ako tak pochopil niektoré súvislosti, treba poznať históriu tohto regiónu a to by sme siahali až k sťahovaniu Slovanov od Uralu, cez porobu Turkov a poturčovaní Srbov, cez spleť pravoslávnej, katolíckej a moslimskej viery, cez Rakúrsko-Uhorskú monarchiu a vznik 1. sv. vojny a pristavili by sme sa v 2. sv. vojne a vyčíňaniu Ustašovcov s podporou fašistického Nemecka.
Neobišli by sme ani Tita, ktorý dal moslimskú národnosť v Bosne - ako jedinú raritu na tomto svete, pretože moslimská viera existuje, ale na národnosť nebola nikým povýšená.
Mohli by sme pokecať o srdci Srbska - Kosove /o bitke na Kosom polju/, o tom kto je praobyvateľom tohto územia a ako tam húfne emigrovali Albánci po 2. sv. vojne a ako Kosovo dnes vyhlasujú za svoje, o tom ako NATO podporilo získanie tohto územia kosovským extrémistom, ktorí sa živili predajom drôg, zbraní a bieleho mäsa /táto činnosť pokračuje aj dnes/ a presne týchto ľudí je plná Európa dodnes a sú beľmom na oku mnohým štátom v EÚ.

Mohli by sme špekulovať aj o tom, čo by bolo keby Srbi nezastavili Turkov a dnes by aj Slovensko bolo súčasťou Osmanskej ríše...
Síce mám rada jahňacinku, ale chutí mi aj bravčovina a dobré víno. A na svet rada pozerám v pohodlnom oblečení a neuznávam patriarchát.
Dobre mi robí nedeľné vyzváňanie kostolíka volajúceho ľudí na omšu. Asi by v našich obciach nestáli súčastne kresťanské kostoly s mešitami.
Na druhej strane by tu však neboli ani maďarsko-slovenské trenice...

Ak Ťa to tak zaujíma, budem s Tebou o tom rozprávať celé hodiny :).
A možno aj nebudem, porozmýšľam. Lebo význam to nemá a môj názor by bol vlastne zbytočný.
Alebo so pomeníme literatúru faktu.Ja prečítam tú Tvoju a Ty tú moju ;).
duves
05.08.10,03:48
No áno, v minulosti ju dojili internacionálni komunisti, ale aj tak sa Slováci a Česi stále hádali a vzájomne obviňovali, kto na koho dopláca.
Pritom dodnes ešte nezistili, že svorne doplatili na socializmus a zaspali technický rozvoj.
To všetko sa dalo dobehnut. No nie s 500 tisicovou armadou nezamestnanych. Nič nie je nemožne.
No miesto toho, aby sme dobehli rozvoj, dobehli nas iní. Povedane, obicyklovali nás!
http://www.sme.sk/cdata/3916844/sdku2.jpg
korela
05.08.10,05:10
Korela, 2 príspevky si vymazala a teraz si tu pridala tretí...
Chceš niečo povedať, nevieš ako to sformulovať?

Ešte raz opakujem, konflikt v bývalej YU začal v roku 1991 a vrelo to tam do cca roku 1998.
Na to aby človek ako tak pochopil niektoré súvislosti, treba poznať históriu tohto regiónu a to by sme siahali až k sťahovaniu Slovanov od Uralu, cez porobu Turkov a poturčovaní Srbov, cez spleť pravoslávnej, katolíckej a moslimskej viery, cez Rakúrsko-Uhorskú monarchiu a vznik 1. sv. vojny a pristavili by sme sa v 2. sv. vojne a vyčíňaniu Ustašovcov s podporou fašistického Nemecka.
Neobišli by sme ani Tita, ktorý dal moslimskú národnosť v Bosne - ako jedinú raritu na tomto svete, pretože moslimská viera existuje, ale na národnosť nebola nikým povýšená.
Mohli by sme pokecať o srdci Srbska - Kosove /o bitke na Kosom polju/, o tom kto je praobyvateľom tohto územia a ako tam húfne emigrovali Albánci po 2. sv. vojne a ako Kosovo dnes vyhlasujú za svoje, o tom ako NATO podporilo získanie tohto územia kosovským extrémistom, ktorí sa živili predajom drôg, zbraní a bieleho mäsa /táto činnosť pokračuje aj dnes/ a presne týchto ľudí je plná Európa dodnes a sú beľmom na oku mnohým štátom v EÚ.

Mohli by sme špekulovať aj o tom, čo by bolo keby Srbi nezastavili Turkov a dnes by aj Slovensko bolo súčasťou Osmanskej ríše...
Síce mám rada jahňacinku, ale chutí mi aj bravčovina a dobré víno. A na svet rada pozerám v pohodlnom oblečení a neuznávam patriarchát.
Dobre mi robí nedeľné vyzváňanie kostolíka volajúceho ľudí na omšu. Asi by v našich obciach nestáli súčastne kresťanské kostoly s mešitami.
Na druhej strane by tu však neboli ani maďarsko-slovenské trenice...

Ak Ťa to tak zaujíma, budem s Tebou o tom rozprávať celé hodiny :).
A možno aj nebudem, porozmýšľam. Lebo význam to nemá a môj názor by bol vlastne zbytočný.
Alebo so pomeníme literatúru faktu.Ja prečítam tú Tvoju a Ty tú moju ;).


[QUOTE=danushka;1472054]Korela, 2 príspevky si vymazala a teraz si tu pridala tretí...
Chceš niečo povedať, nevieš ako to sformulovať?

Pozri si čas môjho príspevku. Po odoslaní som ho nenašla, neviem ako sa to mohlo stať, tak som ho opäť poslala, a zistila som že je tam už duplicitne, tak som ten jeden zmazala. Ako vidíš, text je pôvodný, len som pridala v druhom O.K. Postačuje také vysvetlenie? Veď vidíš, že si odpovedala okamžite, ja mám príspevok uverejnený až po tvojej odpovedi. Nemám prax vo vymazávaní celých príspevkov. Tak to časovo sedí. Nemám problém s formuláciami. Nevsugerovávaj tu ľuďom svoje domnienky. Podobne ako včera s nickom Potkanko.To si čakala s prstami na klávesnici?
.
Pozerala so do rána parlament. Tak som si zároveň pozrela aj tému, ktorú založil Potkanko.
Neviem prečo si ju napadla a rozoberala jej nick. Pozrela som si zoznam členov, v cca prvej stovke sú tieto:
medvedik, štuka, šakal,škorpion,žaba, žabka, žabinka, žabiak, žralok,trudik,pavuk,lienka, lienka,mysicka,maciatko,kaciatko,5oviec,slimacik,s corpio,kacenka,macko,krtko,lienka,lienka,macik,lie nocka,svinka,kralik,kukulienka,aantilopa,, t.j. 30 plus ja korela. Pomaly Noemova archa. Zo stovky takmer tretina zvieracích nickov. Kde sa po sebe opakujú, tak boli pri nich čísla.

Nenapadlo ti, že môže mať doma potkana? Osobne poznám - rodičia lekári,tatko primár a dcéra si chovala bieleho potkana... . Alebo sa narodil Potkanko podľa čínskeho horoskopu v potkanovi a jej sa to páči. Je mnoho alternatív.
Prečo vstupuješ ľuďom do ich súkromia? Je to jej voľba. Nick nemá nič spoločné s príspevkom. A píšem to tu preto, lebo sa mi to zdá nevhodné vzhľadom na zadanie jej témy. Je to háklivé, zdravotná záležitosť. Či nie? Ak to prežíva, vieš sa do nej vžiť? Ja by som to tak chápala. Nebudem udierať do niekoho, kto má evidentný zdravotný problém, príde sa spýtať na Poradu a dostane od teba príučku. Ja by so tak nepostupovala. Nikdy.
danushka
05.08.10,06:35
Korela, teraz úprimne. Máš nejaký problém. Ale so mnou ho nevyriešiš. Si v téme o Hospodárskej kríze. Keď nezvládaš názorovú rozdielnosť ktorá Ti spôsobuje búšenie srdca, tak môj nick ignoruj :).
Popravde, zareagujem vecne k Tvojmu príspevku a Ty zareaguješ úplne odveci a mimotémy, čím spôsobujeme zmätok a mohlo by to vyzerať ako vybavovanie si účtov na verejnosti.
Doteraz si nič konkrétne o Balkáne nepovedala a obávam sa, že ani nepovieš.
Hašterenie Ti ide dobre, ale na to potrebuješ do páru ešte niekoho a ja to nebudem ;). A že nie som jediná, komu tu pucuješ žalúdok je tiež pravda.
Ale povedz ako Ti mám pomastiť bruško, aby si nemala kŕče zo mňa a pomastím Ti ho.
danushka
05.08.10,06:52
Posielam link na jednu knihu od Páleša:
Duchovna uloha strednej europy
http://www.sophia.sk/clankyok/Duchovna%20uloha%20strednej%20europy%20FINAL.pdf
Kto je p.Páleš? http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=1078
Duves, pozerala som na ten link a prekvapilo ma to.
Už sa aj idem zháňať po tej knihe, vyzerá zaujímavo.
Kde Ty nachádzaš takéto pikošky ?:)
duves
05.08.10,08:07
Duves, pozerala som na ten link a prekvapilo ma to.
Už sa aj idem zháňať po tej knihe, vyzerá zaujímavo.
Kde Ty nachádzaš takéto pikošky ?:)
Poznam niekoho, kto chodi na jeho kurzy. Dostal som tip. ;)
buchač
05.08.10,09:56
Korela
...
Ak Ťa to tak zaujíma, budem s Tebou o tom rozprávať celé hodiny :).
A možno aj nebudem, porozmýšľam. Lebo význam to nemá a môj názor by bol vlastne zbytočný.
Alebo so pomeníme literatúru faktu.Ja prečítam tú Tvoju a Ty tú moju ;).

Tak by som povedal :

...niekto by čítal z tej literatúry faktu ...

...niekto by fakty zo svojho života , zážitky " nezabudnuteľné " položil na stôl ...

To je asi tak , ako keby mne niekto išiel vysvetľovať , že , kua , ako bolí prestrelená končatina a pritom kvér len na obrázku alebo v telke videl ...
Len tak mimochodom , kua , bolí to ...;):D:D:D
danushka
05.08.10,10:33
Tak by som povedal :

...niekto by čítal z tej literatúry faktu ...

...niekto by fakty zo svojho života , zážitky " nezabudnuteľné " položil na stôl ...

To je asi tak , ako keby mne niekto išiel vysvetľovať , že , kua , ako bolí prestrelená končatina a pritom kvér len na obrázku alebo v telke videl ...
Len tak mimochodom , kua , bolí to ...;):D:D:D

Juraj, tých faktov zo života mám viac, ale sa to neodvážim ani písať. Môj švagor bol na prelome 1991 - 1992 ako vojak JNA v priamom prenose na bojisku a nemohol ani písknuť keď ho povolali, lebo by bol na odstrel.
Keď si spomeniem na jeho zážitky, stále mám husiu kožu.
Život si raz zachránil tak, že strávil jednu celú noc s kamarátmi v januári v močiari, lebo nechcel nikoho strieľať a zabíjať a do roka ochorel na TBC.

Dokonca má môj syn svojho utečeneckého brata z Bosny. Vtedy boli bábätká a jeho mamička utiekla z domova so 7 mesačným dieťatkom do Nového Sadu bez jednej plienočky. Pri úteku stratila mlieko a bola vydaná napospas okolitému svetu. Tak sme tých drobcov odchovávali na jednej koze od susedov a z výbavičky som presunula polovicu tomu malému fešáčikovi.
Bolo to v lete 1992 a ktovie, kde je tým dvom koniec. Potom sa pani pobrala do nejakého krízového centra a už som o nej nepočula.
Počula som rôzne príbehy od rôznych utečencov a všetky do jedného boli smutné, mrazivé a desné.
Ajuška
05.08.10,10:36
o čom všetkom je život sa nám za pc ani nesniiiva.....
duves
05.08.10,10:39
Juraj, tých faktov zo života mám viac, ale sa to neodvážim ani písať. Môj švagor bol na prelome 1991 - 1992 ako vojak JNA v priamom prenose na bojisku a nemohol ani písknuť keď ho povolali, lebo by bol na odstrel.
Keď si spomeniem na jeho zážitky, stále mám husiu kožu.
Život si raz zachránil tak, že strávil jednu celú noc s kamarátmi v januári v močiari, lebo nechcel nikoho strieľať a zabíjať a do roka ochorel na TBC.

Dokonca má môj syn svojho utečeneckého brata z Bosny. Vtedy boli bábätká a jeho mamička utiekla z domova so 7 mesačným dieťatkom do Nového Sadu bez jednej plienočky. Pri úteku stratila mlieko a bola vydaná napospas okolitému svetu. Tak sme tých drobcov odchovávali na jednej koze od susedov a z výbavičky som presunula polovicu tomu malému fešáčikovi.
Bolo to v lete 1992 a ktovie, kde je tým dvom koniec. Potom sa pani pobrala do nejakého krízového centra a už som o nej nepočula.
Počula som rôzne príbehy od rôznych utečencov a všetky do jedného boli smutné, mrazivé a desné.
Je to hrozne. A najhroznejsie je, že tu pohromu musel niekto vymysliet a obyčajní ludia na to skočili. Niekto ako Hitler. Ved on tiež nevraždil.
jar88
05.08.10,11:04
Poznam niekoho, kto chodi na jeho kurzy. Dostal som tip. ;)
Prečítal som si to, ale veľmi som sa musel znásilňovať, aby som to dočítal až do konca. Poviem ti, že ani netušíš o čom to je.
jar88
05.08.10,11:09
Je to hrozne. A najhroznejsie je, že tu pohromu musel niekto vymysliet a obyčajní ludia na to skočili. Niekto ako Hitler. Ved on tiež nevraždil.
Si na omyle, ak si myslíš, že to musel niekto vymyslieť.
Na to, čo tam nastalo, musel niekto vytvoriť podmienky a veľmi pochybujem, že ich vytváral vedome, či dokonca so zámerom.
Tie podmienky si tam totiž vytvorili sami ľudia.
danushka
05.08.10,11:09
Chlapci, dnes je zápas v BA, Crvena zvezda BG vs. Slovan Bratislava.
Tak preparkujte autíčka do bezpečia ;), lebo Arkanovci - tigre sú nevyspytateľní.

Pokus o odľahčenie témy.
duves
05.08.10,11:14
Prečítal som si to, ale veľmi som sa musel znásilňovať, aby som to dočítal až do konca. Poviem ti, že ani netušíš o čom to je.
Staraj sa o svoje tušenie a myslienkove pochody!
duves
05.08.10,11:19
Si na omyle, ak si myslíš, že to musel niekto vymyslieť.
Na to, čo tam nastalo, musel niekto vytvoriť podmienky a veľmi pochybujem, že ich vytváral vedome, či dokonca so zámerom.
Tie podmienky si tam totiž vytvorili sami ľudia.
Sčasti pravda. No niekto to spustil, rozduchal tu nenavisť. Ludia na to skočili. Pritom to neboli tí jednoduchí ludia, čo to chceli na začiatku. To máš ako u nas tie vykrikovačky cez dunaj. Ved to robia prihlupli politici. Na jednej aj druhej strane. Ak sa to nezastavi, pride amik a určí vinníka?
danushka
05.08.10,11:23
Nie, príde Slota na tankoch a my duchaprítomní tých tankistoch opijeme ;) :D
jar88
05.08.10,11:27
Staraj sa o svoje tušenie a myslienkove pochody!
Tak prečo si to sem vlepil?
(rozumieme si o čo v tom texte ide) Sledujem, že už si na druhom brehu. Odtiaľ sa už ťažko dostaneš, lebo tam už vôľu ovládajú iné myšlienkové pochody. (všimni si, že som v predchádzajúcom príspevku nijako neupozorňoval na tvoje myšlienkové pochody) Na tie si upozornil ty, nie ja.
duves
05.08.10,11:53
Tak prečo si to sem vlepil?.
Aby si mal o čom písať.


(rozumieme si o čo v tom texte ide) Sledujem, že už si na druhom brehu. Odtiaľ sa už ťažko dostaneš, lebo tam už vôľu ovládajú iné myšlienkové pochody. (všimni si, že som v predchádzajúcom príspevku nijako neupozorňoval na tvoje myšlienkové pochody) Na tie si upozornil ty, nie ja.
Prosím ťa, nerieš moje brehy. Nežiadal som ťa o to. Rešpektuj to. Ja sa nestararam o tvoje (brehy).
jar88
05.08.10,12:26
Toto je tá základná príčina problémov.
Nájdu sa v ľudskej spoločnosti zveri a sprostí ľudia zisťujú ich národnosť. Následne sa hovorí že to urobili Srbi, Chorvati, Kosovci a podobne.
-------------------------------------------------------------------
U nás sú to Maďari a Rómovia, Česi, Američania a nacionalisti Slováci.
Ako keby nebolo dôležitejšie, že najskôr sú to ľudia, potom občania a až potom Slováci, Slovanisti, alebo dokonca fanúšikovia Červenej Hviezdy Belehrad.
--------------------------------------------------------------------
Som zvedavý, koľko z nich bude skutočných fanúšikov, koľko Srbských zverov, koľko Srbských výtržníkov a koľko ľudí.
Som si istý, že ich všetkých napchajú do jedného Srbského vreca a každý to bude schvaľovať.
No a máme to tu.
Toto som mal na mysli.
Srbskí fanúšikovia vystrájali v Bratislave už v noci
Fanúšikovia Crvenej zvezdy Belehrad prišli do Bratislavy na zápas so Slovanom už včera. Okolo polnoci asi 200 Srbov pred starou budovou SND na Hviezdoslavovom námestí hulákalo a strieľalo svetlice.




Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/5493604/srbski-fanusikovia-vystrajali-v-bratislave-uz-v-noci.html#ixzz0vjm16ZQi


Tak že novinár napíše hneď v názve "Srbskí fanúšikovia" a v úrodnom texte ich nazve fanúšikami Crvenej zvezdy Belehrad a pokračuje "200 Srbov" hulákalo.