anka
17.06.05,13:59
ak FO prenajme priestory s.r.o., za 2000.-Sk mesacne, s tym, ze sro vykona na budove rozsiahle opravy v hodnote niekolko stotisic, moze sro dat do nakladov tieto opravy? A nebudu pre FO tieto opravy prijmom, kt. bude musiet zdanit?
poruba
17.06.05,12:10
Sro si tieto opravy môže dať do nákladov, ale mala by mať s FO uzavretú písomnú dohodu (zmluvu) o týchto opravách, aby to mala podložené pri kontrole. Pokiaľ mám informácie, pre FO by takého opravy nemali byť príjmom, ale s tým som si už neni na 100% istá.
accad
17.06.05,12:45
POZOR na § 17 ods.22 a 23 zákona o daniach z príjmov v súvislosti s technickým zhodnotením na prenajatom majetku
durisovad
17.06.05,13:52
Ja si myslim, ze ak ma fyzicka osoba nehnutelnost ako sucast podnikania, bude uctovat len o zhodnoteni majetku. Zdanovat bude len prijaty najom. Ak je to sukromna osoba, nevidim dovod, preco by mala z toho platit dan.
Johanka
17.06.05,14:17
Podľa §17 ods 23 Zákona o dani z príjmu sú nepeňažným príjmom prenajímateľa aj výdavky vynaložené nájomcom na opravy prenajatého hm.majetku zahrnuté do daňových výdavkov nájomcu nad rámec povinností nájomcu dohodnutých v nájomnej zmluve. Doporučujem posúdiť zmluvu!