sophie
13.02.09,06:32
V apríli 2007 som mala ukončený pracovný pomer z dôvodu, že firma ukončila prevádzkovanie. Od 11/2006 mi nebola vyplatená mzda. Teraz vo februári 2009 sa začalo konkurzné konanie. Ide o prihlášku pohľadávky. Viem, že ju treba podať do 45 dní od vyhlásenia konkurzu, len sa chcem spýtať či za každý mesiac nevyplatenej mzdy mám podať samostatne alebo naraz na jednej prihláške. V apríli mám vypočítanú mzdu aj s odstupným. Stačí doložiť k tomu výplatné pásky? A ešte by som sa rada spýtala či platí to, že poslednú výplatu s odstupným platí Sociálna poisťovňa z garančného fondu? Neviem totiž či správca vymôže nejaké peniaze a majetok vo firme nie žiadny, či teda je vôbec nejaká šanca, že tie peniaze niekedy uvidím..:mad:
Ďakujem.
sophie
13.02.09,12:36
nikto sa s tým nestretol?
gyzmo
13.02.09,13:24
Do konkurzu sa musi prihlasit kazda pohladavka osobitne, t.j. mzda za jednotivy mesiac je samostatna pohladavka, odstupne je tiez samostatna pohladavka. Pri prihlaske viacerych pohladavok je potrebne k prihlaske dolozit aj súhrny prehlad pohladavok. Prihlasku je potrebne prihlasit aj na konkurzny sud aj na sud a dolozit prilohy(pracovnu zmluvu a vyplatne pasky). tlaciva su na internete na stranke min spravodlivosti v sekcii konkurz a restrukturalizacia.

O garancnom fonde neviem nic
estefano
28.04.09,19:27
V tomto pripade si nemusela prihlasovat kazdu mzdu samostatnou prihlaskou. Spravcovi tym robis len zbytocnu robotu.
Viem ze je po funuse, ale hadam pre ostatnych. V takychto pripadoch kludne voajte spravcovi, on vam potvrdi, aku prihlasku akceptuje. A nezabudnite, 2x prihlasku spravcovi, 1x na sud a v lehote, inak sa neprihliada. Ja osobne akceptujem aj viac pohladavok na jednej prihlaske, ale musi byt dolozeny doklad o vzniku pohladavky.
Dano_za
16.12.10,17:47
Dobry vecer, mam takyto problem, a neviem si uz s nim dat rady.
Mam pohladavky vo vyske 100eur.
Mam k tym pohladavkam jeden dobropis na 10eur.
Odberatel isiel do restrukturalizacie. Vsetky pohladavky sme prihlasili (100€).
Spravca popral pohladavky vo vyske dobropisu, cize 10€.
Vysledna zistena suma bola teda 90€.
Mam to teda tak chapat ze ten dobropis zapocitam s pohladavkami? (zapocet nebol este urobeny pred restrukturalizaciou) Alebo pohladavky ponizim o 10€ a dobropis budem musiet vyplatit?
Ma s tam niekto skusenosti?
Dano_za
20.12.10,18:02
...posuvam...
nevie niekto poradit?